איך בוחרים מקרן

המחיר הגבוה למדי של המקרן מרמז על בחירתו הקפדנית. 30-60 אלף רובל הוא בדיוק הסכום שאתה צריך להתמקד בו. חומר זה יעזור לך לענות על השאלה: כיצד לבחור מקרן ולהבין את הניואנסים והנקודות החשובות של בחירה זו.
כאמור, המחיר הגבוה למדי למקרן נובע בעיקר מהעיצוב שלו. קודם כל, כשאתם בוחרים כל מכשיר דיגיטלי, אתם חייבים להחליט בשביל מה אתם צריכים אותו? כך צריך לעשות גם למקרן, כי מקרן למצגות ומקרן לצפייה בסרטים בבית הם דברים שונים לגמרי.
קחו, למשל, מקרן למצגות. מכיוון שהוא ייסע איתך לעיתים קרובות לאירועים שונים, הקומפקטיות, המשקל והבהירות שלו יוצאים מלכתחילה. המצב והדרישות שונים עבור מקרנים ביתיים, שכן הם דורשים פעולה שקטה ואיכות תמונה גבוהה.
שקול את העקרונות הבסיסיים של המקרן
מקרני CTR
שלושה קינסקופים יוצרים תמונה משותפת בעזרת עדשה משולבת על המסך. מקרנים כאלה הם אופייניים מגושמים, כבדים (המשקל יכול להגיע לכמה עשרות קילוגרמים) ואינם ניידים, ולכן אינם מתאימים להגשת מצגות. בנוסף, הקמת מכשירים כאלה היא מורכבת ודורשת עזרה של מומחה. הצד החיובי של מקרני CTR הוא איכות התמונה. שחזור צבע מדויק וגוונים עשירים, ללא רעש או פיקסלציה. כל היתרונות הללו הופכים אותו למקרן נהדר לצפייה בסרטים בביתך.
אי אפשר שלא לשים לב למחיר הגבוה שיצטרך לשלם עבור מקרן שכזה, ולכן הרוב המכריע של הרוכשים מתבטל מיד.
מקרני LCD
העיקרון של בניית תמונה הוא כדלקמן: האור העובר דרך מטריצת הגביש הנוזלי פוגע במסך. הפיזיקה הזו של העבודה מאפשרת לך לייצר דגמים קומפקטיים למדי עם בהירות טובה. מבין החסרונות החמורים, ראוי לציין את רעש המאוורר המקרר את המטריצה, שכן הוא מורכב מגבישים רגישים לטמפרטורות גבוהות. כמו כן, במבט מקרוב, אתה יכול למצוא על המסך רשת של פיקסלים מטריקס.
כדי לשפר את איכות התמונה, יצרנים משתמשים לפעמים במספר מטריצות גביש נוזלי. מקרני LCD הם אחד הסגמנטים הפופולריים ביותר בשוק המקרנים, העלות של דגמים כאלה יכולה לנוע בין 30,000 אלף רובל ויותר.
מקרני LP
פיתוח חדש יחסית שכבר יש לו לקוחות. הטכנולוגיה מבוססת על מטריצה רפלקטיבית, המורכבת ממיקרו מראות רבות. האור מהמנורה הזו מוחזר מהמטריצה דרך מסנן אור מיוחד ופוגע במסך. יתרון משמעותי בהשוואה למקרני LCD הוא היעדר פיקסלים שניות על המסך, זה מושג על ידי גבול מופחת בין המראות, בהשוואה למטריצת גביש נוזלי. נקודה חיובית נוספת היא רמת הבהירות הגבוהה. זה קורה מכיוון ששטף האור פוגע במסך ללא אובדן, בניגוד למקרני LCD. והפלוס האחרון הוא חוסר האינרציה.
בין המינוסים, ניתן להבחין בהדמיה בדידה, בין אם הנקודה מוארת או לא.
הטכנולוגיה לא מושלמת, אבל היצרנים מוצאים דרך לצאת מהמצב. על ידי הגדלת מספר המטריצות והגדלת המסננים.
אל תקנו מקרני DLP זולים לצפייה בסרטונים. התמונה שנוצרת די ספציפית ויש אפקט הבהוב על המסך, מה שמעייף את העיניים במהלך צפייה ממושכת.
מקרני D-ILA
הטכנולוגיה החזקה ביותר המשלבת את התכונות החיוביות של מקרני LCD ו-DLP. עובד על מטריצה מורכבת רפלקטיבית של גבישים נוזליים. מסוגל לעבוד בטמפרטורות גבוהות. מומחים רואים בטכנולוגיה זו את הטכנולוגיה הטובה ביותר, ויצרנים מפתחים אותה.
אבל, ראוי לציין שמקרנים אלו אינם נפוצים בחיים. הסיבה לכך היא מחיר גבוה מדי, כך שסביר להניח שהבחירה שלכם תהיה מוגבלת למקרני LCD ו-DLP.
רזולוציית מקרן
בימים עברו, הרזולוציה של המקרן הייתה ברמה של כרטיסי מסך רגילים של PC, אך עם התפתחות הטכנולוגיה הדיגיטלית, הטלוויזיה בחדות גבוהה והופעת ה-DVD וה-FullHD, הרזולוציה של המקרנים הפכה להרבה יותר גבוהה.
שקול את אפשרויות ההרשאה הנפוצות:
SVGA (800x600)
XGA (1024x780)
SXGA (1280x1024)
UXGA (1600x1200)
QXGA(2048x1536)‎
Full HD (1920x1080)
WUXGA(1920x1200)
HD 4K (4096x2400)
בנוסף לאלו המפורטים, ישנם גם פורמטים פחות נפוצים. כפי שכבר הוזכר, דגמי מסך רחב מתאימים יותר לצפייה בסרטים. ראוי גם לציין כי המגמות של טכנולוגיות דיגיטליות מודרניות וטלוויזיה קבעו במידה רבה את המעבר של ייצור מקרנים למטריצות בפורמט גדול בקרב יצרנים.
מקרנים מודרניים תומכים בפורמטים נפוצים של צבע PAL, SECAM, NTSC4, כולל טלוויזיה HDTV בחדות גבוהה.
שימו לב שככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך התמונה על המסך תהיה טובה יותר ועלות המקרן גבוהה יותר.
שטף זוהר, בהירות
יחידות שטף אור ANSI lm. לא ניכנס לבעיות טכניות, אלא רק נותנים את הערכים שבזכותם אתה יכול לנווט. עבור מקרנים המיועדים לצפייה בסרטים בחדר חשוך, מספיק שטף אור של 700 עד 1500 ANSI לומן. אם המקרן שלכם משמש למצגות בחדרים מוארים, רצוי לרכוש מקרן בבהירות גבוהה.
בעת הקנייה, כדאי לקחת בחשבון ששטף האור המצוין במאפיינים הטכניים של המקרן נמוך מהערכים בפועל בכ-10%, ובמקרים מסוימים אף יותר.
כמו כן, היזהר לא לחשוף את המסך לאור השמש. לא, אפילו המקרן החזק ביותר יספק תמונה טובה ואיכותית במקרה זה, לכן הקפידו להשתמש בתריסים או וילונות מבד עבה בעת צפייה בסרטים.
ממשקי רשת
העברת נתונים אלחוטית נמצאת במגמה כיום. היעדר חוטים, טכנולוגיות Wi-Fi ובלוטות' מבוססות היטב בחייו של כל משתמש מחשב פעיל. המקרנים של היום מסוגלים לקבל נתונים דרך רשת, כולל אלחוטית. לאחר קניית מתאם מיוחד, כל מקרן מקבל את היכולת לקבל וידאו זורם.
בניגוד
היחס בין הארה המקסימלית של המסך למינימום נקרא יחס ניגודיות. ניגודיות היא אחד הגורמים החשובים ביותר בבחירת מקרן לקולנוע ביתי. עד כה, יצרנים, המתחרים זה בזה, מנסים להגדיל מעט את הפרמטר הזה במאפייני המוצר. עם כל זה, טכנולוגיות הייצור אינן משתנות בו זמנית וכמעט בלתי אפשרי להבין על סמך מה היצרן שם נתון זה או אחר. למרבה הצער, כל זה משחק בדיחה אכזרית על הקונה ובחירת מקרן לעומת זאת היא די קשה. לדוגמה, בשנת 2004 ערך זה היה כ-3,000:1, ובשנת 2010, המספר בנתוני הדרכון הוא 10,000:1. אתה צריך להתמקד במותג ובתפיסה שלך.
עדשת מקרן
מקרנים מודרניים מצוידים בעדשות זום. זה מאוד מפשט את העבודה, אפשר לשנות את גודל התמונה מבלי להזיז את המקרן ממקום למקום.
היכולת לשלוט בתמונה, התאמת פוקוס קיימת היום מהשלט.
בדגמים המתקדמים ביותר העדשות מצוידות בהנעים חשמליים, המאפשרים לא רק ידנית, אלא גם מהשלט, לשנות את קנה המידה של התמונה ולהתאים את המיקוד. איכות זו, כמובן, נוחה, במיוחד כאשר המקרן מותקן על התקרה, אבל זה מייקר את עלות המכשיר. המאפיין החשוב ביותר של העדשה הוא מה שנקרא. Throw Ratio Pro הוא ערך השווה ליחס בין מרחק ההקרנה לרוחב התמונה. לעדשות סטנדרטיות יש Pro בטווח של 1.8-2.2, פוקוס ארוך - עד 4-8, פוקוס קצר - 0.8 -1.2. לאחרונה הופיעו מקרנים עם ערכים קטנים במיוחד של יחס ההקרנה. המקרנים הללו מסוגלים להפיק תמונות באלכסון של 80 עד 100 אינץ' (בערך 180 עד 200 ס"מ רוחב) במרחק הקרנה של 8 עד 30 ס"מ בלבד, מקרנים אלו מיועדים בעיקר לשימוש עם לוחות אינטראקטיביים ויישומים מיוחדים אחרים.

איך בוחרים מקרן
איך בוחרים מקרן
איך בוחרים מקרן
איך בוחרים מקרן איך בוחרים מקרן איך בוחרים מקרןHome | Articles

May 22, 2024 21:52:58 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting