איך בוחרים נגן MP3

נגן ה-MP3 הוא כנראה אחד הפיתוחים השנויים במחלוקת בתעשיית מכשירי החשמל הביתיים. יש מעט עזרה מהמכשיר הזה בפעילויות אנושיות יומיומיות, אבל, מצד שני, אלפי אנשים ברחבי העולם לא יכולים לדמיין את חייהם בלעדיו. במיוחד בעיר גדולה, כשרוצים להחליף במהירות את הרעש המעצבן של המטרופולין ביצירות המוזיקליות האהובות עליכם.
כמו כל דגם של מכשירי חשמל ביתיים המבוקש בשוק הצרכני, נגני MP3 נמצאים בתנאים של תחרות עזה בין עשרות יצרנים מובילים. איך לא להתבלבל בשיפור מתמיד ובדגמים חדשים לגמרי של שחקנים שמחדשים מדי שנה את מדפי החנויות? איך בוחרים נגן MP3? תאמין לי, עבור מי שאינו מומחה, זה לא קל לעשות. עם זאת, אם אתה מתחמש בידע, לאחר קריאת מאמר זה תוכל לענות על השאלה איזה נגן MP3 לבחור בעצמך.
סוג שחקן
ישנם שלושה סוגים עיקריים של שחקנים:
1. נגני CD-MP3. אחד מהסוגים העתיקים ביותר של מכשירים מוזיקליים. כעת הם שינו את שמם, מכיוון שהם יכולים לנגן תקליטורי מוזיקה לא רק בפורמט CD, אלא גם בפורמט MP3. דחוסים יותר, קבצי mp3 תופסים מינימום מקום, כ-120 שירים מתאימים לדיסק, החסרונות של המכשירים הללו הם שהנגנים די מגושמים, הם לא נכנסים לכיס. בנוסף, כדי להאזין למגוון של מוזיקה בנגנים כאלה, אתה צריך כל הזמן להחליף דיסקים בהם, מה שגורם לאי נוחות מסוימת. אתה תמיד צריך לשאת איתך מספר מסוים של דיסקים. חיסרון נוסף של מכשיר מסוג זה הוא היעדר פונקציית "אנטי הלם", חוצץ המפצה על איכות ההשמעה הירודה של קבצי מדיה המעוותים במהלך הרעידה. אם אתם בתנועה, אל תצפו להאזנה נוחה ואיכותית ליצירות מוזיקליות - ההשמעה תהיה מעוותת. עם זאת, בעיה זו כבר נפתרה בדגמים האחרונים של נגני CD-MP3. הם מצוידים במערכת חציצה. מבין כל סוגי נגני המוזיקה המודרניים, התקני CD-MP3 הם, בממוצע, הזולים ביותר.
2. נגני פלאש. הסוג הפופולרי ביותר של נגן מוזיקה כיום. דגמים אלו נוחים וקומפקטיים, רב תכליתיים ומעשיים. נגני פלאש קלים בהרבה מקודמיהם. זאת בשל היעדר חלקי מתכת בעיצובם. קבצים נכתבים למכשיר הזה מהר מאוד - פשוט חבר אותו למחשב באמצעות כבל מיוחד שמגיע עם הנגן. ניתן להקליט שירים הן בזיכרון הפלאש המובנה והן בכרטיס זיכרון נשלף. ניתן להעביר קבצים לנגן ממחשב ישירות או באמצעות תוכנת הנגן המתאימה. אין צורך לחפש את התוכנה בנוסף, היא מסופקת על גבי דיסק התקנה הכלול בערכת האביזרים למכשיר שרכשת. על ידי שימוש בתוכנה מורשית, אתה עוקף הגבלות פוטנציאליות על הפרת זכויות יוצרים והופך את ההאזנה למוזיקה לבטוחה יותר.
גודל כרטיס הזיכרון עשוי להשתנות. המינימום דומה לכמות הזיכרון של תקליטור, המקסימום עולה על הזיכרון של דיסק בעשרות מונים.
לעתים קרובות כרטיס זיכרון אינו מסופק עם המכשיר. ברוב נגני הפלאש, כמות הזיכרון המובנה אינה גדולה מדי ויש צורך לרכוש כרטיס זיכרון. צורך כזה מייקר משמעותית את העלות של דגם שאינו כולל אביזר כה חשוב.
תוכנת Flash Player היא, באופן כללי, דבר מאוד חשוב שמשפיע על רכיבים רבים, היא קשורה ישירות לנוחות ולהנאה שלכם בעת השימוש במכשיר. כך, למשל, באופן תכנותי, הנגן מסוגל להמיר רצועות באופן עצמאי לפורמטים של אודיו הניתנים להשמעה במכשיר או לצמצם אותם כדי לחסוך במקום.
יתרון נוסף של נגני פלאש הוא הממשק הברור והרוסיפי שלהם וההתנגדות המדהימה להשפעות חיצוניות. הם לא מפחדים מתנועה כבדה, רעידות ואפילו טבילה במים. אבל לא כולם כן. הבעיה היחידה עבור חלק מהמשתמשים בנגני פלאש עשויה להיות התלות הישירה שלהם במחשבים אישיים. בלעדיהם, עדכון ספריית המוזיקה בנגני פלאש הוא כמעט בלתי אפשרי.
3. נגני HDD. סוג חדש יחסית של מכשיר מוזיקלי. לדגמים אלה יש מספר פונקציות נוספות, בנוסף, הם יכולים להחליף כונן מחשב חיצוני, תוך שמירה על כל הנתונים שלו. תכונה ייחודית היא כמות הזיכרון העצומה. הם נמדדים בעשרות גיגה-בייט. בנוסף ליתרונות, תכונה זו מייצרת גם חסרונות - מידות ומשקל גדולות. בנוסף, דגמי HDD נחותים מנגני פלאש מבחינת עמידות בפני זעזועים וחיסכון באנרגיה. אבל עבור משתמשים שנמצאים כל הזמן בדרכים, נאלצים לנסוע בגלל נסיבות מסוימות, סוג זה של שחקן הוא המתאים ביותר. נגני HDD דומים למחשבי כף יד, הם יכולים לא רק לנגן מוזיקה, אלא גם להציג תמונות ולהראות סרטים. עם זאת, כדאי להכיר בכך שמדי שנה יצרני נגני פלאש משחררים דגמים עם יותר ויותר זיכרון ורשימת פונקציות נוספות, ובקרוב יאבדו היתרונות המוחשיים של דגמי HDD.
4. נגני MD.
סוג זה של נגן מנגן מיני דיסקים ומתאים לבעלי אוספי נתונים של מדיה מוזיקלית.
אפשרויות השמעה
לנגני פלאש, באמצעות התוכנה המותקנת עליהם, יש את היכולת להמיר מספר רב של פורמטים של רצועות לאותו מספר גדול של פורמטים שהמכשיר יכול לזהות ולאחר מכן להפעיל אותו. למשתמשים רבים, חשוב גם לשלוט באופן עצמאי בגודל ובאיכות ההקלטות המועתקות לנגן. פרמטרים אלו מושפעים ישירות מהאופן שבו הנתונים מקודדים. ישנן שתי דרכים לעשות זאת: הקלטת קצב סיביות קבועה (CBR) והקלטת קצב סיביות משתנה (VBR). עם קצב סיביות קבוע, גודל ההקלטה לאחר העתקה לנגן תמיד שווה לאותו ערך, לא משנה מה היה לפני ההקלטה למכשיר. שיטה זו של קידוד נתונים משפיעה באופן משמעותי על איכות ההשמעה. לרוב לא לטובה.
עם שיטה משתנה של קידוד נתונים, איכות ההשמעה של "פלט" קבצי מוזיקה נשארת ללא שינוי. כל התכונות של הצליל, הניואנסים החשובים לאוהבי המוזיקה, נשארים זהים. אבל עם כל זה, אתה לא יכול לשלוט בתהליך של קידוד קבצים. בסופו של דבר, הבחירה היא שלך.
מידות ומשקל שחקן
הגורם העיקרי המשפיע על ממדי נגני המוזיקה הוא כמות הזיכרון של מכשירים אלו. ככל שכמות הזיכרון גדולה יותר, כך גודל המכשיר גדול יותר, בהתאמה. יחד עם זאת, נגני HDD, בממוצע, הם נפחיים יותר בהשוואה לנגני פלאש. זה נובע מהנוכחות של כונן קשיח ותצוגה חיצונית גדולה.
לתוצאות של טכנולוגיות מודרניות כמעט ולא הייתה השפעה על המראה של נגני CD-MP3. התקן זה פשוט לא יכול להיות קטן יותר מגודל הדיסק עצמו. עם זאת, ראוי לציין כי נגני דיסקים מודרניים הפכו להיות דקים בסדר גודל מקודמיהם.
גודל זיכרון
אין צורך לדבר על הזיכרון של נגני CD-MP3, פשוט אין להם את זה. לנגני פלאש יש זיכרון, שנפחו נע בין 1 ל-32 גיגה-בייט. איזה נפח מתאים לך יותר, אתה יכול לבחור בעצמך. עם זאת, ניתן להשפיע על ערכו של פרמטר זה גם לאחר רכישת המכשיר, אם הנגן מצויד בחריץ לכרטיסי זיכרון נשלפים. הם נמכרים בנפרד, יש נפחים מ-1 עד 64 גיגה-בייט.
סוגי פורמטים שניתן לשחק בהם.
יש לציין שלסוגי נגני המוזיקה יש הבדלים רציניים בפורמטים הניתנים לשחזור. דגמי CD-MP3 יכולים לנגן רק שתי אפשרויות - CD ו-MP3. נגני פלאש במובן הזה הרבה יותר טובים, הם מסוגלים לנגן את רוב הפורמטים המוכרים לנו - CD, MP3, WAW, OGG ואחרים. בנוסף, הודות לתוכנה, נגני פלאש מסוגלים להמיר פורמטים מאחד לשני, בהתאם לרצונכם. אבל אל תשכח את ההשפעה האפשרית של פעולות כאלה על איכות ההקלטה.
לנגני HDD אין כמעט הגבלות בהפעלת קובצי מוזיקה. בנוסף, הם מסוגלים לנגן את רוב פורמטי הווידאו הידועים וכמה פורמטי טקסט. אין צורך לדבר על מסמכים מסוג Microsoft Office כאן, אבל טקסטים בפורמט txt, עם עורך בדיקה, מכשירים אלה מסוגלים לא רק לאחסן, אלא גם להיפתח בהצלחה.
סוג כוח.
בכל סוגי השחקנים יש כמה הבדלים בפרמטר זה, שנותנים גם יתרונות וגם חסרונות מסוימים.
נגני CD-MP3 נטענים בעיקר בסוללות רגילות. הם אינם תלויים במחשב, מה שאומר שאתה צריך לקחת על הכביש לא רק את הנגן ואת אוסף הדיסקים האהוב עליך, אלא גם את מספר הסוללות הדרוש. סט אחד מספיק לכ-5 שעות של שימוש רצוף, ובשל עלותם הנמוכה וקלות ההחלפה של סט אחד באחר, הם הופכים את נגני CD-MP3 לאופציה המועילה ביותר עבור מטיילים שפשוט אין להם הזדמנות לטעון כל הזמן שלהם. מכשיר מוזיקה.
אבל אם אתה נוטה לאורח חיים בישיבה, סביר להניח שרכישות קבועות של חומרים מתכלים לא ימשכו אותך. וזמן קטן יחסית של פעולה רציפה של המכשיר ואי נעימויות אחרות הקשורות לגודל הנגן יגרמו לכם לשים לב לנגן הפלאש. כבר דיברנו על הקומפקטיות שלו, באשר לסוג אספקת החשמל, הדגמים של מכשירים אלה יכולים לעבוד הן על סוללות והן על סוללה נטענת.
סוללת הליתיום "לא מתעייפה" פי שלושה עד ארבעה מסוללות רגילות, יתרה מכך, אין צורך להחליף אותה באופן קבוע. זה קל מספיק לטעינה. נכון, זה מצריך גישה לרשת החשמל, הסוללה נטענת דרכו על ידי חיבור דרך כבל מיוחד שסופק עם הנגן.
מִמְשָׁק
לנגני CD-MP3 יש את הממשק הפשוט ביותר. הם נתפסו כמכשירים עצמאיים שאינם צריכים להיות מסונכרנים ותלויים במחשב אישי. בנוסף לתצוגה קטנה, למכשיר זה אין אפשרויות נוספות.
לנגני פלאש ולנגני HDD יש מחברי USB 1.1 ו-USB 2.0, המשמשים לחיבור מכשירים שונים ומחשב אישי. מחברים מאפשרים לך להעביר כמויות גדולות של מידע ממכשיר אחד לאחר תוך דקות ספורות. למרבה הצער, לא כל נגני המוזיקה מצוידים במחברים במראה סטנדרטי. זה מוסיף לחוסר הנוחות כאשר המצב נוצר כאשר יש צורך להחליף את הכבל המתאים.
חלק מהשחקנים מצוידים בפונקציית Bluetooth. שימוש בשיטת שיתוף הקבצים הזו מאוד שימושי כאשר אין לך מחשב בהישג יד. אבל תכונה זו מגדילה את עלות המכשיר. עם זאת, דגמים עם פונקציית בלוטות' פופולריים מאוד, מכיוון שהם מרחיבים את היכולות של המשתמש.
הודות לבלוטות' ניתן להשתמש באוזניות אלחוטיות, להעביר מידע מהמכשיר לטלפון נייד ולמכשירים היקפיים אחרים, להחליף מידע עם מחשב גם אם אין כבל.
פונקציות נוספות
אם נשווה נגני מוזיקה עם מכשירים פופולריים כמו סמארטפונים או מחשבי טאבלט, אז, כמובן, הם ייכנעו להם מבחינת מספר הפונקציות הנוספות. אין כמעט פונקציות נוספות בנגני CD-MP3, למעט היכולת להתחבר לטלוויזיה. עם זאת, לפחות ממחצית הדגמים יש הזדמנות כזו, וצפייה בסרטים אפשרית רק בפורמט VCD. פורמט זה נחשב מיושן כבר כמה שנים.
לנגני פלאש יש מגוון רחב יותר של תכונות נוספות. רדיו, מסך, מקליט קול ורמקול מובנה זה. ראוי לציין כי איכות ההקלטה על מקליט קול בנגני פלאש משאירה הרבה מה לרצוי. תהליך ההקלטה מושפע מהאיכות הנמוכה של המיקרופון. בנוסף, איכות ההשמעה אובדת עקב דחיסת קבצים והיעדר הפרדה לתדרים נמוכים וגבוהים.
נגנים מצוידים רק לעתים רחוקות ברמקולים חיצוניים. זה לא הגיוני, מכיוון שאיכות הצליל של רמקולים כאלה תהיה נחותה באופן ניכר מהשמעה עם אוזניות. פונקציית הרדיו אינה נוחה במיוחד לאנשים שנמצאים כל הזמן בתנועה - בריצה, בטיול, רק בדרכים. העובדה היא שבמהלך התנועה יש מבנה מחדש של גלי רדיו, מה שגורם להפרעה בהעברת האות. מסכים של נגני פלאש, למרבה הצער, אינם מיועדים לצפייה בקבצי וידאו, למרות העובדה שלמכשיר מסוג זה יש יכולת לנגן וידאו. הסוללות של השחקנים אינן מסוגלות לעמוד בעומס כזה. הבעיה נפתרת רק כאשר המכשיר מחובר לרשת החשמל.
נגני HDD, הן חיצונית והן פנימית, דומים מאוד למחשבי כף יד. הדבר מצוין גם על ידי קבוצה גדולה של פונקציות נוספות שהמכשירים מצוידים בהן. צג TFT גדול ונוח, בעזרתו ניתן לצפות בנוחות בתמונות, סרטונים וקבצי טקסט. בנוסף, נגני HDD מצוידים לא רק במקליט קול מובנה, אלא גם במצלמה לצילום ווידאו. פונקציית הרדיו נמצאת, כמובן, גם שם.
לְעַצֵב
העיצוב של דיסקים קשיחים ונגני CD-MP3 הוא די מונוטוני. המארז של נגני HDD הוא מלבני, בעוד שלנגני CD-MP3 יש אותו עגול. עבור נגני HDD, רוב הדגמים מצוידים במסך רחב למדי. הבדלים קיימים רק בצבע ובצורה של הפאנל. הפאנל עשוי להיות שונה במספר הכפתורים או היעדרם אם המכשיר הוא מסוג מגע.
ההבדל בין נגני בשר לסוגים אחרים של מכשירים מוזיקליים אלה הוא רק בצורה. צורת הגוף של נגני פלאש יכולה להיות שונה לחלוטין.
דגמים לא סטנדרטיים של נגני מוזיקה
1. נגן - אוזניות
בדגם זה שילבו המפתחים שני מכשירים, אוזניות ונגן מוזיקה, באחד. הודות לשילוב של אוזניות ונגן, כבר לא צריך לחבר מכשיר אחד לאחר ולהסתבך בחוטים. אתה רק צריך להרכיב את הנגן וליהנות מאיכות צליל מעולה, אפילו על שאגת הרכבת התחתית. הנגן אידיאלי עבור ספורטאים ואנשים המנהלים אורח חיים פעיל. ניתן להשתמש בכרטיסי זיכרון נשלפים להקלטת קבצים, ובסט סוללות AAA לטעינה.
2. משקפי שחקן.
נגן המשלב לא רק אוזניות ומכשיר מוזיקה, אלא גם אביזר הכרחי כמו משקפיים. בנוסף, לרוב דגמי משקפי הנגן יש פונקציית בלוטות'. פונקציית ה-Bluetooth מרחיבה את האפשרויות של הנגן. עכשיו אתה יכול לא רק להאזין למוזיקה האהובה עליך, אלא גם לדבר בטלפון מבלי להוציא אותו מהכיס או מהתיק. אפשרות זו מיושמת על ידי סנכרון אוזניות ה-Bluetooth המובנות בנגן עם טלפון נייד.
3. שעון שחקן
הפיתוח מחברת Casio היפנית מובחן בסגנון, קומפקטיות ופשטות. שעון מאחד המובילים בשוק השעונים הדיגיטליים ונגן מוזיקה אלחוטי הוא הפתרון המושלם לאנשים ששמים את הפרקטיות במקום הראשון.
4. שחקן-שעון מעורר.
המכשיר הטוב ביותר עבור משתמשים עסקיים. לנגן השעון המעורר צורה יוצאת דופן, קומפקטיות וכוח אלחוטי. אתה יכול לקחת את המכשיר הזה לטיול קצר או לטיול ארוך. העתקת קבצים למכשיר היא יותר מתהליך רגיל. ההורדה מתבצעת באמצעות כבל ה-USB המצורף. כמות הזיכרון המובנה במכשירים כאלה היא בדרך כלל קטנה. אבל אתה תמיד יכול להגדיל את הזיכרון הכולל של המכשיר על ידי חיבור כרטיסי זיכרון נשלפים.
5. נגן לשחיינים ומטיילים
הדגם המקורי של המכשיר המוזיקלי, שמכירתו הושקה על ידי
חברת פיניס. קודם כל, הנגן מיועד לחובבי שחייה. למכשיר נרתיק עמיד למים, בעוד שהאוזניות משולבות. למרות זאת, עקב העברת תנודות הקול לעצמות הגולגולת, נוצר האפקט של האזנה למוזיקה דרך אוזניות רגילות. אין תצוגה, השליטה פשוטה ככל האפשר. כמות הזיכרון המובנה מגיעה לערך של 256 מגה בייט. סוג ספק הכוח של המכשיר אינו שונה מנגני פלאש אחרים. הטעינה מתבצעת מהסוללה.
סיכום
כפי שכבר ראיתם ממאמר זה, מגוון המכשירים הפשוטים, במבט ראשון, מדהים. קל להתבלבל, אבל יש לזה יתרונות. מסודרת בעשרות דגמים, באמת יש לך את ההזדמנות לעשות את הבחירה הנכונה.

איך בוחרים נגן MP3
איך בוחרים נגן MP3
איך בוחרים נגן MP3
איך בוחרים נגן MP3 איך בוחרים נגן MP3 איך בוחרים נגן MP3Home | Articles

June 13, 2024 19:08:51 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting