שואב אבק רובוט הוא ערובה לניקיון וסדר

קצת יותר מעשר שנים חלפו מאז הופעת שואב האבק הרובוט הראשון. במהלך תקופה זו שופר המכשיר, וגם מיקומו השתנה: ממשרדים ומוסדות ציבור הועבר המכשיר לדירות פרטיות. כעת, מכשיר מודרני שיכול לפקח באופן עצמאי על ניקיון חיפוי הרצפה הפך לזמין לכל צרכן, שכן מחירו של שואב אבק רובוטי ירד משמעותית בשנים האחרונות.
מבנה שואב האבק הרובוט, עקרון פעולתו
כל מכשיר מצויד בהכרח בלוקים הבאים: מערכת ניווט, מנוע, סוללה, מודול ניקוי. רמת הניקיון על המשטח המטופל תלויה במידת התמודדות של כל אחד מהם עם הפונקציות המוקצות לו.
ניווט
כשהרובוט מסתובב בחדר, נתקל בהרבה מכשולים, שעבורם מערכת הניווט משמשת כדי להתגבר עליהם בהצלחה. בזכותה, המכשיר עוקף בבטחה ספות וכיסאות, מונע התנגשויות עם דברים אחרים. עם ביצועים גרועים של יחידה זו, המכשיר עלול לאבד כיוון בחלל, להיתקע במקום כלשהו, להשאיר אזור מלוכלך.
שונים על פי עקרון הפעולה של מערכת ההתמצאות בחדר נוצרו. לכל אחד מהם יש גם פלוסים וגם חסרונות. הסוגים הנפוצים ביותר של בלוקי ניווט הם:
• עם חיישני רובוט;
• עם ממסרי תנועה מרחוק;
• מכשירי לייזר;
• מכשירי וידאו.
בעת שימוש בחיישנים המובנים בפגוש של שואב האבק הרובוט מנתחים את המצב בחדר ברגע מסוים, אם נתקלים במכשול המכשיר מסתובב הצידה או נע לאורך המכשול. למכשירים מודרניים יש גם את היכולת לנתח את מידת הזיהום ובמידת הצורך לעבוד בצורה אינטנסיבית יותר.
עד כמה סוג זה של שואב אבק ינווט בשטח תלוי בגורמים רבים:
• מספר החיישנים ועיקרון פעולתם;
• מהירות המעבד;
• גודל זיכרון המכשיר;
• ניואנסים אחרים.
דגמים נפרדים, מפגש עם אזורים עם הרבה אבק ולכלוך, שינוי אלגוריתם התנועה, תנועה מחזורית קדימה ואחורה (הצד, במעגל וכו').
נעשה שימוש גם במכשירי ניווט הממוקמים בחדר, לפעמים הם משמשים כמפריד אזורים. הם נקראים גם מגדלורים, הנקראים לפעמים קירות וירטואליים. כלפי חוץ הם נראים כמו קופסת פלסטיק קטנה המשמשת מקור לקרני אינפרא אדום. הם אינם נתפסים בראיית האדם, אינם גורמים נזק לגוף (קרינה זו משמשת אפילו למטרות רפואיות).
נכון להיום, ניווט הלייזר נחשב למתקדם ביותר, העושה שימוש במדדי טווח הקובע אוטומטית את המרחק לחפצים בחדר ועל סמך המידע המתקבל, מרכיבים "מפה" השמורה בזיכרון הרובוט. בדרך כלל, מודלים עם מערכות כאלה נשלטים על ידי מסלולים ישרים. לאחר הסרת חדר אחד, הרובוט עצמו עובר לחדר אחר.
שואבי אבק רובוטיים עם מצלמות מבצעים התמצאות לאורך התקרה. העדשה ממוקמת על הפאנל העליון של המכשיר, ומקבלת תמונה של הקירות והתקרה. מה יהיה אלגוריתם התנועה תלוי ביצרן הספציפי. המכשיר יכול לנוע באקראי, בקו ישר, במעגלים.
תהליך ניקוי
באופן כללי, עקרון ניקוי המשטח זהה ברוב הדגמים: המברשת הממוקמת בצד לוכדת את הלכלוך ומקרבת אותו למרכז, שם המברשת הראשית גורפת הכל אל פח האשפה. שם אבק ופסולת אחרת נאספים בזרם האוויר ומועברים לאספן האבק, שם מתבצעת הלחיצה. לאחר מכן מנקים את האוויר במסננים ומפריחים אותו לתוך החדר דרך חור מיוחד. לפיכך, איכות הניקוי תלויה יותר בפעולת המברשות ובסינון מסת האוויר. בחלק מהדגמים, חלק מהאבק מוחזר לחדר יחד עם האוויר המטוהר.
הפרמטרים העיקריים של שואב האבק הרובוט
ישנם מכשירים רבים ושונים עם תכונות שונות. לכן, בבחירת שואב אבק מסוג זה, כדאי להכיר את המאפיינים העיקריים, זה יקל על בחירת הדגם המתאים ביותר עבורכם. הפרמטרים המשמעותיים ביותר של המכשיר מפורטים להלן:
• סט מברשות שסופק. לרוב, הוא כולל שני חלקים, אחד מהם הוא גומי. במהלך פעולת השואב, אחד עסוק באיסוף אבק (באופן), השני מטאטא אשפה גדולה (פירורים, חול וכו'). לרוב המכשירים יש מברשת צד, מה שגורם לניקוי פחות זמן רב.
• סוג המסנן שבו נעשה שימוש. יש כאן אפשרויות רבות, מרפידות קצף פשוטות ועד מטהרי אוויר מסוג HEPA רב-שכבתיים, אידיאליים לאנשים הנוטים לאלרגיות.
• הספק מנוע, ממוצע של 40-65 וואט.
• נפח אוסף האשפה שיכול להגיע ל-1 ליטר.
למכשירים מודרניים, לאחר הניקוי, יש את היכולת לחזור באופן עצמאי ל"בסיס", למכשיר הטעינה.

שואב אבק רובוט הוא ערובה לניקיון וסדר
שואב אבק רובוט הוא ערובה לניקיון וסדר
שואב אבק רובוט הוא ערובה לניקיון וסדר
שואב אבק רובוט הוא ערובה לניקיון וסדר שואב אבק רובוט הוא ערובה לניקיון וסדר שואב אבק רובוט הוא ערובה לניקיון וסדרHome | Articles

May 22, 2024 23:39:40 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting