אה, כפור-כפור: עקרונות הפעולה של מקררים מודרניים

פעם, אבותינו השקיעו זמן רב בחיתוך קרח בחורף. הם נאלצו לעסוק בעיסוק הקשה והמסוכן ביותר הזה רק כדי להבטיח את בטיחות מוצרי הבשר באביב ובקיץ, שכן הם יצרו קרחונים מהקרח שנאגר לחורף - אנלוגים של מקררים מודרניים ותאי קירור. אגב, איך עובד מקרר בכלל ועל איזה עיקרון הוא עובד? האם אי פעם חשבת על זה? אם לא, אז לשווא - אחרי הכל, בלי להכיר את עקרונות הפעולה הבסיסיים של מקפיאים מודרניים, זה כמעט בלתי אפשרי לעשות את הבחירה הנכונה והמושכלת של מקרר בעת קנייתו, והרבה יותר קשה לגלות את תסמינים של תקלות שעלולות להתרחש במהלך פעולתו. אז, המשך לקרוא ולהיות מואר!
ראשית, בואו נראה מאילו חלקים עיקריים הוא מורכב. החלק החשוב ביותר שלו הוא המנוע-מדחס, מעין משאבה שמזרימה נוזל קירור מיוחד (לרוב פריאון). על הקיר האחורי מסתתר מעבה - מקום בו הקירור מתקרר, מתעבה והופך לנוזל. האלמנט החשוב הבא הוא המאייד, שבו הנוזל מתאדה מהמעבה, וכך נוצר קור.
אז איך חלקים אלה מתקשרים זה עם זה? המדחס שואב את אדי הקירור מהמאייד, ואז שואב אותם לתוך המעבה, שם הקירור עובר למצב נוזלי. יתר על כן, הנוזל הזה דרך המסנן והצינור הנימים נכנס למאייד. בו הקירור רותח, לוקח חום מפני השטח של המאייד ומקרר את פנים המקרר וכל מה שיש בו. במאייד, נוזל הקירור הנוזלי הופך בחזרה לאדים ועובר שוב את כל התהליך. זה קורה עד שהטמפרטורה יורדת לרמה הרצויה, ולאחר מכן המנוע כבוי.
תהליך תפקוד פשוט זה של המקרר עלול להיות מופרע כתוצאה מפעולה לא נכונה ועלול להוביל להתמוטטותו. כדי להימנע מכך, שקול את הנושאים הבעייתיים ביותר של המקרר.
איך לשטוף את המקרר?
המקרר הוא המקום בו מאוחסנים את האוכל שלנו וכמובן שעלינו לשמור עליו נקי לחלוטין. מומלץ לשטוף את המקרר לפחות פעם בעונה, תוך הקפדה על הסדר הבא:
1. הכינו תמיסה של מים חמימים עם סודה לכביסה (2 כפות סודה לליטר מים).
2. נתק את היחידה מהחשמל. הסר את כל המזון ואחסן במקום קריר.
3. הפשרה מלאה של המקרר.
4. שטפו אותו בתמיסת הסודה המוכנה, ולאחר מכן שטפו במים חמימים נקיים ויבשו במטלית יבשה ונקייה.
5. לשטוף מכלים ומדפים בנפרד באותו אופן כמו החלק הפנימי.

אה, כפור-כפור: עקרונות הפעולה של מקררים מודרניים
אה, כפור-כפור: עקרונות הפעולה של מקררים מודרניים
אה, כפור-כפור: עקרונות הפעולה של מקררים מודרניים
אה, כפור-כפור: עקרונות הפעולה של מקררים מודרניים אה, כפור-כפור: עקרונות הפעולה של מקררים מודרניים אה, כפור-כפור: עקרונות הפעולה של מקררים מודרנייםHome | Articles

April 20, 2024 13:07:25 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting