טכנולוגיית DLP

DLP היא טכנולוגיית ההקרנה העדכנית ביותר המשמשת בתצוגות עסקיות וביתיות. טכנולוגיית DLP מספקת בהירות ובהירות תמונה ללא תחרות.
DLP מבוסס על מוליך למחצה אופטי, התקן מיקרו-מראה דיגיטלי או DMD, שהומצא ב-1987 על ידי לארי הורנבק מטקסס אינסטרומנטס.
גביש DMD הוא מטריצה בעלת דיוק גבוה הממיר אור באופן דיגיטלי, במילים אחרות, מעגל מיקרו במהירות גבוהה, אשר פני השטח שלו מורכבים ממראות מיקרוסקופיות רבות המחזירות אור. בעזרת מיליוני מראות מיקרוסקופיות נוצרת קרן. כל מראה כזו מתאימה לפיקסל אור אחד בתמונה המוקרנת. בשילוב עם אות דיגיטלי, מקור אור ועדשת הקרנה, מראות אלו מספקות את האיכות הגבוהה ביותר לשעתוק וידאו וגרפיקה. כאשר אות וידאו דיגיטלי או גרפי נכנס למערכת ה-DLP, מופעלת אלקטרודה מיקרוסקופית הממוקמת מתחת לכל מראת DMD, הגורמת למראה להטות לכיוון מקור האור או לכיוון ההפוך. כאשר המראה מוטה לכיוון מקור האור, היא מחזירה פיקסל אחד של אור דרך עדשת ההקרנה אל המסך. בהטיה לכיוון ההפוך, האור לא פוגע במראה וחלל הפיקסלים המתאים נשאר חשוך. כל מראת DMD מסוגלת להטות אלפי פעמים בשנייה.
על ידי שינוי משך הזמן שבו האור פוגע במראה, ניתן להציג גוונים שונים של אפור. אם המראה מוטה לכיוון האור יותר מאשר בכיוון ההפוך, היא מציגה פיקסל אפור בהיר, וכאשר זמן ההטיה הרחק מהמקור ארוך יותר, היא מציגה פיקסל אפור כהה.
לפיכך, מראות DMD יכולות להציג עד 1024 גוונים של אפור, ומייצרות תמונות שחור-לבן מדויקות במיוחד. השלב האחרון של עיבוד האור הדיגיטלי הוא ההמרה של התמונה המונוכרום המתקבלת לצבע. ברוב מערכות ה-DLP, מוסיפים צבע באמצעות מסנן אור הנקרא "גלגל צבעים" המוקם בין מקור האור לפאנל מראות ה-DMD.
כאשר גלגל הצבעים מסתובב, אור אדום, ירוק וכחול נופל ברצף על מראות המיקרו-DMD. על ידי תיאום הזווית של כל מראה עם הבזקי האור הללו, מערכת DLP סטנדרטית יכולה לשחזר למעלה מ-16 מיליון צבעים שונים.
לדוגמה, פיקסל סגול נוצר על ידי הטיית מראה לכיוון מקור אור כאשר אלומה אדומה או כחולה פוגעת בו. העין האנושית משלבת את צבעי היסוד הללו ורואה סגול. טלוויזיות DLP, קולנוע ביתי ומקרנים של סמסונג משתמשים בשבב DMD יחיד, מנורה, גלגל צבע ומערכת עדשות הקרנה. מערכות אלו מציעות ניגודיות, בהירות וריווי צבע גבוהים יותר עבור וידאו וגרפיקה מכל טכנולוגיית הדמיה אחרת.

טכנולוגיית DLP
טכנולוגיית DLP
טכנולוגיית DLP
טכנולוגיית DLP טכנולוגיית DLP טכנולוגיית DLPHome | Articles

May 24, 2024 05:08:35 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting