כיצד לבחור ספר אלקטרוני

ספר אלקטרוני המציג קבצי טקסט שמורים של הרחבות שונות על המסך ומחליף ספר נייר רגיל. לאחר קריאת חומר זה, תוכל לענות על השאלה: כיצד לבחור ספר אלקטרוני?
לספרים אלקטרוניים יש יתרון בלתי מעורער על פני ספרים מנייר, במכשיר אחד ניתן לצבור מגה-בייט רבים של חומר טקסט. הגרסה האלקטרונית קלה לקריאה, בניגוד לאנלוגים של LCD. הטקסט אופטימלי לקריאה והמכשיר עצמו אינו דורש טעינה לאורך זמן. יתרון נוסף הוא גודל המכשיר, ככלל, הספרים האלקטרוניים קטנים בהרבה מעמיתיהם בנייר וגם שוקלים הרבה פחות.
לאחר מכן, נבחן את ההבדלים העיקריים בין ספרים אלקטרוניים.
גודל מסך
אתה יכול לחלק ספרים אלקטרוניים לפי גודל מסך ל:
- סטנדרטי, שאלכסון המסך שלו הוא 6-7 אינץ'
- קומפקטי, גודלם האלכסוני הוא 5 אינץ'
- ספרים גדולים, עם אלכסון של יותר מ-8 אינץ'
אם אתה רוצה לתפוס מידע בנוחות, כלומר לראות את הטקסט בפסקה שלמה, עם גופן גדול, אז אתה צריך לשים לב לספרים גדולים, אם הקומפקטיות חשובה לך, אז אתה יכול להזניח את הגודל ולבחור ב אלכסון קטן יותר.
הקפידו לשים לב לרזולוציית המסך, הרזולוציה המינימלית המקובלת היא 480x800 פיקסלים.
סוג מסך
דגמי הקורא האלקטרוני של היום מיוצרים לעתים קרובות יותר עם מסכי מגע, מכיוון שהקונים נותנים להם עדיפות. ראוי לציין, רק שמסכי מגע רגישים יותר להשפעות חיצוניות מאשר קונבנציונליים.
תצוגה צבעונית
מסכים צבעוניים אינם דבר חדש בקוראי אלקטרוני. ישנם 2 סוגים של מסכים, צבע אלקטרוני דיו וצגי LCD.
הראשונים לא פולטים אור, כלומר, אם מנורה לא זורחת על מסך כזה או אור שמש, אז אבוי, לא תראה עליה כלום. בצד החיובי, צריכת החשמל של מסך כזה נמוכה משמעותית מזו של מקבילים ל-LCD, אך ישנם חסרונות משמעותיים אף יותר, כמו עיכוב בהפיכת דפים ודהיית צבעים.
צגי LED הם אותה טכנולוגיה המשמשת ברוב המכשירים של היום, טלפונים סלולריים, טאבלטים, טלוויזיות ומכשירים אחרים. למסכים כאלה יש תאורה אחורית וקריאת ספרים תעבור ללא קושי, אפילו בחושך מוחלט, אפילו באור. איכות התמונה עליהם גבוהה משמעותית מאשר במקרה הקודם. בין החסרונות, ניתן לפרט השפעה שלילית גדולה יותר על העיניים וצריכת סוללה מהירה עקב תאורה אחורית עתירת אנרגיה.
גודל זיכרון
זיכרון מובנה ספרים. זה קיים בכל ספר אלקטרוני וזה יספיק לך להוריד ספרייה קטנה שלמה. עם זאת, חפש אחסון נוסף מכיוון שתצטרך לצפות בספרי תמונות ואפילו בסרטונים.
זיכרון הניתן להרחבה. לכל המכשירים הניידים האלקטרוניים, ללא יוצא מן הכלל, יש חריצי הרחבה, כולל ספרים אלקטרוניים. פורמט כרטיס ההרחבה הנפוץ ביותר הוא SD ו-microSD.
כמות מקסימלית של זיכרון. המכשירים של היום תופסים בדרך כלל כרטיסי זיכרון של עד 32 GB. נפח זה יספיק לך לכל סוגי הבידור, החל מהורדת מוזיקה, סרטים וספרים.
סיומת קובץ
אחת הנקודות החשובות היא היכולת לקרוא ספרים עם הרחבות שונות. הפורמטים הפופולריים ביותר של הספרים ידועים לכולם, אלה הם html, txt, rtf, pdf, fb2. ראוי לציין שלמרות היכולת הנתמכת לקרוא את פורמט ה-PDF, תצטרכו לקרוא מסמכים אלו בקושי, ראשית, מעט מכשירים יכולים להציג בצורה נכונה קבצים של הרחבה זו בעלי נפח כה גדול ושומרים על קריאות הטקסט, וכן שנית, פורמט זה אינו קיים כלל לקריאה בדוא"ל ספרים, והמסך של ספרים אלקטרוניים קטן בהרבה מ-A4.
ארכיון מיקוד. ספרים מודרניים רבים יכולים לפתוח בקלות קבצים מארכיונים של הרחבה זו. הפופולריים ביותר הם ספרים של PocketBook. הם מקבלים בצורה מושלמת DJVU, DOC, TCR, EPUB וכל סיומות הקבצים שלעיל.
השמעת קבצי מוזיקה. ללא יוצא מן הכלל, כל הדגמים של כל היצרנים מבינים בצורה מושלמת את פורמט מוזיקת MP3, לדגמים רבים יש יציאות אוזניות ורמקולים, שימו לב לנקודה זו בעת בחירת, באמצעות סיומת MP3, תוכלו לא רק לקרוא, אלא גם להאזין לקבצי שמע.
הצג תמונות ותמונות. פורמט התמונה הנפוץ ביותר הוא Jpeg. ספרים אלקטרוניים מבינים לא רק את הפורמט הזה, אלא גם gif, png, tiff ו-bmp.
פונקציות נוספות.
מקליט קול. הנוכחות שלו אינה תכונה חובה עבור ספר אלקטרוני, אבל אם אתה צריך לציין מחשבות או נקודות חשובות במהלך מסיבת עיתונאים או הרצאה, אז אתה לא יכול להסתדר בלי מקליט קול.
וויי - פיי. נדרשת נוכחות של מודול תקשורת אלחוטי להורדת ספרים. שימו לב לפרט זה בעת הבחירה.
ארגונומיה של המכשיר
אתה יכול להעריך את הניהול של ספר אלקטרוני רק על ידי החזקתו בידיים שלך. אל תתעצלו לטייל בסופרמרקטים של המחשבים בעיר שלכם ולגלות מה יותר נוח לכם, איך ממוקמים כפתורי הבקרה או הגלילה, מכיוון שאתם אינדיבידואליים, ומה שנראה לאדם אחד מכוער או לא נוח ייראה אופטימלי לאחר.
שימו לב לנקודות אלו בבחירת הספר האלקטרוני שלכם. בהצלחה!

כיצד לבחור ספר אלקטרוני
כיצד לבחור ספר אלקטרוני
כיצד לבחור ספר אלקטרוני
כיצד לבחור ספר אלקטרוני כיצד לבחור ספר אלקטרוני כיצד לבחור ספר אלקטרוניHome | Articles

July 19, 2024 16:05:58 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting