איך בוחרים מכסה מנוע?

מכסה המנוע הוא "תושב" מן המניין של דירה מודרנית. אם אתה מבשל לעתים קרובות במשפחה, אז אתה לא יכול בלי המכשיר הזה. אתה לא רוצה שהמטבח ששופץ לאחרונה יאבד את הדרו תוך שנה, נכון? התשובה ברורה, ואם כן, תצטרכו לדאוג למאבק בשומן ובפיח. אפשר כמובן לארגן ניקיון כללי אחרי כל בישול, אבל עדיף לקנות קולט אדים. איך לא לטעות בבחירת המכשיר הזה - תלמדו מהחומר שלנו.
לפני שרוכשים משהו ממכשירי חשמל ביתיים, רצוי לפחות במונחים כלליים להבין איך הדבר הזה עובד. מיצוי אינו יוצא מן הכלל. למרבה המזל, מכשיר זה פשוט, כך שלא לוקח הרבה זמן ללמוד אותו.
המשימה העיקרית של מכסה המנוע היא להגן על התקרה, הרהיטים ומכשירי החשמל במטבח מפני פיח ושומן שישקעו עליהם. ניקוי האוויר מריחות לא נעימים, המתעוררים לעתים קרובות בתהליך של כישוף קולינרי, הוא גם משימת חייה. בנוסף, מכסה המנוע משמש גם להארת משטח העבודה במטבח. כמובן, ברדסים מודרניים נראים די אטרקטיביים, כך שהם עשויים לקשט את המטבח. באופן כללי, המכשיר הוא אחד, אבל יש הרבה יתרונות.
עיצוב המנדף למטבח הוא כדלקמן: גוף עשוי מתכת או פלסטיק, לעיתים עם תוספות עץ או זכוכית, מנוע (לעיתים שניים) ומסננים לניקוי האוויר הנכנס.
סוג בנייה
בהתאם למיקום ההתקנה, מכסה המנוע עצמו מיוצר בדיור מתאים ויש לו כמה תכונות טכנולוגיות אחרות. על פי סוג העיצוב, ניתן לחלק את מכסה המנוע ל:
אי ברדסים כאלה מחוברים לתקרה מעל אזור העבודה. הצורך במנדף אי מתעורר אם הכיריים נמצאים במרכז המטבח או לא צמודים לאף אחד מהקירות (לפי מיקומו, הכיריים הם מעין "אי" - ומכאן שמו של המנדפים).
צמוד קיר (כיפה או אח) זהו סוג המנדף הנפוץ ביותר, המיועד להרכבה על הקיר. הם עשויים בצורות כיפות, פירמידליות, מלבניות ועוד.
מנדפים פינתיים סוג זה מתייחס למנדפים צמודי קיר, שגופם מותאם להתקנה בפינת החדר.
קולטי אדים מובנים סוג המנדפים מיועדים להתקנה בחלקו התחתון של ארון תלוי מעל הכיריים. לעתים קרובות ברדסים כאלה יש פאנל נשלף, אשר נועד להגדיל את אזור צריכת האוויר. לרוב המטבחים יש שטח קטן, כך שמנדפים מובנים כאלה מאפשרים לכם לחסוך מקום עבודה ככל האפשר.
מחזור וזרימה
על פי סוג טיהור האוויר ניתן לחלק את המנדפים למחזור ולזרימה. דגמים מודרניים רבים של ברדסים יכולים לעבוד הן במצב זרימה והן במצב מחזור.
קולטי אדים מסתובבים מטהרים את האוויר שהם שואבים פנימה בעזרת מערכת פילטרים ומחזירים אותו חזרה לחדר וכך שומרים על החום בדירה שחשוב במיוחד בעונה הקרה. ראשית, האוויר עובר דרך מסנן שומן, אשר לוכד חלקיקים גדולים מספיק כמו טיפות שומן, מוצרי בעירה וכו'. מסננים כאלה יכולים להיות חד פעמיים וגם לשימוש חוזר. מסננים חד פעמיים עשויים בדרך כלל מחורף סינתטי, אינטרליון או נייר. ברגע שהמסננים האלה נסתמים, יש לזרוק אותם. לכן, הרבה יותר חסכוני להשתמש במסנני אקריליק או מתכת לשימוש חוזר. לאחר סימון אוויר עובר ניקוי סופי במסנן הפחם. מסננים כאלה הם חד פעמיים ויש לרכוש אותם מחדש כשהם מתלכלכים.
יתרונות:
אין צורך במערכת אוורור לבניין.
קלות חיבור.
שמירה על חום במזג אוויר קר.
מינוסים:
החלפת מסנני פחמן (כשהם מתלכלכים).
יעילות ניקוי נמוכה. לא משנה כמה איכותיים המסננים, הם לא מטהרים את האוויר ב-100%, לרוב נתון זה קרוב יותר ל-70%.
אנו ממליצים על קולטי זרימה רק אם יש קשיים משמעותיים בחיבור המנדף לפיר האוורור.
שיטת ניקוי הזרימה מבוססת על סילוק אוויר מזוהם מחוץ למתחם. סוג זה קשה יותר להתקנה, שכן הוא ידרוש קידוח חורים טכנולוגיים בקיר כדי להתחבר למערכת האוורור. אך יחד עם זאת, מנדפים בשיטת ניקוי הזרימה יעילים הרבה יותר, שכן אוויר מזוהם ייפלט לחלוטין, ואוויר נקי יחליף אותו.
במנדפים זרימה מותקן מסנן שומן בלבד. זה נחוץ כדי שלא תצטבר שכבת שומן על הקירות של מכסה המנוע ועל להבי המאוורר, מה שעלול להוביל לכשל של חלקים חשמליים.
סוגי מסננים, ניקוי והחלפתם
ישנם שלושה סוגים של מסנני שומן או מסנני גס:
מסנני חורף סינתטיים, לא ארוגים או נייר הם חד פעמיים. שלטים מוחלים על פני השטח שלהם, אותם ניתן לראות דרך סורג המגן של בית מכסה המנוע. ההחלפה מתבצעת כאשר הסימנים מפסיקים להופיע על משטח המסנן;
מסננים אקריליים מסווגים כמסננים לשימוש חוזר. מעת לעת, בערך פעם בחודש, יש לשטוף אותם במי סבון חמים. במקרה זה, אין צורך לסחוט את המסנן חזק, מכיוון שהוא יכול להינזק בקלות;
מסנני אלומיניום ניתנים גם לשימוש חוזר. כיוון שהוא מתלכלך, בערך פעם בחודש, יש לנקות מסנן כזה בעזרת מסיר שומנים או להכניס אותו למדיח כלים. מכיוון שמסנן האלומיניום מורכב לרוב ממספר שכבות דקות של אלומיניום מחורר, יש לטפל בו בזהירות כדי למנוע פגיעה במשטח.
מסנני פחם מורכבים מפחם פעיל. הם חד פעמיים ומוחלפים בערך כל 4-6 חודשים. יש לציין זמני החלפת מסנן מדויקים יותר על ידי יצרן מכסה המנוע. נדגיש כי יש לפקח כל הזמן על כל המסננים, שכן משטח מסנן סתום בזמן שימוש פעיל במכסה המנוע יפחית באופן דרסטי את ביצועי הפעולה ויגדיל את העומס על המנוע, מה שיכול להפחית משמעותית את חיי מכסה המנוע.
ביצועי חילוץ
בעת בחירת מכסה המנוע, יש צורך לשים לב לפרמטר כזה כמו תפוקה או ביצועים של מכסה המנוע. פרמטר זה מראה את נפח האוויר שהמנדף יכול להעביר דרכו בעצמו ליחידת זמן. הוא נמדד במטר מעוקב של אוויר לשעה. כדי לחשב פרמטר זה, יש את הנוסחה הבאה:
פרודוקטיביות = (נפח החדר) x (תדירות חילופי האוויר).
לא יהיה לך קשה לחשב את נפח החדר על ידי הכפלת שטח המטבח בגובה התקרה. לדיוק רב יותר, ניתן להפחית את הנפח שתופסים רהיטי המטבח מהנפח המתקבל.
שער החלפת האוויר הוא ערך הקובע את מספר החלפות האוויר בחדר בשעה אחת. להחלפת אוויר אופטימלית, פרמטר זה צריך להיות שווה ל-12.
עם זאת, בכל מקרה, עדיף לבחור מכסה מנוע עם מרווח ביצועים, שכן פעולה מתמדת בעוצמה מקסימלית תשפיע מאוד על חיי השירות. בנוסף, מכסה המנוע במהירות המרבית ישמיע רעש חזק למדי. בנוסף, אם לתעלה שנבנתה עבור מכסה המנוע יש עיקולים, הדבר ייצור עומס נוסף על מכסה המנוע. כפי שכבר ציינו, ככל שהפילטרים מתלכלכים, גם הביצועים של מכסה המנוע יורדים, מה שגם צריך לקחת בחשבון.
נוסחה זו היא רק המלצה. כך, למשל, במטבח של שטח קטן, ריכוז החומרים המזיקים במהלך בישול פעיל יכול להתקרב מהר מאוד לערכים קריטיים. כדי להימנע מכך, ייתכן שתצטרך להסתכל על המנדפים, שביצועיהם הם פי 1.5-2 מהמומלץ.
מידות ורמת רעש
בבחירת גדלים יש צורך לבנות על גודל הכיריים. אז רוחב מכסה המנוע צריך להיות גדול או שווה לרוחב הצלחת, ואז הוא יתפוס את כל זרימת האוויר עם החומרים הנדיפים הכלולים בו. רוחבי מכסה מנוע סטנדרטיים הם 50, 60 ו-90 ס"מ.
רמת הרעש נמדדת בדציבלים. כך, למשל, רעש של 40 dB דומה לדיבור אנושי שקט במרחק של מספר מטרים, ו-60 dB יהיה דומה לרמת הדיבור האנושי במרחק של כ-1 מ' רמת הפליטה הממוצעת בעוצמה מירבית הוא בערך 60-70 dB. מכיוון שלעתים קרובות אנשים יכולים להיות זמן רב במטבח, לרעש יכול להיות השפעה שלילית מאוד על מצב הרוח של האדם. אם אתה רוצה להימנע מזה, אז אתה צריך לשים לב למנדפים עם שני מאווררים ומנועים חשמליים איכותיים.
לִשְׁלוֹט
הפקדים העיקריים למכסה המנוע הם מתג המנוע, בקר המהירות והתאורה. בקר המהירות שימושי מנקודת מבט שלא תמיד יש צורך להשתמש במכסה המנוע במלוא התפוקה. ובמקרים שבהם זה באמת נחוץ, מצב טורבו יהיה שימושי (לא קיים בכל הדגמים).
המיתוג עצמו יכול להיות כפתור, מגע או אלקטרוני.
הסוג הפשוט ביותר הוא בקרת כפתור, המורכבת מקבוצת מתגים הממוקמים בפאנל הקדמי של מכסה המנוע. בהתאם למשימה מסוימת, יש צורך להפעיל או לכבות את המתג הרצוי.
עם מגע כבוי, במקום מתגים גדולים, ישנם כפתורים זעירים הנדלקים בלחיצה קלה של המקשים. יחד עם זאת, הכפתור ממוקם בגובה הפאנל ואינו שוקע לתוכו, מה שישפיע לטובה על קלות ניקוי מכסה המנוע. את היתרונות של שליטה כזו ניתן לייחס גם למראה יפה.
הבקרה היקרה ביותר היא אלקטרונית. אז היחידה האלקטרונית מאפשרת לך להגדיר מצבי פעולה שונים של מכסה המנוע במרווחי זמן מסוימים. בנוסף, ברדסים כאלה יש מספר רב של פונקציות נוספות. למשל, עלייה אוטומטית בביצועי מכסה המנוע, במקרה של זיהום אוויר חמור. הפעלה אוטומטית בעת בישול. הדלקת התאורה כאשר אדם מתקרב לכיריים, מסנן מחוון סתימה ועוד ועוד. כמובן שאתה יכול להסתדר בקלות בלי כל זה, אבל כל התכונות הנוספות מוסיפות הרבה יתרונות לקריטריון כזה כמו קלות שימוש.
פונקציית שבץ השיורי תהיה שימושית: היא משאירה את המאווררים דולקים למשך 10 דקות נוספות לאחר שהמנדף כבר כובה. זה מספק אוויר נקי סופי לאחר סיום הבישול. לא פחות שימושית היא אפשרות נוספת - מצב המרווח. מכסה המנוע נדלק אוטומטית בעוצמה נמוכה מדי שעה, ובכך מספק אוורור נוסף לחדר.
כפי שאתה יכול לראות, זה לא כל כך קשה להבין איזה קולט אדים עדיף למטבח שלך. העיקר הוא לקחת בחשבון מספר פרמטרים בסיסיים. על ידי כך תקבלו מכשיר מצוין, שעל יתרונותיו מוזר לדבר אם אתם לא רוצים שתהיה תקרה מעושנת וריהוט ומכשירי מטבח שמנוניים. עלויות החילוץ משתנות. יש דגמים חסכוניים, ויש מכשירים עם מכשירי רדיו מובנים, טלוויזיות, עם יכולת להתחבר למחשב, תוך שימוש בחומרים יקרים בגימור. הבחירה בידיים שלך.

איך בוחרים מכסה מנוע?
איך בוחרים מכסה מנוע?
איך בוחרים מכסה מנוע?
איך בוחרים מכסה מנוע? איך בוחרים מכסה מנוע? איך בוחרים מכסה מנוע?Home | Articles

July 19, 2024 14:44:33 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting