סוגי שואבי אבק עם מאפיינים מפורטים

בשם "שואב אבק" הוא נחשב למכשיר כזה שבעזרת אוויר המודר על ידי מדחס אוויר, שואב לכלוך ואבק המצטברים בפילטר של השואב. הוא משמש בדרך כלל לניקוי רצפות ושטיחים פנימיים.
המרכיבים העיקריים של שואב האבק כוללים מאוורר ומנוע חשמלי, המובנים בגוף. מטעמי נוחות, שואב האבק מצויד בצינור גמיש מיוחד ובחרירים לצרכים שונים.
ישנם סוגים כאלה של שואבי אבק, בהתאם להיקף: רצפה, תרמיל, ידני, שואבי מברשת-שואבים, רכב וכדומה. שואבי אבק רצפתיים נחשבים לנפוצים ביותר. גם שואבי האבק מחולקים לפי שיטת הסילוק: עם שקית עם מיכל ועם מסנן מים.
שואב אבק עם אספן אבק להחלפה
מדובר בדגמים שבעיצובם נעשה שימוש בשקית אבק, במהלך הניקוי מצטברים בה אבק וחלקיקים קטנים של פסולת. ככלל, קולט האבק מותקן בתוך השואב, הוא יכול להיות עשוי מבד שנמצא כל הזמן בתוך השואב ומשוחרר מפסולת תוך כדי מילוי, וגם נשלף - עשוי מנייר או חומר לא ארוג . מאחר שקולטי האבק הקבועים עשויים מבד, הם אינם יעילים, מכיוון שהם מסוגלים ללכוד רק חלקיקי אבק גדולים, בעוד שחלקיקים קטנים מרוססים לאוויר. קולטי אבק להחלפה יעילים יותר בעת ניקוי, מכיוון. הם יכולים ללכוד אבק קטן עד 0.3 מיקרון (חיידקים, אלרגנים ואפילו ריחות).
שואב אבק ציקלון
שואבי אבק כאלה כוללים דגמים בהם מובנה מסנן ציקלון מיוחד; במהלך הניקוי נאספים בו אבק ולכלוך, כמו גם חלקיקי פסולת אחרים, באמצעות כוח צנטריפוגלי. בשנת 1986 שואב אבק הציקלון הראשון של Dyson שוחרר. מבחינת יעילות, שואבי ציקלון אינם עדיפים במיוחד על שואבי אבק קלאסיים, מה שלא ניתן לומר על המחיר, שלעיתים גבוה בסדר גודל.
שואב אבק עם מסנן מים
אלו סוגי שואבי האבק בהם מתבצע סינון על ידי התזת זרימת האוויר במיכל מיוחד במים, כך שאבק גדול נשמר על ידי ערבוב במיכל עם מים, ובמפריד מיוחד נשאר אבק דק מפוזר. נוצרת טיוטה הפוכה במפריד, בגלל זה, רק מולקולות אוויר עוברות דרכו, אבל אבק ומים נשמרים.

סוגי שואבי אבק עם מאפיינים מפורטים
סוגי שואבי אבק עם מאפיינים מפורטים
סוגי שואבי אבק עם מאפיינים מפורטים
סוגי שואבי אבק עם מאפיינים מפורטים סוגי שואבי אבק עם מאפיינים מפורטים סוגי שואבי אבק עם מאפיינים מפורטיםHome | Articles

June 13, 2024 19:10:02 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting