עולם תלת מימד בבית שלך. איך בוחרים טלוויזיית תלת מימד

אז, צפית באווטאר, נסו לא לפספס את הקרנות הבכורה של סרטי תלת-ממד ואתם מוכנים לקנות טלוויזיית תלת-ממד. מאמר זה יעזור לך להבין את המורכבות של טכנולוגיית תלת מימד ויגיד לך מה לחפש בעת בחירת טלוויזיית תלת מימד.
מהי טלוויזיה תלת מימדית?
עד כה, הרוב המכריע של כל תוכן הווידאו - סרטים, תוכניות, משחקים - מוצג בפורמט דו מימדי, כלומר. אנו רואים את התמונה רק בשני מישורים. תלת מימד מוסיף מימד שלישי לתמונה - עומק. האפקט הסטריאוסקופי עצמו אינו משהו חדש, אבל רק עכשיו טכנולוגיות תלת מימד הפכו למסיביות באמת. כעת, על מנת לצפות בסרט תלת מימד, אין צורך ללכת לבית קולנוע מיוחד ולבזבז כסף על כרטיסים יקרים. זה מספיק רק לקנות טלוויזיית 3D.
איך עובדת טלוויזיה תלת מימדית
בלב הטלוויזיה התלת מימדית נמצאים מנגנוני הראייה האנושית. לכן, כדי להבין איך עובדת טכנולוגיית התלת מימד, בואו נבין איך העיניים והמוח שלנו עובדים. בקורס בית הספר לטריגונומטריה יש את המונח טריאנגולציה. זוהי שיטה לקביעת מרחקים לאובייקט על ידי מדידת זוויות מנקודה מסוימת. מנגנון החזון שלנו מיושם באופן דומה. עיניו של מבוגר נמצאות במרחק של כ-7 ס"מ אחת מהשנייה, כך שכל אחת מהן רואה את האובייקט מזווית מעט שונה. אם אתה עוצם עין שמאל ומסתכל על חפץ, ולאחר מכן, מבלי להסיר את העיניים, תפתח את העין הימנית, אולי נראה לך שהחפץ שהסתכלת עליו קופץ. השפעה זו נגרמת מההבדל בזווית הראייה של כל עין. המוח מנתח ומשווה שתי תמונות ונותן לנו תמונה אחת.
באופן דומה, רק על ידי התבוננות בתמונה תלת מימדית על מסך טלוויזיה תלת מימדית, תחילה תראה שתי תמונות נפרדות. טכנולוגיית תלת מימד גורמת למוח לחשוב שהאובייקטים בתמונה רחוקים או קרובים יותר ממה שהם באמת. כל אחת משתי התמונות משודרת עבור כל אחת משתי העיניים. בעזרת משקפי תלת מימד, המוח משלב אותם, "מוציא" כתוצאה מכך אפקט סטריאוסקופי.
סוגי טכנולוגיית תלת מימד
כמו המצאות אנושיות רבות אחרות, לטכנולוגיית התלת מימד יש דרכים שונות לפיתוח ויישום. ישנם 3 סוגים של הדמיה תלת מימדית:
Anaglyph היא הדרך הקלאסית הראשונה לדגמן תמונה תלת מימדית באמצעות משקפיים עם עדשות אדומות וכחולות. במקרה זה, התמונה התלת מימדית היא תוצאה של סינון צבעים, וכתוצאה מכך בא לידי ביטוי החיסרון העיקרי מסוג זה - צבעים לא מציאותיים בתלת מימד.
נעשה שימוש בטכנולוגיה פסיבית ליצירת תמונה סטריאוסקופית כאשר כיסוי זווית הצפייה של הצופה בתמונה קטן מגודל המסך – למשל בבתי קולנוע עם מסך גדול. החיסרון של הטכנולוגיה הזו הוא שאם אתם לא נמצאים ישירות מול המסך או מטים את הראש, המשקפיים לא ישחזרו את אפקט התלת מימד.
משקפי תלת מימד אקטיביים הם הסוג המתקדם והמודרני ביותר עד כה. החיסרון של טכנולוגיה זו הוא בנוכחות משקפיים (נעשים כעת ניסיונות לא כושלים להשיג תמונה תלת מימדית ללא שימוש במשקפיים ושאר אביזרי עזר). עם זאת, לצופה יש הזדמנות ליהנות מתמונות Full HD 1080p עם צבעים מציאותיים ועשירים.
מה אתה צריך כדי לצפות בתלת מימד
ראשית, טלוויזיית התלת מימד החדשה. טלוויזיות 2D קונבנציונליות אינן מסוגלות טכנולוגית לשחזר תמונות סטריאו. אנא ודא שאתה ובני משפחתך מסוגלים לצפות באפקטים בתלת מימד לפני רכישת היחידה. כ-7% מהאנשים אינם רואים תמונות סטריאו עקב בעיות ראייה שונות או חווים אי נוחות בעת הצפייה בהן (כאבי ראש, סחרחורת וכו'). ואפילו משקפי התלת מימד הפעילים הטובים ביותר לא יעזרו במקרה זה.
שנית, נקודות. רוב יצרני הטלוויזיות התלת-ממדיות מציעות שימוש במשקפי תלת-ממד פעילים לצפייה בתוכניות בתלת-ממד. הקפד לבדוק את הסט המלא, הזמינות והביצועים של משקפיים בעת בחירת וקניית טלוויזיה. רוב טלוויזיות התלת מימד מגיעות עם זוג משקפיים אחד או שניים - אם יש לכם משפחה גדולה, תצטרכו לקנות משקפיים נוספים כדי לצפות ביחד. יחד עם זאת, כל טלוויזיות התלת מימד יכולות לשדר גם תמונה דו מימדית רגילה ברזולוציה גבוהה, כלומר ניתן לצפות בכל תוכנית וסרט על המסך של מכשיר כזה.
מה לחפש בקניית טלוויזיית תלת מימד
טלוויזיות תלת מימד יכולות להיות פלזמה או LED/LCD. בכל מקרה, מדובר במכשירי היי-טק, שניחנו בנדיבות על ידי יצרנים בפונקציות נוספות שונות ויכולות תקשורת רחבות, לרבות חיבור לאינטרנט, יכולת צפייה בווידאו לפי דרישה, תמיכה במדיות אחסון חיצוניות ועוד ועוד.
אחד הגורמים החשובים ביותר בבחירת טלוויזיית תלת מימד הוא קצב רענון המסך. ככל שהוא גבוה יותר, כך יהיה נוח יותר לעיניכם לצפות בתוכניות טלוויזיה בפורמט תלת מימד וגם בפורמט דו מימדי. לרוב טלוויזיות ה-LED/LCD 3D האיכותיות יש קצב רענון של 200Hz, דגמים זולים יותר יכולים להצטייד בקצבי רענון מסך של 100Hz. עבור טלוויזיות פלזמה תלת מימדיות, קצב רענון של 600 הרץ הוא הטוב ביותר להיום. עם ערכים נמוכים יותר של מאפיין זה של טלוויזיית תלת מימד, תחווה אי נוחות בעת צפייה בסצנות דינמיות (סרטי פעולה, שידורי ספורט) במשך זמן רב.
גורם בחירה חשוב נוסף הוא שיטת החיבור של משקפי תלת מימד אקטיביים לטלוויזיה. זה יכול להיות אינפרא אדום (אינפרא אדום, IR) ותדר רדיו (רדיו תדר, RF). במקרה הראשון, המשקפיים פועלים כמו שלט רחוק - כדי לצפות בתמונה תלת מימדית, צריך להיות בקו ראייה ישיר של משדר האינפרא אדום של הטלוויזיה. הסוג השני מספק יותר חופש, מכיוון שהוא משתמש בגלי רדיו כדי לתקשר עם הטלוויזיה.
יש גם משקפי תלת מימד חוטיים, אבל הם נחלת העבר ולכן לא נתעכב עליהם בפירוט.
אמצעי זהירות
לסיכום, הנה כמה המלצות לצפייה בטלוויזיה בתלת מימד. למרות שמפתחי טלוויזיות תלת מימד עובדים כל הזמן לשיפור הטכנולוגיה, עבור אנשים רבים, צפייה ארוכת טווח בתמונות תלת מימד עלולה להיות מעייפת. זה נכון במיוחד עבור ילדים. מנה את הצפייה שלהם בתוכניות טלוויזיה, במיוחד בפורמט תלת מימד.
בהצלחה עם הקניות שלך ותהנה מהצפייה שלך!

עולם תלת מימד בבית שלך. איך בוחרים טלוויזיית תלת מימד
עולם תלת מימד בבית שלך. איך בוחרים טלוויזיית תלת מימד
עולם תלת מימד בבית שלך. איך בוחרים טלוויזיית תלת מימד
עולם תלת מימד בבית שלך. איך בוחרים טלוויזיית תלת מימד עולם תלת מימד בבית שלך. איך בוחרים טלוויזיית תלת מימד עולם תלת מימד בבית שלך. איך בוחרים טלוויזיית תלת מימד



Home | Articles

June 23, 2024 00:18:50 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting