טלוויזיה בלוויין

טלוויזיה בלוויין היא כבר לא ידע בעולם טכנולוגיית המידע. בעזרת הטלוויזיה בלוויין, יש לך הזדמנות ייחודית לצפות לא רק בהרבה ערוצים חדשים, אלא גם לשפר משמעותית את איכות השידור של הערוצים הארציים.
טלוויזיה בלוויין היא תוכנית חינוכית ספציפית של המאה ה-21. אם תרים את המגזין "טלספוטניק" - פרסום חודשי בטלוויזיה בלוויין ובכבלים, תראה כמה לוויינים ממוקמים במסלול הקרוב לכדור הארץ שלנו. למעשה, כתב העת מכיל מידע רק על חלק מהלוויינים ממספר רב של חלליות. למעשה, יש עוד הרבה מהם וכולם נמצאים במסלול גיאוסטציונרי, הממוקם במישור קו המשווה של כדור הארץ. זהו המסלול המעגלי היחיד עם רדיוס של 35785 ק"מ, שבו נראה שהלוויין חסר תנועה לצופה בכדור הארץ, בתנאי שהמהירות הזוויתית של סיבוב הלוויין סביב ציר כדור הארץ עולה בקנה אחד עם המהירות הזוויתית של סיבוב כדור הארץ סביב צירו. . המשמעות היא שאם צלחת הלוויין מכוונת נכון לקלוט מהלוויין ומקובעת בצורה מאובטחת, לא יהיה צורך לתקן את מיקומה בעתיד.
כל מדינה אירופאית שואפת למקם את לווייני הטלוויזיה שלה במסלול גיאוסטציונרי, אבל אין מספיק מקום לכולם. לכן, במאבק על "מקום מתחת לשמש", לוויינים, כמו ציפורים, מתאספים ב"להקות". לדוגמה, שמו של הלוויין "HotBird" מתייחס למספר חלליות מרווחות (בסטנדרטים של חלל) (כ-100 ק"מ) תופסות מיקום מסלול של כ-13 מעלות קו אורך מזרח. מכיוון שכל הלוויינים נמצאים במישור קו המשווה, קו הרוחב הגיאוגרפי שלהם הוא אפס, והם שונים בקו האורך. קו האורך הראשוני, כזכור, עובר דרך לונדון ומפריד בין קווי האורך המערבי והמזרחי. לוויין טלוויזיה משוגר לנקודה נתונה במסלול כדי לשרת טריטוריה מסוימת של פני כדור הארץ, לכן יש לו דפוס קרינה משלו. היות ועל כל חללית מותקנים מספר משדרים (מקלט-משדרים), שכל אחד מהם מסוגל לשדר מספר תוכניות טלוויזיה בזרם אחד, ניתן למדוד את המספר הכולל של ערוצי השידור בעשרות. למען הבהירות, ניתן לדמיין את הלוויין כ"זרקור" או כקבוצה של "זרקורים" "מרחפים" בשמי הלילה מעל קו המשווה, אשר עם "קרניו" חוטף מהחושך חלק משטח כדור הארץ. . במקרה זה, בהתאם לאזור של המשטח "המואר", ניתן לסווג כל קרן: צרה, אזורית, אזורית, גלובלית וכו'. הצפיפות הגבוהה ביותר של גלים אלקטרומגנטיים מרוכזת במרכז הקרן. ככל שעוצמת האות המוקרן מהלוויין מגיעה אל פני כדור הארץ במיקום צלחת הלוויין גדולה יותר, כך נדרש קוטר של מראת האנטנה קטן יותר. ליתרון זה יש קרן צרה. ככל ששטח הכיסוי רחב יותר, כך צפיפות שטף הכוח על פני כדור הארץ נמוכה יותר. לדוגמה, על מנת לקבל תוכניות טלוויזיה של לוויין הקרן העולמי "Intelstat 905" בקייב, 27.5 מעלות. ח. המכסה את כל החלק של פני כדור הארץ הנראה ממנו, נדרשת אנטנה בקוטר של שלושה מטרים לפחות. שטחה של אוקראינה "מואר" באופן עקרוני בקרניים של לוויינים רבים, אך רובם יוצרים צפיפות שטף הספק נמוכה. המעניינים אותנו ביותר, תושבי אוקראינה, הם לוויינים שמהם משודרים ערוצי טלוויזיה לאומיים, כמו גם ערוצי טלוויזיה רוסים, שניתן לקלוט על צלחות לוויין קטנות.
טלוויזיה בלוויין היא זמן מושקע, במיוחד מכיוון שהיא מאפשרת לך לצפות בהרבה יותר ערוצים מאשר טלוויזיה בכבלים. היום החבילה הסטנדרטית של טלוויזיה בלוויין היא 500 ערוצים! דמיינו לעצמכם ים של מידע מגוון ישירות על מסך הטלוויזיה שלכם!

טלוויזיה בלוויין
טלוויזיה בלוויין
טלוויזיה בלוויין
טלוויזיה בלוויין טלוויזיה בלוויין טלוויזיה בלווייןHome | Articles

April 17, 2024 06:48:53 +0300 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting