איך בוחרים נווט

אי אפשר לדמיין את חייו של אדם מודרני ללא ניווט GPS. מכשירי הנס הללו הם ממצא אמיתי למטיילים ולמי שמעריכים את זמנם ואינם רוצים לבלות אותו בשיטוט במבוכים האינסופיים של הערים הגדולות. הניווטים משלבים את הפונקציות של מקלט GPS ומחשב. המקלט מתמקד בעיבוד אותות לוויינים, המחשב עוסק בפענוח שלהם. רוב הנווטים הצרכניים נתמכים על ידי מערכת Navstar, שהזכויות עליה הן בבעלות משרד ההגנה של ארצות הברית. לווייני Navstar ממוקמים במרחק של 20180 ק"מ. המתחרה העיקרית של Navstar היא מערכת Glonass. קבוצת הלוויין של מערכת זו והזכויות להשתמש בה שייכות למשרד ההגנה הרוסי. לווייני Glonass ממוקמים בשלושה מטוסים במרחק של 19100 קילומטרים. חברות אירופאיות, סיניות והודיות נמצאות בשלב של פיתוח המערכות שלהן. כיצד לבחור נווט יידון בהמשך.
סוגי נווטים
בין סוגי נווטי ה-GPS יש דגמי ימיים, תעופה, אוניברסליים, אופנוע, אופניים, רכב. אולי, נווטים לרכב הם הפופולריים ביותר בקרב אזרחים, ולכן השאלה כיצד לבחור נווט רכב פופולרית מאוד בימים אלה. נווט מסוג זה מצויד במנוע קולי המציע את המסלול, פונקציית חישוב מסלול ויכולת הורדת מפות ערים.
גם הנווטים מחולקים לשתי קבוצות גדולות - עצמאיות ונייחות. עצמאי אינו מצריך מחשב חיצוני כדי לתפקד. יש להם תצוגה המשקפת את המידע הדרוש. מכשירים אלו מופעלים על ידי סוללה מובנית בעלת קיבולת גבוהה. הניווטים המיועדים לרכב הם נייחים. הם נטענים מהמצית.
עיצוב ניווט
למה עוד לשים לב, איך לבחור נווט GPS בעצמך? אל דאגה, כי המכשיר מעוצב בצורה פשוטה למדי. המכשיר כולל, בנוסף לרסיבר עצמו, מעבד, זיכרון RAM, מארז מצויד בתצוגה וסוללה. מהירות מקלט ה-GPS תלויה בעוצמת המעבד המובנה בנווט. ככל שהוא חזק יותר, כך הוא עושה את עבודתו מהר יותר (חישוב מסלול, טעינת מפות וכו'). פרמטר ההספק נמדד במגה הרץ. מחוון התדר נע בין 266 ל-600 מגה-הרץ. הקפד לשים לב לאפשרות זו.
מעבד
המעבד נקרא ערכת השבבים, המבצעת חישובים כדי לקבוע את הקואורדינטות. הוא גם אחראי על קבלת האות. השבבים הפופולריים ביותר כיום הם SiRF Star III, SiRF Atlas III ו-SiRF Atlas IV ו-SiRF 3i. הדורות האחרונים של נווטים משתמשים במאיץ גרפי חומרה המובנה בשבב המעבד. הכרחי להצגת וידאו שאינו מותאם למכשיר הניווט ויצירת מודלים תלת מימדיים של מבנים שונים המוצגים במפות ניווט.
מערכות WAAS/EGNOS עובדות במעבדי ניווט. הם נועדו לשפר את הדיוק של קביעת הקואורדינטות. למעבדים בסגנון מודרני יש את היכולת להחיל תיקונים על מערכות אלו. עם זאת, תיקוני מערכת פועלים רק בנקודות שבהן יש תחנות בסיס המשדרות אותם.
סוג אחר של ערכת שבבים מבית SiRF - Centrality Atlas III, צובר בהדרגה פופולריות בקרב משתמשי נווטים. רמת צריכת החשמל שלהם נמוכה יחסית, בנוסף הם תומכים בכ-51 ערוצים. על ידי מעקב מדויק של לוויינים, ערכות שבבים אלה משתמשות באותות שלהן כדי לעבוד עם קביעת מיקום. עם זאת, כיום דגמי השבבים הללו נחותים משמעותית מהפיתוחים של SiRF Star Atlas IV ו- SiRF 3i+, התומכים בעד 64 ערוצים מקבילים.
שעת התחלה
שעת ההתחלה של כל דגם עשויה להיות שונה. הם חולקים את מה שנקרא התחלה קרה, חמה וחמה לעבודה.
התחלה קרה. אם ה-GPS כבוי לפרק זמן ממושך, תהליך ההפעלה הקרה יפעיל אותו מחדש באמצעות חלק מהמידע המאוחסן בזיכרון המכשיר. למרות שהמידע יהיה מעט מיושן, עדיין ניתן להשתמש בו כדי לעבור למצב תפעולי. זמן ההתחלה הקרה יכול להימשך בין 100 ל-300 שניות.
התחלה חמה. התהליך שמתחיל כשהמכשיר כבוי לזמן קצר. זמן ההתחלה עצמו קצר יחסית לאותה התחלה קרה - מ-1 עד 60 שניות. במקביל, מקלט ה-GPS מאחסן בזיכרון שלו את כל המידע על לוויינים, זמן מערכת וקואורדינטות. רק כמה עשרות שניות יידרשו על מנת להחזיר את המקלט למצב הרגיל שלך.
התחלה חמה. מצב שחזור GPS כמעט מיידי, ישים לאחר אובדן חשמל עקב אובדן אות לוויין. זה קורה, למשל, כשאתה מוצא את עצמך במנהרה. כאשר מתרחש מקרה כזה, למרות שהתקשורת עם הלוויין אובדת, נשמר מידע אמין לגבי הקואורדינטות של המיקום. הוא נשאר שמור ממיקום הקואורדינטה הקודם. זמן ההתחלה החמה נמשך בדרך כלל לא יותר מעשר שניות. ככל שמדד זה נמוך יותר, כך המקלט שלך עוקב אחר מסלול נתון בצורה מדויקת יותר.
נתוני המיקום שלך מתעדכנים בתדירות גבוהה. פרמטר זה שווה לאינדיקטור בטווח שבין 0.1 ל-10 פעמים / שניות. הרוב המכריע של הדגמים מעדכנים את נתוני המיקום שלהם בכל שנייה. המחוון המוביל של המקלט לפרמטר זה הוא 10 עדכונים בשנייה.
עבודתם של הנווטים קשורה מאוד לרשתות סלולריות. הנפוצים שבהם הם רק שניים, אלה הם GSM ו-3G. רשתות סלולריות משמשות לחישוב המיקום בצורה מדויקת ומהירה ככל האפשר. אינטראקציה עם רשתות סלולריות מרחיבה את יכולות המכשיר. בין התכונות הללו ניתן להוריד מפה של מיקומם של לוויינים ביחס לשטח, קביעת הזמן והמיקום של המשתמש. אפשרות זו מיושמת באמצעות חיבור GPRS דרך האינטרנט.
תיאום תיקוני דיוק
אפשרות זו זמינה כמעט בכל הדגמים המודרניים של נווטים. אנחנו מדברים על תיקונים למערכות מיוחדות שמטרתן להגביר את דיוק הקואורדינטות. המערכות נקראות WAAS ו-EGNOS. עם זאת, האופציה מיושמת רק בשטחים שבהם מצויות תחנות בסיס המסוגלות לשדר את התיקונים הללו. הזמן המושקע בחישוב הקואורדינטות בשבב מתאים לזמן שלוקח לגלי הרדיו לעבור את המרחק מהלוויין לשבב הבקר.
מערכת EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Services) נוצרה במיוחד כדי להגביר את הדיוק של מכשירי הניווט מקבוצת הלוויין. המערכת פועלת בשטח אירופה. ברוסיה, למרבה הצער, כמעט בלתי אפשרי להשתמש במערכת. יוצאי הדופן הם אזורי לנינגרד, סמולנסק, פסקוב ונובגורוד, כמו גם הרפובליקה של קרליה. בשטחים אלו מותקנות תחנות בסיס שהקואורדינטות שלהן ידועות מראש. תחנות קולטות נתונים מלוויינים וקואורדינטות שלהם. כתוצאה מכך, התחנות מחשבות את השגיאה הרלוונטית לזמן ומיקום נתונים. ישנן מספר סיבות להופעת השגיאה: עיכובים ביונוספירה, תנאי מזג אוויר גרועים, שגיאות במיקום הישיר של הלוויינים ועוד כמה.
למערכת WAAS (Wide Area Augmentation System) יש עיקרון פעולה דומה לזה של EGNOS. המערכת מתקנת את הנתונים המתקבלים מהלוויין. תהליך זה נשלט על ידי תחנות בסיס. התחנות מתקנות את הנתונים באמצעות תיקונים מיוחדים, כאשר התחנות עצמן מותקנות ישירות באזורי השירות של WAAS. המערכת אינה חלה על שטחי הפדרציה הרוסית, אלא פועלת בתוך ארצות הברית.
לְהַצִיג
התצוגה היא חלק מהנווט, שבלעדיו לא יכולת לגלות כלום, לא את הקואורדינטות שלך, לא מידע אחר. התצוגה מציגה את כל המידע הדרוש על המיקום, וגם מדמה מפה של האזור. בנוסף, בתצוגה אתה עוקב אחר מסלול המסלול שלך. כל הדגמים המודרניים ששוחררו היום בשוק מכשירי החשמל הביתיים מצוידים בתצוגות מסך צבעוניות. גודל המסך יכול להיות עד 7 אינץ'. הגודל המינימלי הוא 3.5 אינץ'. כמובן שאלכסון המסך הגדול מספק נוחות מירבית בעת שימוש במקלט ה-GPS. פרמטר חשוב לתצוגה הוא רזולוציית המסך. לפי מספר הפיקסלים, הערך של פרמטר זה נע בין 320 ל-800 יחידות. אם המשתמש מרבה להסתכל על המסך מרחוק, גודל המסך יכול לשחק תפקיד חשוב בהחלטת הרכישה הסופית.
המספר הגדול ביותר של דגמים מצויד במסך מגע. החלטה זו של יצרנים מוכתבת על ידי אמצעי אבטחה. כעת, בזמן נהיגה במכונית, תבזבז מינימום מתשומת הלב שלך על הנווט. כדי להזיז את המפה למקום הרצוי, אתה רק צריך להחליק את האצבע על המסך.
בנוסף, תצוגת המגע מקלה על המכשיר שלך לבצע פונקציות מולטימדיה. הכפתורים הדרושים, ללא קשר למצב בו פועל המכשיר, בין אם זה ניווט או השמעת קבצים, מוצגים אוטומטית על המסך. כמו כן, ניתן לכוונן את רמת הבהירות ולהציג את זמן התאורה האחורית בנווט ה-GPS. התצוגה הבהירה והמוארת נוחה מאוד לנהגים העוקבים אחר המסלול, כולל בלילה. התאורה האחורית של המסך מגבירה את בהירות התמונה על המסך ומאפשרת להשתמש ב-GPS בחושך.
זיכרון ניווט
הזיכרון המובנה של הנווטים מאפשר לטעון מפה אחת או יותר למכשיר בו זמנית. מספר המפות שניתן לטעון ישירות מושפע מכמות הזיכרון המובנה של המכשיר. בהתאם לכך, ככל שיותר מפות נטענות בו-זמנית, כך הביצועים של מקלט ה-GPS שלך גבוהים יותר. ניתן לשדרג מספר מכשירים על ידי הגדלת כמות הזיכרון הפנימי. לפרמטר זה חשיבות רבה אם המכשיר אינו יכול להוריד תוכן מכרטיסי זיכרון נשלפים. כל נווטי ה-GPS מצוידים בחריצים מיוחדים לכרטיסי זיכרון. אתה יכול להשתמש בזיכרון של מכשיר ה-GPS שלך, בין היתר, כדי לאחסן קבצי מדיה.
תוֹכנָה
הניווטים, כמו כל טכנולוגיה בשוק, משתדרגים כל הזמן. זה מוכתב על ידי רמת התחרות הגבוהה. התחרות משפיעה לא רק על מקלטי ה-GPS עצמם, אלא גם על מוצרים קשורים שונים. למשל, תוכנה. ישנן עשרות חברות מתחרות בין יצרניות התוכנה לנווטים. נדבר על התוכנות הפופולריות ביותר מתוך רשימה ארוכה זו.
נביאטל. תוכנה של חברה רוסית, שניחנה בכל הפונקציות הדרושות ובתוכן הדרוש ביותר. עם Navitel אתה יכול לחשב בצורה אופטימלית את המסלולים שלך. Navitel, וזה חשוב, תומך ביכולת להוריד מידע על נוכחות או היעדר פקקים.
עד כה, Navitel תומך במפות של ערים בפדרציה הרוסית.
גרמין. התוכנה מספינת הדגל של השוק למכשירי ניווט נחשבת לאחת הטובות בעולם. תוכנת Garmin מכילה מפות של כל עיר ומדינה בעולם. התוכנה של חברה זו מובחנת ברמת התוכן הגבוהה ביותר וביכולת לעבוד עם מוצרי היי-טק. מערכת זיהוי דיבור, מערכת למניעת גניבות, מערכת סנכרון של גוגל - כל זה נתמך בתוכנה מבית Garmin. תוכנה מבית Garmin היא אולי הבחירה הטובה ביותר עבור אנשים שמטיילים בעולם.
מדריך עיר. תוכנה, המאפיין העיקרי שלה הוא אספקה יומית של מפות עיר מעודכנות ומצב התנועה. מפות גם מתעדכנות מדי יום באופן אוטומטי. תחת מצב התנועה, בין היתר, זה אומר גם תמרורים שונים, הגבלת מהירות, פקקים. בנוסף, City Guide הוא גם שירות מידע הפועל מסביב לשעון. שירותי המידע כוללים מתן מידע על פקקים וחלופות מסלולים. City Guide עובד עם כל הפלטפורמות המוכרות. ביניהם מוכרים לכם ios, android, windows mobile.
Sygic היא תוכנה השייכת לתוכנה החדשנית בעולם תוכנות הניווט GPS. Sygic Mobile Maps למכשירים ניידים פועלת על פלטפורמות מודרניות פופולריות. ביניהם Windows Mobile, Symbian, Linux, Ios ואחרים. בנוסף, לתוכנה יש ממשק ופקודות קוליות ברוסית.
"פרוגורוד". תוכנה המיועדת לעבוד בעיקר בערים רוסיות. הוא כולל רמה גבוהה של מפות פירוט של האזור. פרוגורוד מיועד לנווטים העובדים עם לווייני GLONASS. התוכן שפרוגורוד עובד איתו מרשים. מספר ההתנחלויות המכוסות על ידי תוכנת פרוגורוד מגיע ל-33 אלף, ויש כחמישים אזורים. רשת הכבישים הכלולה במפות של תוכנת פרוגורוד כוללת 800 אלף קילומטרים. פרוגורוד תומכת בפלטפורמת Windows Mobile ובנווטים לרכב - PND, סדרה של דגמים קלאסיים של מקלטי GPS.
IGO היא תוכנה המיועדת לרשתות הכבישים של מוסקבה, סנט פטרסבורג ואירופה. מאפיין ייחודי של IGO הוא מקלדת מיוחדת. המקלדת משאירה רק את המקשים פעילים בעת הקלדת שמות רחובות האפשריים עם שילוב של תווים שכבר הוכנסו.
TomTom היא תוכנית שנמצאת גם בנווטים מקוריים וגם במכשירי צד שלישי. אחת התכונות היא היכולת להוריד את המידע העדכני ביותר מתחנות מזג אוויר.
Autosputnik היא תוכנית רוסית המכסה יותר מ-200 ערים ועיירות ברוסיה, אוקראינה, ארמניה, בלארוס, קזחסטן ומספר טריטוריות באירופה. באמצעות תוכנית Autosputnik, אתה יכול לחפש כתובות בידיעה רק את המספר של בית, בניין או בניין. מאפשר לך לחפש כתובות לא רק לפי מספרי בתים, אלא גם לפי בניינים ובניינים. בנוסף, בעזרת "אוטוספוטניק" ניתן לבנות מסלול תוך התחשבות בפקקים.
Navteq היא תוכנית המספקת כיום ניווט במוסקבה ובאזור מוסקבה, בסנט פטרסבורג ובאזור לנינגרד, כמו גם באירופה.
קלפים
ככלל, יצרני הניווטים כבר דואגים מראש לתוכנה הדרושה למכשירים שלהם. מפות מובנות, תוכנות מותקנות מראש הופכות את הנווט שלך מוכן לחלוטין לעבודה כאשר הוא עדיין בחלון הראווה.
אם אתה צריך להוריד תוכן מסוים ולהתקין תוכניות מיצרנים מסוימים, אתה יכול בקלות לרכוש ולהתקין את כל זה. את המפות המפורטות ביותר של האזור עבור מקלט ה-GPS עדיין יש לרכוש בנפרד או לטעון לזיכרון מכל מדיית פלאש מתאימה. הטעינה מתרחשת באמצעות כרטיסי פלאש, מחסניות וממשקים מתאימים.
במפות המותקנות במכשיר, המשתמש יכול לייעד נקודות ציון, המשמשות כסימני יעדים. ברוב המקרים מדובר במקומות מנוחה שונים. אם המטיילים קבעו את המסלול מראש, נקודות ציון ייחשבו כנקודות מפתח של המסלול ויקשרו לכל שינוי בכיווני תנועה, מקומות חניה, לינה, מעברי חצייה, מיקומי אטרקציות בהם ירצו לבקר.
מסלולים
כיצד לקבל הנחיות באמצעות הנווט? מסלול הוא קבוצה של נקודות ציון הממוקמות ברצף בקטעים מרכזיים של הנתיב. מסלול אחד יכול להכיל עד 50 נקודות ציון. הדגם המודרני של מקלטי GPS תומך בכ-20 מסלולים. החלפת הנווט באופן עצמאי, המשתמש מלווה לאורך המסלול מנקודה לנקודה.
במקרה זה, המשתמש זז ביחס לשתי נקודות בלבד - ההתחלה והסוף. מסלול המורכב מקבוצת קטעים קטנים יהיה מדויק יותר בהתחשב במורכבות רשת הדרכים. ואכן, כמעט בכל האזורים, התנועה, כך או אחרת, יכולה להיות קשה ממספר סיבות. ביניהם עשויים להיות עבודות בכביש, פקקים, סימון ועוד.
דרכים ליצירת מסלולים
יצירה אוטומטית. השיטה הנחשבת לנוחה והיעילה ביותר. זה זמין ברוב הדגמים המודרניים של נווטים. המשתמש מגדיר את נקודת הקצה. והנווט מחשב את המסלול באופן אוטומטי. שיטה זו נתמכת על ידי הפונקציה "ניתוב אוטומטי". ניתוב אוטומטי הוא ניתוב אוטומטי. כמו כן, כדי ליישם את פונקציית הניתוב האוטומטי, יש צורך לטעון מפות עם מידע תנועה עדכני לתוך הנווט.
רצועה שמור. לאחר שנסע בנתיב מסוים, המשתמש ממיר אותו למסלול. המסלול השמור משמש בנסיעות נוספות לאורך שביל זה.
הזן נקודות ציון באופן ידני. המשתמש בוחר באופן עצמאי את המקומות שהוא צריך במפה ומוסיף נקודות. אתה יכול לבחור שמות נקודות משלך.
הורד מהמחשב. ניתן להוריד נקודות ציון מהמחשב האישי לזיכרון המכשיר לאורך המסלול. הידור מראש.
בחר נקודות מהרשימה. אם רשימת נקודות הציון מוכנה מראש, למשתמש יש את היכולת לשנות את רצף נקודות הציון על ידי הוספה או מחיקה שלהן.
אם אתה לא רוצה לפספס את הנקודה שאתה צריך. הגדר התראה מותאמת אישית. אזעקה תישמע כאשר תתקרב לנקודה שבחרת. בנוסף, יעריך הנווט את המרחק הנותר לנקודה, ואת משך הזמן הנדרש להגיע אליה. הנווט גם יזום במפה כדי להקל על תמרון המכונית. כאשר תגיע לנקודה הרצויה, המכשיר יעבור לנקודה הבאה, לפי הרשימה שציינת.
מסלולים
בנווטי GPS, מסלולים הם רצף מסוים של נקודות המשקף את המסלול שעברת. לפעמים מבולבלים בין נקודות ציון לבין נקודות ציון, אבל הם מושגים שונים. נקודות מסלול מודיעות למשתמש על הקואורדינטות הנוכחיות עבור דקה נתונה, על ערך הגובה והמהירות של המכונית. המהירות מחושבת על סמך נקודות הקואורדינטות השכנות, כמו גם ההפרש המחושב על ידי זמן ההקלטה. למסלול יש יכולת להחזיר את המשתמש לתחילת הדרך. זה נעשה עם תכונה מיוחדת הנקראת Trackback.
פירוט
פירוט המסלול מאופיין במספר הנקודות במסלול. הפרופורציות הן כדלקמן: ככל שמספר הנקודות במסלול גבוה יותר כך פירוט המסלול גבוה יותר. מספר הנקודות במסלול יכול להיות שונה. דגמים של נווטים מודרניים יכולים להכיל עד 5,000 נקודות במסלול, בעוד שמסלול אחד, אם הוא נשמר, לא יכול להכיל יותר מ-256 נקודות. לפיכך, הדבר אינו משפיע על איכות הפירוט בצורה הטובה ביותר. בנוסף, המסלול השמור אינו משאיר אינדיקציות של גובה וזמן, אלא רק קואורדינטות. כדאי גם להוסיף שבמצב כבוי, מכשיר ה-GPS לא יתעד את המסלול. לכן, חיבור הנקודות יתרחש לפני כיבוי המכשיר ומיד לאחר הפעלתו.
מיתוג
אלה כוללים כרטיסי זיכרון פלאש נשלפים, ממשקים, חריצים שנועדו לשמור את המכשיר שלך מחובר לרשת.
חריצי כרטיס זיכרון
כרטיסי זיכרון נשלפים משמשים להגדלת הזיכרון המובנה של מקלט ה-GPS. זה הכרחי כדי להרחיב את היכולות של הנווט. אתה יכול לאחסן מפות מפורטות, מסלולים, נקודות ציון בכמויות גדולות אם אתה משתמש בכרטיס זיכרון נוסף. ישנם מספר סוגים של כרטיסי זיכרון שעובדים עם דגמים מודרניים של נווטים.
פלאש קומפקטי. הסוג הנפוץ והזול ביותר של כרטיסי זיכרון.
MicroSD (Micro Secure Digital) הוא סוג של כרטיס זיכרון פלאש בגודל מינימלי. מסוגל להגדיל את כמות הזיכרון של הנווט מספר פעמים.
SD (Secure Digital) הוא התקן המהיר ביותר מבין כל כרטיסי זיכרון הפלאש שעובדים עם נווטים. בנוסף למהירות העברת הנתונים וההקלטה המוגברת, יש לו גם רמה גבוהה של הגנה על נתונים. כרטיסי SD עמידים, קטנים וחוסכים בחשמל של המכשיר. ניתן להכניס כרטיסים בפורמט MMC לחריץ ה-SD, אך לא ניתן להכניס כרטיסי SD לחריץ כרטיס ה-MMC.
מַחסָנִית. המחסנית אינה מיועדת לאחסון והעברת קבצים, אולם כל המפות הדרושות של האזור כבר רשומות עליה. מחסניות מיוצרות על ידי יצרני נווטים.
מחברים
רוב הנווטים מצוידים בשקע אוזניות. זה הכרחי כדי ליישם את יכולות המולטימדיה של מכשירי GPS. תכונות אלו כוללות השמעת קובצי מוזיקה, קבצי וידאו, הקלטת סאונד ברשמקול ומערכת של הודעות קול.
תשומות
לנווטים יש כניסת AV. זה יכול לשמש להעברת אותות אודיו ווידאו. כמו כן, הקלט משמש לחיבור האות מכמה מכשירים ניידים. לדוגמה, מצלמת וידיאו או מקלט טלוויזיה.
ממשקים
בלוטות. יכולת העברת נתונים ללא שימוש בחוטים או כבלים. בלוטות' משמש להורדת מפות ומסלולים חדשים למכשיר, כמו גם העברת הנתונים הדרושים למחשב אישי.
יציאת COM או RS-232. ממשק נוסף להעברת נתונים המשמש באותו אופן כמו בלוטות'. בעזרתו תוכלו להוריד מפות, מסלולים ומסלולים. לאחרונה, סוג זה של ממשק איבד את הפופולריות שלו. זה מוסבר על ידי העובדה שיציאת ה-COM מספקת קצב העברה נמוך למדי בהשוואה לאנלוגים.
GSM/GPRS. מודול התומך ב-Bluetooth המספק חיבור לאינטרנט. המודול יכול להיות חיצוני או מובנה. ממשק זה מוריד נתונים באמצעות טכנולוגיית GPRS. עם זאת, על מנת להשתמש בשירות זה, הבעלים של נווט GPS צריך לרכוש כרטיס SIM נפרד. כאשר מתווים מסלול, בהחלט תצטרכו לקחת בחשבון את הפקקים הקיימים ואת מצב התנועה בכלל. בהינתן מצב זה, המשתמשים מעדיפים את דפדפן Opera mini.דפדפן זה נתמך בטכנולוגיית GPRS ואינו דורש עלויות כספיות רציניות בעת הורדת נתונים. כדי לשמור על פעולת Opera mini צריך גם מודם פנימי ויכולת להתחבר לאינטרנט באופן חיצוני. אם למכשיר שלך אין יכולות כאלה, תוכל להשתמש במודול CFIO-Bluetooth או בטלפון נייד למטרות אלו.
USB (אפיק טורי אוניברסלי) הוא ממשק נוסף להעברת נתונים. זה נחשב הכי נוח לשימוש. כל המחשבים הניידים והמחשבים האישיים מצוידים בממשק זה.
תקנים
מקלטי GPS משתמשים בפרוטוקול העברת הנתונים NMEA 0183. מכיוון ש-NNEA 0183 הוא תקן מקובל, רוב המכשירים המתאימים מותאמים אליו. פרוטוקול העברת הנתונים מבטיח את התאימות של המכשיר שלך לתוכנה פופולרית שנכתבה כדי לתמוך בניווט GPS.
פונקציות נוספות
נווטים היום עוקבים אחר הקורס שלוקח יצרני רוב מוצרי האלקטרוניקה והמכשירים הדיגיטליים. אנחנו מדברים, קודם כל, על הרב-תכליתיות, הרבגוניות של מכשירים. בשל המגמות הנוכחיות, היצרנים נאלצים לייצר את המכשירים שלהם עם רשימה גדולה למדי של תכונות נוספות. בין הפונקציות הללו ניתן למצוא את הדברים הבאים:
שלט רחוק. מכשיר לשליטה מרחוק של נווט. הנוכחות של השלט רחוק נובעת מהרבגוניות של המכשיר. לשלט יש כפתורים נפרדים לכל פונקציה.
רמקול. באמצעות פונקציה זו, תוכל לתקשר בטלפון באמצעות המיקרופון והרמקול וחיבור Bluetooth. הפונקציה נוחה לשיחות טלפון בזמן נהיגה, מכיוון שאין צורך להסיח את דעתך מהנהיגה.
נגן אמ פי 3. הנגן המובנה הוא תכונה שצוברת יותר ויותר פופולריות בקרב משתמשים. הנגן מאפשר להאזין לקומפוזיציות מוזיקליות ולקבצי שמע אחרים הנקראים מכרטיס פלאש נשלף.
משחקים מובנים. הם יתמודדו בצורה מושלמת עם הגעגועים שלך במהלך המתנה ארוכה בפקקים של כבישים מהירים של ערים גדולות.
מקליט קול מובנה. המשתמש צריך מקליט קול בעת יצירת הקלטות אודיו או הערות קוליות קצרות.
משדר FM. זה משדר רדיו. הוא משדר צליל לרדיו טייפ רגיל ופועל בטווח גלי FM. כדי להשתמש במשדר, המשתמש צריך להגדיר תדר פנוי בנווט וברדיו. תדר חופשי מתייחס לתדר שאינו תפוס, למשל, על ידי אף תחנת רדיו. המשדר מאפשר להאזין לקבצי מדיה, הקלטות קול והנחיות ישירות דרך הרמקולים של הרכב. עם זאת, בעת השימוש במשדר, לעתים קרובות מתעוררים קשיים. למשל, במהלך הכניסה לשטח שבו התדר המשמש אותו נכבש על ידי הרדיו. במקרה זה, פעולת המשדר תהיה מסובכת על ידי הפרעות, זה יכול להיות די קשה למצוא תדר חדש במצבים כאלה.
מצפן מגנטי. משתמש במידע לוויין. ראוי לציין שהמצפן אינו מפריע לעבודתו גם כאשר נווט ה-GPS כבוי.
וִידֵאוֹ. הפונקציה מספקת צפייה בקבצי וידאו בפורמטים הנתמכים על ידי המכשיר ישירות על הצג של מקלט ה-GPS.
תמונה. תצוגות צבעוניות של נווטים מודרניים מאפשרות לך לצפות בכל מיני קבצים גרפיים ללא הפסד באיכות התמונה. קבצים גרפיים כוללים בין היתר תצלומים.
סיכום
בחירת נווט, כפי שאתה יכול לראות בעצמך, היא עניין קשה למדי. תהליך הבחירה מסובך גם בגלל העדכון השוטף של מגוון הנווטים והסיבוך האינסופי של הפונקציונליות של מכשירים אלו. תוכנות למכשירים אלו הופיעו, פרטי המפה וביצועי השבבים הגיעו לגבהים חסרי תקדים. המכשירים הפשוטים ביותר הגיעו לרמה של מכשירים רב תכליתיים בעלי יכולת לשלב בין מכשירים רבים. עם זאת, אנו בטוחים שתעשה את הבחירה הנכונה, כי עכשיו אתה יודע הכל על נווטי GPS.

איך בוחרים נווט
איך בוחרים נווט
איך בוחרים נווט
איך בוחרים נווט איך בוחרים נווט איך בוחרים נווטHome | Articles

May 21, 2024 17:14:53 +0300 GMT
0.009 sec.

Free Web Hosting