איך בוחרים מקרר?

דגמים מודרניים של מקררים שונים מקודמיהם לא רק במראה, אלא גם בחומרים מודרניים חדשים, כמו גם בסט של פונקציות המאפשרות לך לאחסן מגוון רחב של מוצרים לאורך זמן. מכשירי חשמל מובנים הפכו לפתרון חדש בעיצוב פנים של מטבחים, ולצד כיריים, תנורים, מכונות כביסה ומדיח כלים, הופיע המושג "מקררים מובנים". בהשוואה לדגמים עצמאיים, יש להם כמה יתרונות: יעילות גבוהה יותר בפעולה עקב בידוד תרמי טוב יותר של הקירות, רמת רעש נמוכה יותר, שכן לוחות ריהוט דקורטיביים "מרבים" את הצליל באופן משמעותי. וכמובן, מקררים מובנים משתלבים בצורה הרמונית בסביבת המטבח ומספקים גישה נוחה לתכולתם בכל עת.
יצרני מכשירי חשמל ביתיים מציעים לצרכנים דגמים בגדלים שונים, צורות ואפילו צבעים. אבל כדי לבחור את האפשרות הטובה ביותר, אתה צריך לדעת לאילו פרמטרים אתה צריך לשים לב.
מידות המקרר ותכונות הדגם
קודם כל, יש צורך לקבוע את נפח המקרר, ומכאן את מידותיו. למשפחה של 1-2 נפשות מתאים דגם קומפקטי שאינו גדול במידותיו. ככלל, מדובר במקררים חד-תאיים בגובה של עד מטר אחד, כולל מקרר ותא הקפאה קטן. במובנים מסוימים, הם עשויים להידמות לדגמים ישנים צנועים שהיה צריך להפשיר ביד. אך כעת כמעט כל המקררים מצוידים במערכת No Frost, המונעת היווצרות כפור על קירות החדר (עבור מקררי Liebherr, שם זה מאוית יחד - Nofrost). דוגמה למקררים כאלה היא דגם Bosch KIF 20A50
משפחה של 3-4 נפשות תצטרך דגם גדול יותר. כאן כבר כדאי לשים לב למקרר עם תא ראשי מרווח ומקפיא שנסגר בדלת נפרדת. גובהם של דגמים כאלה מגיע ל-1.9 מטר, החלל הפנימי מחולק בדרך כלל לשלושה אזורים: קירור, הקפאה ואזור טמפרטורה אפס, המוכר לרוב הצרכנים כ"אזור טריות". אם אין שאלות לגבי שני הסעיפים הראשונים, החלק השלישי צריך הבהרה מסוימת. התא, שתופס עד חמישית מהחלל העיקרי של המקרר, מיועד במיוחד לאחסון מוצרים מתכלים. הפשרה של מקרר כזה היא די פשוטה: ככלל, רק תא ההקפאה צריך להיות מופשר לחלוטין, תא הקירור מצויד באותה מערכת No Frost.
מקררים דו-תאים יכולים לעבוד עם מדחס אחד או עם שניים, ולשתי האפשרויות יש את היתרונות שלהן. הראשונה חסכונית יותר בתפעול, אך השנייה מאפשרת לכבות ולהפשיר כל אחת מהמצלמות, ולהשאיר את השנייה במצב תקין. וזה, כפי שמראה הניסיון, הרבה יותר נוח.
ולבסוף, מקררים גדולים זה לצד זה. בעלי מטבחים מרווחים יכולים להרשות לעצמם את אלה, כי זה אולי סוג המקרר המרווח והכלל ביותר. פשוטו כמשמעו, זה לצד זה מתורגם - "זה לצד זה", וזה נכון: המצלמות ממוקמות זו ליד זו ונפתחות בעזרת שתי דלתות נדנדה. גובה הדגמים נע בין 1.7 ל-1.9 מטר, הרוחב יכול להגיע ל-1.2 מ', והנפח השמיש הכולל הוא בין 520 ל-800 ליטר. למרות גודלם המרשים של המקררים, לא יהיו לכם בעיות בהפשרה: טכנולוגיית No Frost היא תקן חובה בהם, למשל, מקרר תלת קאמרי משולב Gaggenau IK 300-354 "Side by Side"
לדגמים זה לצד זה יש מספר אזורי טמפרטורה, כולל תא אטום בטמפרטורה אפס ותא לחות משתנה. כמעט כל המקררים מסוג זה מספקים אפשרות נוספת לקירור משקאות: בתא מיוחד על הדלת נשמרת הטמפרטורה נמוכה ב-3 מעלות מאשר בחדר הראשי. בנוסף, מכונת הקרח המובנית מאפשרת לקבל כ-4 ק"ג קרח ביום ללא יציקת מים מייגעת לתבניות והפרדת קוביות קפואות מהן לאחר מכן. דרך צינור המחובר לאספקת המים, מים ייכנסו למסנן עם מחסניות להחלפה, ולאחר מכן, מטוהרים מזיהומים, ייכנסו לתא היווצרות קרח. נוח, פשוט ויעיל מאוד.
עם זאת, בבחירת מידות המקרר, אין לשכוח את נושאי המסירה שלו לאתר ההתקנה. קחו בחשבון שעליו לעבור דרך דלתות הדירה והמטבח – מינימום, ומקסימום – להשתלב במעלית שתיקח את הרכישה שלכם לקומה הרצויה. ובכן, אם כבר הסתפקתם בדגם זה לצד זה, היו מוכנים לקבל החלטה לא סטנדרטית: ייתכן שיהיה עליכם להסיר את הדלתות בדירה. הנחמה היחידה היא שאי הנוחות הללו הן זמניות.
מיקום המצלמה
הפריט אינו נדרש, אלא נתפס כעניין של שימושיות. אם למקרר יש שני תאים או יותר, יהיה נחמד להחליט היכן יש למקם את תא ההקפאה - בחלק העליון או התחתון שלו. אם אתם מעדיפים לבשל בעיקר מוצרים קפואים וחצי גמורים ולהשתמש במקפיא מספר פעמים ביום, פשוט אין טעם להתכרבל מולו. למי שפותח את דלת המקרר בתדירות גבוהה יותר, נוח יותר לבחור דגם בו נמצא המקפיא מתחת למקרר, כפי שנעשה בדגם Bosch KIV 38X00
יכולת הקפאה
מאפיין זה מצוין לעתים קרובות על דלת המקפיא או, אם המקרר הוא חד-תא, ליד מחווני הפעולה. שני פתיתי שלג מצביעים על כך שהטמפרטורה המקסימלית במקפיא היא -12 מעלות צלזיוס, שלושה מציינים שערך זה מגיע ל-18 מעלות צלזיוס, ועם תמונה של ארבעה פתיתי שלג, אתה יכול לסמוך בבטחה על הכל -24 מעלות צלזיוס.
לִשְׁלוֹט
ניתן לשלוט במקרר הן אלקטרומכנית והן אלקטרונית. הראשון הוא המוכר והפשוט ביותר: ההדלקה והכיבוי מתבצעת על ידי לחיצה על הכפתורים, והמצב הרצוי נקבע על ידי סיבוב כפתורי התרמוסטט. השיטה השנייה משתמשת בפאנל אלקטרוני עם תצוגה דיגיטלית ולוח בקרה. בעזרתם תוכלו להגדיר את הטמפרטורה הרצויה לדרגה הקרובה, מה שלא ניתן לעשות בשליטה ידנית, אך אם יש לכם תצוגה, תצטרכו לדאוג לקניית מייצב מתח טוב.
בהתחשב בכך שהפונקציות הבסיסיות של מקררים עם שיטות בקרה שונות כמעט זהות, בחירת הדגם לפרמטר זה תלויה לחלוטין בכם.
הַפשָׁרָה
על פי קריטריון זה, המקררים מחולקים לדגמים עם הפשרה ידנית ואוטומטית. אזכור האפשרות הראשונה רק מדגיש את היתרונות של השנייה, שאינה מצריכה התערבות אנושית. הפשרת הקונדנסט מתרחשת אוטומטית בדופן הפנימית האחורית של תא המקרר, שבו נמצא המאייד. מים זורמים לתוך חריץ מיוחד בתחתית תא הקירור ויוצאים דרך חור מיוחד באמבטיה שמעל המדחס, ושם, בהשפעת החום שנוצר ממנו, הם מתאדים.
פונקציות נוספות של המקרר
בנוסף למערכת No Frost, המונעת היווצרות קרח בתא המקרר, לדגמים רבים של מקררים מודרניים יש מספר פונקציות נוספות.
Air Shower מבטיח יצירה ותחזוקה של משטר טמפרטורות נמוכות וזרימת אוויר, שבגללם יש סוג של אוורור של תא הקירור.
BioFresh היא פונקציה המאפשרת לווסת את הטמפרטורה ורמת הלחות בתא, ובכך ליצור את כל התנאים הדרושים לאחסון סוגים שונים של מוצרים. לחות גבוהה תורמת לשימור לטווח ארוך של טריות ירקות, פירות, עשבי תיבול.
התצוגה הרב תכליתית MagicEye הממוקמת על הדלת מציגה מידע על פעולת המקרר.
Coolmatic מספקת קירור מאולץ מהיר עם זרימות אוויר מונחות מאוורר. לאחר שחלפו 6 שעות לאחר הפעלת פונקציה זו, הגדרת הטמפרטורה הרגילה משוחזרת.
הגנה אנטיבקטריאלית ניתנת על ידי ציפוי הקירות והמשטח הפנימי של דלת תא המקרר בפולימר המבוסס על יוני כסף. תכונה זו זמינה במספר דגמים של בוש, סימנס ועוד כמה יצרנים.
Crisp Fresh הוא מסנן מובנה במדף לאחסון ירקות ומאפשר להם להישאר טריים לאורך זמן.
מערכת GlassLight היא תאורת לד מובנית במדפים המאפשרת להתמצא במהירות במערכת המדפים ובמיקום המוצרים.
Cooler הוא מכשיר לקירור וחימום מי שתייה המובנה בדלת המקרר, המורכב ממיכל, ברז אחד או שניים ובקבוק מים הפוך המחובר לחלק העליון. במיכל מחממים או מקוררים מים, בהתאם למשימה, ולאחר מכן הם מסופקים דרך ברז.
אות קול - היכולת לסמן את הדלת הפתוחה של המקרר.
המערכת האנטי-בקטריאלית SilverClean, שפותחה על ידי יצרני מקררי Neff, מונעת שיקוע וצמיחה של חיידקים מזיקים. הוא מבוסס על פעולת יוני הכסף, שהם חלק מהחומר לקירות והמשטח הפנימי של דלת תא הקירור. מקררים המצוידים במערכת SilverClean לעולם לא יריחו רע והמזון יחזיק מעמד זמן רב יותר.
נוכחות של מחיצה נשלפת בין הקופסאות, המאפשרת אחסון מוצרים מגושמים, נקראת אחרת במקררים של מותגים שונים. למיאלה יש VarioRoom, לליברר יש VarioSpace, ל-AEG יש VarioBox. היצרנים ציידו מקפיאים במדפי זכוכית ומיכלים נשלפים למיקום נוח יותר של מוצרים. את כל האלמנטים הללו ניתן להסיר במידת הצורך, ולהשאיר מספיק מקום למוצרים גדולים יותר.
פונקציית SuperCool מספקת קירור אוויר מהיר ואיכותי בעזרת מאוורר מיוחד. זרימות אוויר רב-כיווניות מקררות את תכולת החדר מכל עבר, מה שחשוב במיוחד למוצרים שזה עתה הוכנסו למקרר. ל-LG יש את אותה תכונה שנקראת Multi Air Flow.
מצב SuperFrost מאפשר לך להקפיא במהירות מספר רב של מוצרים בטמפרטורה של -32 ... -38 מעלות צלזיוס, מה ששומר על טעמם ומבטיח אחסון ארוך יותר. המצב כבוי אוטומטית, מכיוון שכל נפח המוצרים מוקפא.
פונקציית FrostControl, שפותחה על ידי Liebherr, מנטרת את הטמפרטורה במקפיא ובמקרה של עלייה מפעילה אותות קול ואותות. מחוון FrostControl יאפשר לך לנקוט בפעולה בזמן ולהשתמש במצב SuperFrost אם האוכל מתחיל להפשיר כתוצאה מהפסקת חשמל.
עצמאי או מובנה
גם נקודה זו חשובה מאוד. עכשיו, כשמכשירי חשמל מובנים מחליפים לאט אבל בטוח את דגמי ה"סולו", כשהכיריים מוחלפות בכיריים ותנור, כשאפילו תנורי מיקרוגל "מתחבאים" במעיים של ארונות אלגנטיים, יצרני המקררים מרחיבים יותר ויותר את ייצור דגמים מובנים לחלוטין. כמובן שהם הרבה יותר יקרים מה"אחים" העצמאיים שלהם, כי הדרישות עבורם הרבה יותר גבוהות. ראשית, מינימום רעידות כדי שריהוט עץ לא יהפוך למעין תיבת תהודה, וזמזום המנוע לא נשמע בכל המטבח. שנית, בידוד תרמי. מקררים "סולו" לא צריכים להיות צמודים לרהיטים ולקירות ודרישה מיוחדת היא המרחק בין המקרר לרדיאטור. ניתן למקם דגמים מובנים לחלוטין היכן שנוח לכם, ורק לכם.
ולבסוף, קחו בחשבון את הצד האסתטי הטהור של בחירת מקרר. הדגמים הלבנים הקלאסיים הם עדיין הפופולריים ביותר, אך כעת הם זמינים גם בצבעים: צהוב, פלדה, בגימור דמוי עץ, צבע נירוסטה Liebherr CPes 40030. עם זאת, המקרר ההרמוני ביותר ישתלב בפנים. רק אם יש לו את הדלת יהיה בדיוק אותו פאנל כמו חזיתות של ריהוט מטבח. וזה אפשרי רק אם אתה קונה דגם משובץ.
מקררי יין או ארונות יין
אניני יינות טובים, שיש להם הזדמנות לרכוש אותם בכמויות גדולות, יצטרכו לרכוש יחידה מיוחדת לאחסון המשקה היקר הזה. כידוע, כדי שהיין לא יאבד את תכונותיו, יש צורך לספק לא רק טמפרטורה מסוימת, אלא גם לחות. לשם כך פיתחו והשיקו מספר יצרנים של מכשירי חשמל ביתיים בייצור ארונות יין.
ממש כמו מקררים, גם "מחסנים" ליינות שונים זה מזה בגודלם וביכולותיהם. לכן, השאלה כיצד לבחור ארון יין דורשת התייחסות נפרדת. בקיצור, אפשר לומר שחובבי סוגים מסוימים של יינות עשויים בהחלט להסתדר עם דגמים בעלי טמפרטורות בודדות, אך חובבי הגיוון יצטרכו לדאוג לקנות יינות מרובי טמפרטורות. יתרה מכך, ככל שארון היינות יקר יותר, כך יש לו יותר הזדמנויות לאחסון נכון של מגוון רחב של יינות - לבנים ואדומים, מחוזקים ומבעבעים. מקרר יין דגם Miele KWL 4712 SG ed
הזדמנויות פיננסיות
בבחירת מקרר, בהכרח תתמודדו עם בעיה כספית, כלומר כמה כסף להשאיר בחנות כדי לקבל תוצאה טובה במטבח. כל יצרן מציע בדרך כלל אפשרויות שונות לאבזור - מתקציב ועד לדגמי עילית, כך שאפשר בהחלט למצוא דגם לכיס. עם זאת, כדאי לזכור שבניגוד לסוגים אחרים של מכשירי חשמל ביתיים, מקרר נקנה בדרך כלל לשנים רבות: מידותיו גדולות למדי, ומשקלו אינו מאפשר פשוט להוציא את הישן ולהכניס חדש. . לכן, כדאי לחשוב היטב האם לחסוך כסף בקנייה או לרכוש דגם ממש טוב מאחת היצרניות הידועות בעולם.
ה"תווית" המפורסמת על המקרר היא לא רק עיצוב יפה של הדלת. זהו אישור לאיכות, סימן שהחברה אחראית למוצר שלה. עם הזמן, הכל משתנה, ולמכשירים ביתיים יש פונקציות ויכולות חדשות. לדעת זאת, מהרו לקנות את אחד הדגמים המודרניים ביותר של המקרר, כתוצאה מכך לא תצטערו על החלטתכם. כן, תצטרכו לשלם סכום רציני בכל פעם, אבל אז תוכלו להשתמש ברכישה שלכם במשך שנים רבות ואפילו עשרות שנים מבלי לדאוג לתיקון שלה ולצורך בהחלפתה.
דגמים לא יקרים של מקררי עילית:
מקרר מובנה Miele K 9414 iF
מקרר מובנה Kuppersbusch IKE 247-8
מקרר Liebherr CP 40030
איך מחליטים על מותג
זה אולי לא ריאלי לייחד מותג מהמסה הכללית של היצרנים שאפשר לכנותו הטוב ביותר, האמין ביותר, היוקרתי. הטעם שלך, או אולי אפילו האינטואיציה, יגידו לך איך למצוא את הדגם הנכון מבין רבים עם פונקציות דומות, אך מיוצרות על ידי יצרנים שונים. ככלל, כל מותג, בנוסף לתכונות הסטנדרטיות, מציע משהו משלו, מיוחד. Miele, למשל, פיתחה מערכת תאורה אחורית ייחודית של GlassLight, מומחי Bosch המציאו והטמיעו מצב superfreeze חדש.
דבר חשוב בבחירת מוצר של מותג מסוים הוא נוכחות של מרכז שירות של החברה בעיר שלך. עם זאת, כאשר קונים מוצרים מיצרנים גדולים כמו Bosch, Siemens, Gaggenau, Miele, Kuppersbusch, Liebherr, Neff או Zanussi, אתה לא צריך לדאוג בקשר לזה.
חיי שירות ואחריות
חיי השירות של מקררים מודרניים, בכפוף לכל כללי ההפעלה, הם בין 10 ל -15 שנים, וכמה יצרנים, למשל, Miele, מדברים על תקופה רצינית יותר. כפי שמראה הניסיון, מודלים טובים משרתים הרבה יותר זמן, ואם הם מתיישנים, אז מבחינה מוסרית. המשמעות היא שמקררים מושלמים יותר, מתוחכמים ומצוידים בפונקציות חדשות מופיעים בזמן שצוין, מה שלא מונע מהותיקים לעבוד, לעבוד ולפעול. אבל למרות חיי השירות המשמעותיים, האחריות לציוד קירור היא צנועה למדי - מ 1 עד 2 שנים, והאפשרות השנייה תעלה ללקוחות יותר.

איך בוחרים מקרר?
איך בוחרים מקרר?
איך בוחרים מקרר?
איך בוחרים מקרר? איך בוחרים מקרר? איך בוחרים מקרר?Home | Articles

May 26, 2024 11:34:26 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting