מדוע לבחור DVB-T

פעולתם של טלמרכזים עם אזורים חופפים של קליטה אמינה באותו תדר נעדרת לחלוטין ב-ATSC ומומלצת לשימוש בתקן DVB-T. זה הורס את הרעיון הרגיל של תכנון תדרים, מיותר לבנות מבני אנטנה גבוהים, מקטין את מספר המשדרים בפקטור של 6-7, ומאפשר להפחית עוד יותר את הספק המשדר ב-25-30%.
עמידות בפני השתקפויות מרובות כאשר האותות הראשיים והמושתקפים שווים מסופקת בתקן DVB-T וחסרה לחלוטין ב-ATSC (רמת האות המשתקף היא פחות מ-15 dB).
תקן DVB-T אינו מחייב נטישה של תוכניות טלוויזיה אנלוגיות קיימות, מכיוון שיש לו רמת אבטחה גבוהה עבור טלוויזיה אנלוגית. תקן ה-ATSC הפחות מאובטח, אפילו עם מסנני חריצים NTSC, הוביל את ממשלת ארה"ב לאמץ תוכנית מעבר דיגיטלית מלאה.
רוחב הפס בתקן DVB-T ניתן להתאמה מלאה לכל מדינה וקבוע ב-ATSC (6 מגה-הרץ בלבד).
קצב השידור בתקן DVB-T נע בין 5 ל-32 Mbps והוא קבוע ב-ATSC (19.3 Mbps).
תקן DVB-T תומך, כמו גם ATSC, HDTV ו-Dolby AC-3.
הספק המשדר בפועל, למשל, בלונדון הוא פחות מ-10 קילוואט ומספק קליטה אמינה בתקן DVB-T ברדיוס של 114 ק"מ, בעוד שבניו יורק משדר בהספק של 350 קילוואט אינו מספק 100% קליטה אפילו ברדיוס של 10 ק"מ.
קליטה באנטנה פנימית או בטלוויזיה ניידת לא גורמת לבעיות בתקן DVB-T, בתקן ATSC זה בלתי אפשרי ברוב המקרים.
ניתן להתאים היטב את הפרמטרים של תקן DVB-T לאזורים עירוניים. יש בחירה: על ידי הגדלת מספר תוכניות הטלוויזיה המשודרות בהדרגה, כאשר יש אזורי אי ודאות, החליטו אם משתלם יותר לשפר את הכבלים בבתים או להגביל את מספר התוכניות אליהן מגיעים.
תקן DVB-T מאפשר שימוש בציוד הפצת אנטנות מיושן קונבנציונלי, ללא כל שינויים, בעוד שב-ATSC יש צורך להשתמש באנטנות טלוויזיה מכוונות צר עם יכולת התאמה (באמצעות מנוע), מה שלא מבטיח קליטה אמינה.

מדוע לבחור DVB-T
מדוע לבחור DVB-T
מדוע לבחור DVB-T
מדוע לבחור DVB-T מדוע לבחור DVB-T מדוע לבחור DVB-THome | Articles

April 25, 2024 02:49:06 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting