איך בוחרים מיקרוגל?

כולם קובעים את תפקידו של תנור המיקרוגל בחיי היומיום: עבור חלק זה עוד "צעצוע אופנתי", עבור אחרים הוא עוזר הכרחי וחיוני במטבח. מישהו מקבל את זה כדי לחמם במהירות ובבטחה מזון, עבור מישהו זה מחליף לחלוטין את הכיריים והתנור. ואכן, בתנור מיקרוגל מודרני, אתה יכול לא רק להפשיר אוכל, לבשל מרקים, לתבשיל ירקות, דגים, בשר, אלא גם לאפות פשטידות, לבשל עוף עם קרום פריך טעים ותענוגות קולינריים אחרים. חשוב רק לבחור את הדגם הנכון, ואז העלות של מכשירי חשמל ביתיים חדשים תהיה מוצדקת, ובעליו יהיו מרוצים.
אם כבר מדברים על מכשירי חשמל ביתיים מובנים, גם צרכנים מנוסים לא תמיד יודעים שאפשר לייחס לזה גם תנור מיקרוגל. בינתיים מיוצרות מזה זמן רב מסגרות מיוחדות, בעזרתן מקובעים היטב בנישות של ארונות קיר מגוון דגמים של תנורי מיקרוגל, ובכך מפנים מקום על שולחנות המטבח ושידות הלילה. לפיכך, לרוכש יש בחירה בין מיקרוגל מובנה או מיקרוגל סולו.
מה זה מיקרוגל? הפשוט ביותר הוא ארון עם דלת המכילה מגנטרון. הוא זה שמייצר את גלי המיקרו או, במונחים מדעיים, תדרים גבוהים במיוחד (SHF), שבעזרתם מתבצע טיפול בחום של מוצרים. בהשפעת גלי מיקרוגל, מולקולות המים הכלולות במזון מתחילות להתנודד, מחממות את עצמן ומחממות את כל מה שמקיף אותן. כך, המוצרים מבושלים, כביכול, מבפנים. אין צורך בשומן ומים לבישול בשר, עופות או דגים במיקרוגל, והמזון שומר על תכונותיו המועילות עד הסוף.
סוגי תנורי מיקרוגל
ניתן לחלק את כל תנורי המיקרוגל לשלושה סוגים:
מיקרוגל;
מיקרוגלים וגריל;
מיקרוגלים, גריל והסעה.
בכל דגם מהסוג הראשון ניתן להפשיר, לבשל ולחמם. אבל כדי לקבל מנות מגוונות יותר, מיקרוגלים לבדם אינם מספיקים, ולכן דגמים מודרניים רבים של תנורי מיקרוגל מצוידים בגריל.
הגריל הוא משני סוגים: גוף חימום וקוורץ.
הספירלה של גוף החימום של הגריל ממוקמת בחלק העליון של תא העבודה, ולפעמים היא ממוקמת גם מתחת. אפשרות זו מאפשרת להבטיח חימום אחיד יותר של המוצרים וליצור את אותו קרום פריך מעורר תיאבון שלא ניתן להשיג במיקרוגל פשוט. בדגמים מסוימים, הגריל יכול לשנות את מיקומו מאופק לאנכי. עם כל היתרונות, לגריל גוף החימום יש דבר נוסף שלעתים קרובות כל כך מתברר כמכריע בבחירת תנור מיקרוגל: דגמים עם זה עולים פחות מאלה דומים המצוידים בקוורץ.
גריל הקוורץ מובנה בחלק העליון של תנור המיקרוגל. הוא תופס פחות מקום מאשר גוף חימום, מה שאומר שתא העבודה יכול להכיל נפח גדול יותר של מוצרים. גריל הקוורץ נייח, צובר כוח מהר יותר והרבה יותר קל לטפל בו. באופן טבעי, תצטרך לשלם קצת יותר עבור זה.
דגמים עם גריל ופונקציית הסעה מאפשרים לך ליצור את יצירות המופת הקולינריות האמיתיות ביותר. ניתן לבשל בהם בחמש דרכים שונות: שימוש במיקרוגלים, צלייה, וכן שילוב של מיקרוגלים וגריל, גריל והסעה, מיקרוגל והסעה. למיקרוגל הסעה יש גוף חימום ומאוורר המפיץ אוויר בכל תא הבישול. האפקט זהה לזה שאפתם אוכל בתנור, אבל האוויר במטבח לא מתחמם, וגם בקיץ בחום קיצוני, תהליך הבישול אינו גורם לאי נוחות.
מיקרוגל טוב עם גריל והסעה בנוכחות קומקום חשמלי ומכונת קפה בבית מאפשר לנטוש לחלוטין את הכיריים והתנור. למה לתפוס את המקום של מגושם, אם כי מוכר מתנור ילדות, אם הכל - ממרק ועד לפתן ופשטידות - אפשר לבשל במיקרוגל? מודלים כאלה, המותקנים בבתי קפה קטנים ובמטבחים משרדיים, מתמודדים בצורה מושלמת עם המשימה שלהם, ומאפשרים לא רק לחמם אוכל מבושל, אלא גם לטגן עוף או דגים, לאפות מאפינס ולהכין קרקרים.
עם זאת, נוחות דורשת השקעה בסכום הגון, ומידות התנור עם הסעה וגריל עולים על מידותיו של מיקרוגל פשוט באותו נפח.
נפח מיקרוגל
לפרמטר זה יש לשים לב לא פחות מסוג המיקרוגל וסוג הגריל, מכיוון שנפח תא העבודה תלוי בכמה מוצרים ניתן לטעון ולבשל בו זמנית. תנור מיקרוגל בנפח תא עבודה של 8.5 ליטר מספיק לאדם אחד, דגם של 13-19 ליטר מתאים למדי לשניים, ואם המשפחה שלכם מורכבת מ-3 אנשים או יותר, כדאי להתמקד ב-23-32 ליטר. אבל הנפח הזה הוא לא הגבול! מי שאוהב להזמין אורחים ולערוך מסיבות יאהב את התנור בנפח של 38 עד 41 ליטר, בו ניתן להכניס בקלות עוף גדול, ברווז ואפילו אווז, בו ניתן לבשל תפוח אדמה אפוי או סיר פילאף גדול. . עם זאת, זכרו שהגריל המובנה מצריך מקום מסוים, ולכן תנורים עם מיקרוגלים ומיקרוגלים עם גריל זהים במראה הם בעלי נפח שונה של תא העבודה.
סוג שליטה
סוג השליטה במיקרוגל קובע במידה רבה כמה נוח יהיה לך להשתמש בו. לכל אחת מהשיטות שמציעים כיום יצרני מכשירי חשמל ביתיים מסוג זה יש יתרונות וחסרונות משלה.
הפשוט והאמין ביותר הוא בקרה מכנית. שני כפתורים סיבוביים מאפשרים להגדיר את עוצמת המכשיר ואת זמן ההפעלה שלו. בדרך כלל, הטיימר מוגדר ל-30-60 דקות.
שליטה אלקטרונית יכולה להיות כפתור או מגע.
הכפתורים מספקים בחירה של רמות הספק, זמן בישול, מעבר למצב גריל או הסעה. עד כה, סוג זה של שליטה בתנור מיקרוגל נחשב לאופטימלי: הוא פשוט ואמין למדי. לפעמים כפתור סיבובי ממוקם ליד לוח המקשים.
לוח המגע חלק לחלוטין ומספק אפשרות לאוטומציה מלאה של תהליך הבישול. בדרך כלל בעזרתו תוכלו לתכנת מראש מספר מהמתכונים האהובים עליכם, ובדגמים מסוימים מתכונים כאלה כבר כלולים בתוכנית. אתה רק צריך לציין את משקל המוצרים ואת סוג המנה שאתה רוצה לקבל. התנור עצמו יקבע את הזמן הרצוי, יבחר את המצב ובסוף התהליך יצפצף.
בניגוד לכפתורי פלסטיק, לכפתורי המגע אין הקלה בולטת והם מופעלים על ידי מגע קל.
תכונות ואביזרים נוספים
אחת הפונקציות הנוספות של תנור המיקרוגל היא היכולת לספק קיטור, המסייעת במניעת ייבוש יתר של מזונות מסוימים במהלך הכנתם. הודות לפונקציה זו, המזון מתבשל מהר פי שניים עד שלוש ושומר על המרקם הטבעי שלו.
האפשרות לאוורר את תא העבודה יכולה להיקרא זוטת, אבל מאוד נעימה. ריח של דגים או בשר עם תבלינים מוסר תוך דקות ספורות, וזמן קצר לאחר הכנת מנה חמה ניתן לאפות פחזניות או פשטידות.
מתלה הצלחות הרב-מפלסי מאפשר לך לחמם מספר מנות בו זמנית.
עם שני מתלים לגריל, אתה יכול לבשל פי שניים יותר אוכל ב"סשן" אחד.
תנורים מסוימים מצוידים בפונקציית משקל אוטומטי, כלומר, הם מצוידים במאזניים אלקטרוניים מובנים. בדגמים כאלה, אין צורך לציין את משקל המוצרים הממוקמים בתא העבודה - תנור המיקרוגל יקבע זאת בעצמו.
הצלחת הקרסטי, הידועה גם בשם פריך, מאפשרת לך לטגן עליה אוכל כמו במחבת. הוא עשוי ממתכת מיוחדת ומחמם עד 200 מעלות צלזיוס.
פונקציית "פליטה כפולה" המוצהרת על ידי היצרן פירושה שמקור הקרינה מפוצל. הפרדה זו תורמת לחימום אחיד יותר של המוצרים ומגבירה את יעילות התנור.
לפעמים תנורי מיקרוגל מצוידים במצב אינטראקטיבי, שבו אפילו ילד יכול לבשל. השאלה המובילה מוצגת בתצוגה, ואתה רק צריך לענות עליה כדי שהשאלה הבאה תופיע. כמה דגמים קוליים משכפלים את ההודעות המוצגות בלוח התוצאות האלקטרוני.
ספר בישול אלקטרוני - תכונה זו תקל מאוד על הארנק במהלך הרכישה והחיים לאחר משלוח המיקרוגל ה"חכם" עד הבית. אפילו ילד יכול לבשל בעזרת אוסף מתכונים, אתה רק צריך להבין איך להשתמש בו. עם זאת, בעידן המחשבים שלנו, ילדים חברים הרבה יותר טובים עם אלקטרוניקה מאשר מבוגרים.
פנים החדר
הציפוי הפנימי של תא העבודה עשוי להיות שונה.
אמייל הוא אולי הנפוץ ביותר. הניקוי הוא פשוט ולא לוקח הרבה זמן: פשוט נגב את קירות המיקרוגל במטלית רכה לחה.
כמעט בלתי אפשרי לפגוע בציפוי הקרמי, לפחות כאשר הכיריים משמשים לייעודו, בהתאם להוראות. חלקיקי שומן לא מתעכבים עליו, ואלה שנשארים בטעות על הקירות נשטפים בקלות עם ספוג או מפית.
תא העבודה מנירוסטה בעל מראה אטרקטיבי, חוזק גבוה, והוא מסוגל לעמוד בטמפרטורות גבוהות לאורך זמן. אבל, למרבה הצער, הטיפול בו דורש קצת יותר זמן.
כמה דגמים זולים של מיקרוגלים פשוטים יכולים פשוט להיות צבועים "מתחת לאמייל". בהתחשב בעובדה שתנורים כאלה משמשים לעתים קרובות יותר לחימום מזון מבושל, ציפוי זה יכול להימשך זמן רב למדי. אבל בחשיפה ממושכת לטמפרטורות גבוהות, יקרה בדיוק מה שיקרה לצבע: הוא פשוט יתקלף.
איך מחליטים על מותג
כפי שחווית הקניות - אלקטרונית ואמיתית לחלוטין - מראה, מחירי תנורי המיקרוגל נעים בין 100$ ל-2200 יורו. ואם אפשר להבין הבדל מסוים במחיר בין סוגי תנורים שונים - הוא כולל עלות של גריל, מאוורר הסעה, תצוגה ומסך מגע, אז תנורי מיקרוגל עם אותה סט פונקציות של יצרנים שונים גורמים לך לחשוב. למה לשלם, נניח, שש מאות כשניתן לרכוש את אותו הדבר בארבעה? אותו דבר, אבל לא אותו דבר. נסה להשוות בין דגמי ייצור זולים לאלה מתקדמים, שבהם כל פרט נבדק ומכוונן לעבודה מושלמת! אולי זה דבר של מה בכך, אבל שימוש בציוד יקר ומוצק הוא הרבה יותר נעים ממקבילו הזול. בתנורי מיקרוגל מבית Miele, Bosch, Siemens, Gaggenau או Kuppersbusch, עצם המגע של חומר השטח, זכוכית הדלת, הכפתורים או כפתורי השליטה נעים. מודלים של מותגים ידועים כאלה הם עיצוב מסוגנן, נוכחות של פונקציות נוספות ודברים קטנים נעימים, וזה גם ערובה לפעולה ללא רבב.
חיי שירות ואחריות
אחריות היצרן לתנורי מיקרוגל היא לרוב שנה, בעוד אורך חיי השירות הנקוב נע בין 5 ל-8 שנים. חלק מהחנויות מספקות שירות אחריות לשלוש שנים לדגמים מתוצרת יצרנים ידועים.
ולבסוף
עם כל מגוון הפונקציות של מיקרוגל מודרני, כדאי לזכור שהעיקר בו הוא לא טוסטר מובנה, מכסה מנוע או מקלט, לא יכולת גישה עצמאית לאינטרנט, ובוודאי לא היכולת " לְדַבֵּר". מיקרוגלים, גריל והסעה - זה מה שאתה צריך לבישול יומיומי או חימום מחדש של מזון.
תצוגת הגביש הנוזלי היא דבר נעים, אבל לא מותאמת מדי לירידות המתח "שלנו". גם לוחות השליטה במגע מגיבים "בכאב" להפסקת חשמל, אז אם אתם נחושים לרכוש בדיוק דגמים כאלה, דאגו לקנות מייצב. עם זאת, זכור כי תצטרך לשלם עבורו בין 70 ל-200 יחידות קונבנציונליות.
לא משנה באיזה מיקרוגל תחליטו לבחור: מובנה או סולו, עם מגוון פונקציות מלא או הכי פשוט, העיקר שהוא יענה על כל הדרישות שלכם ויהפוך לעוזר אמיתי במטבח, ולא יפה רהיטים יקרים. במאמר זה, דיברנו על הפרמטרים העיקריים שלפיהם כדאי לבחור תנור מיקרוגל. ורק אתה יכול לקבוע את הצבע והצורה הרצויים.

איך בוחרים מיקרוגל?
איך בוחרים מיקרוגל?
איך בוחרים מיקרוגל?
איך בוחרים מיקרוגל? איך בוחרים מיקרוגל? איך בוחרים מיקרוגל?Home | Articles

April 12, 2024 18:35:12 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting