איך בוחרים שואב אבק?

למעשה, המושג "שואב אבק" הוא פשוט ומורכב בו זמנית. מצד אחד, מטרת המכשיר די ברורה משמו, אך מצד שני... כפי שהניסיון מלמד, בחירה במכשירי חשמל ביתיים מסוג זה, גם בחנות שבה מגוון הסחורות מוגבל לתריסר דגמים, עלולים לגרום לקשיים. מה אפשר לומר על מרכזי קניות, שחלונותיהם מציעים מגוון סוגי שואבי אבק! חלקם קומפקטיים וקלי משקל, אחרים בולטים בעוצמתם, אחרים נבדלים בעיצובם המסוגנן ולכן מתאימים לצבע של רהיטים חדשים, והרביעי כובש בעצמאות מוחלטת מהבעלים. עם זאת, יש לשקול ביתר פירוט את כל הסוגים והסוגים האפשריים של מכשירי חשמל ביתיים זה.
סוגי שואבי אבק
נתחיל מזה שיש שואבי אבק ניידים, כלומר ניידים ומובנים. האחרונים הם מערכת שלמה המורכבת מיחידת כוח, כניסות פנאומו וצינורות עם מברשות ופיניות שונות. הצינור מחובר לאחד מכניסות האוויר, ואז הפסולת מוזרקת דרך מערכת תעלות האוויר לפח פסולת המותקן מחוץ לבית. לסוג זה של שואב אבק יתרון שאין להכחישו: לא רק אשפה מוסרת מהחדר, אלא גם אבק, שפשוט בלתי אפשרי להשיג עם שואב אבק נייד. שואבי אבק מובנים נועדו עד לאחרונה לניקוי יבש בלבד, אך כיום ישנם גם דגמים משולבים. עכשיו בעזרתם תוכלו לאסוף אבק, לרענן שטיחים, לנקות מים שנשפכו ואפילו לשטוף חלונות. כפי שמראה הניסיון, יתרונות חייבים להיות מלווים בחסרונות, והמקרה שלנו אינו יוצא דופן. החיסרון העיקרי ואולי היחיד של שואב אבק כזה הוא המחיר הגבוה שלו. אולי בגלל זה הדגמים המובנים עדיין לא נפוצים מאוד בשוק מכשירי החשמל הביתיים הרוסי. עד כה, הם מיוצגים על ידי מוצרים מ- KRONEMARK, BEAM, BVC SIEMENS, האסקי, PUZER ועוד כמה. ועדיין, דגמים ניידים מוכרים יותר משמשים לעתים קרובות יותר בחיי היומיום.
שני סוגי שואבי האבק יכולים לבצע ניקוי יבש או רטוב, כך שכאשר בוחרים דגם לבית, כדאי להחליט איזה סוג עבודה הוא צריך לעשות. אם אתם מתכוונים לנקות פרקט, שטיחים ורהיטים, שיש התווית נגד בלחות, כדאי לעצור בשואב האבק הרגיל ביותר לניקוי יבש. הם, בתורם, מחולקים לשואבי אבק בלון, אנכי ורובוטי.
שואבי אבק בלונים
שואבי אבק בלונים מיוצגים בעיקר על ידי דגמים קומפקטיים, שמשקלם אינו עולה על 7 קילוגרם, או מכשירים עם אספן אבק גדול. יחידות כאלה יכולות לשקול עד 10 ק"ג בשל הפונקציות הנוספות הרבות ונוכחותה של מברשת טורבו ממוכנת המוציאה אבק מהשטיח. כדי לשמור על אבק ולמנוע שחרור של חלקיקיו הקטנים ביותר לאוויר, נעשה שימוש במגוון מסננים - מנייר ובד ועד פחמן וסינטטי. בחלק מהדגמים המודרניים משתמשים במסנני אקווה, כאשר המפריד מנטרל אבק על ידי ערבובו עם מים.
שואבי אבק זקופים
שואבי אבק זקופים, כל כך פופולריים במערב, נכנסו כעת לחייו של הצרכן הרוסי. דגמים כאלה הם גוף גלילי תלת מימדי המחובר למברשת לניקוי הרצפה. הם נועדו לסלק פסולת ואבק בחדרים גדולים, ועושים עבודה טובה במשימה זו. עם זאת, לצד היתרונות, יש להם גם חסרונות - רמת רעש גבוהה יחסית וגודל מרשים: גרירת דגם כזה על רצפות קוטג' היא תענוג מפוקפק.
שואבי אבק רובוטיים
שואב האבק הרובוטי תמיד היה אחד הדיירים המוכרים ביותר בבית כמעט בכל ספר מדע בדיוני. אבל לפני זמן לא רב, חלום הטהרה, שנוצר ללא התערבות אנושית, הפך למציאות. מספר חברות של מוצרי חשמל ביתיים מציעות ללקוחות דגמים שיכולים להתמודד עם ניקוי כל חדר. מערכת מברשות מחושבת בקפידה מאפשרת לאסוף פסולת ממשטחי השטיח והמשטחים, כמו גם להקדיש תשומת לב מיוחדת ללוחות בסיס ומקומות אחרים שקשה להגיע אליהם. הרובוט קובע באופן עצמאי את מסלול הניקוי האופטימלי, עוקף מכשולים הודות לחיישנים מובנים ובמידת הצורך הולך לתחנת הבסיס לטעינת הסוללות. כאשר מיכל האבק מלא, יחידת הניקוי משליכה את האבק שנאסף לתוך מצבר גדול הממוקם על הבסיס, ולאחר מכן ממשיכה בניקוי שוב. רמת הרעש של דגמים כאלה נמוכה למדי, והחסרון הוא המחיר הגבוה, שלא מאפשר לכולם לרכוש יחידה "חכמה".
שטיפת שואבי אבק
למי שרוצה ויכול לשלב תהליך איסוף אשפה עם ניקוי רטוב, בבחירת שואב אבק כדאי לשים לב לליין דגמי ה"שטיפה". ככלל, הם מכשירים לניקוי משולב, כלומר, ניתן לנקות אותם הן במצב "יבש" והן באמצעות חומרי ניקוי נוזליים. עיבוד רטוב מבוצע בדרך כלל על שטיחים עם בסיס לטקס דק, רצפות וקירות מכוסים באריחים או צבועים בקומפוזיציות אטומות למים. עם החרירים המתאימות (בדרך כלל חמש עד שבע), ניתן להשתמש בשואב אבק כדי לשטוף חלונות, לאסוף נוזל שנשפך ולנקות אמבטיה או כיור סתומים.
שואבי אבק כביסה מצוידים בשני מאגרים: מהראשון, תרכובת ניקוי מסופקת למברשת, אשר מותזת על פני כל שטח הזרבובית, המים המזוהמים כבר, שנאספו מהמשטח יחד עם אבק ופסולת, נכנסת לשני. במצב כביסה, שואב האבק חייב לפעול בעוצמה מלאה כדי להספיק לאסוף נוזלים לפני שהשטיח או בד הריפוד נרטבים. ועדיין, לאחר ניקוי כזה, המשטחים המנוקים נשארים רטובים למשך זמן מה. "תופעת לוואי" זו היא בלתי נמנעת בעת שימוש ביחידה בעלת הספק כלשהו, אפילו הגבוה ביותר.
היתרון של שטיפת דגמים הוא האפשרות להלחים ולרענן את האוויר במהלך תהליך הניקוי. החיסרון העיקרי הוא גודל גדול, משקל וכתוצאה מכך יכולת תמרון נמוכה. בנוסף, לאחר כל שימוש יש לפרק את השואב, לשטוף את המיכלים ולהשאיר בחוץ עד לייבוש מלא. העלות של שואב אבק לשטיפה מעט גבוהה יותר מדגמים לאיסוף אבק יבש. ואל תשכח את עלויות נוזל הניקוי.
אם כבר החלטתם על סוג וסוג שואב האבק, זה הזמן לדבר על המאפיינים אליהם אתם צריכים לשים לב בבחירת הדגם.
מפרטים
כּוֹחַ. מאפיין זה מצוין בדרך כלל על גוף הדגם. עם זאת, עליך להיות מודע לכך שצריכת חשמל וכוח יניקה הם שני מושגים שונים לחלוטין. ואם הראשון יכול להיות בין 1200 ל-1800 W, אזי הערך של השני לא סביר לחרוג מ-440 אווירוואט (A W). עם זאת, כוח יניקה גבוה בחיי היומיום אינו נדרש: לניקוי יומיומי של חדרים נקיים יחסית, מספיק מ-250 עד 330 A W. הסרת אבק יעילה מסופקת על ידי דגמים עם הספק של 350 עד 440 וואט. האם יש עוד שואבי אבק "חזקים" יותר, ואם כן היכן ניתן להשתמש בהם, נותרה בגדר תעלומה, שכן אפילו 400 A W עלולים בסופו של דבר לשחוק את הבד על רהיטים או את ערימת השטיח העשוי מסיבים טבעיים. ככלל, כל הדגמים המודרניים מצוידים בווסת כוח יניקה.
מסננים. מחירו של שואב אבק תלוי במידה רבה בכמותם ובאיכותם: ככל שיותר מסננים, כך יעלה לכם הדגם הנבחר יקר יותר. עם זאת, אל תשכח שקודם כל מסננים נועדו לנקות את אוויר הנכנס מאבק, ולכן לא הגיוני לחסוך בהם. יעילות הסינון מצוינת פעמים רבות בדרכון של שואב האבק ומבוטאת באחוזים. ככל שמספר זה גבוה יותר, כך האוויר בבית שלך יהיה נקי יותר. באופן טבעי, נוכחותם של מסננים מודרניים רבים המספקים ניקוי טוב מאלצת אותך להגדיל את צריכת החשמל של שואב האבק, ואינדיקטור זה גורר עלייה בעלות הכוללת שלו. עד היום, יצרני שואבי האבק מציעים דגמים עם מסננים מנייר, בד, פחמן, מים וסינטטיים.
סוג קולט אבק. זה יכול להיות שקית להחלפה - נייר או בד, שקית בד קבועה או מיכל פלסטיק. האחרונים דורשים כביסה וייבוש נוספים לאחר כל הסרה של פסולת.
מספר חרירים. ככלל, החרירים העיקריים, הנפוצים ביותר, הם מברשת שטיח, מברשת רצפה, חרירי ניקוי רהיטים, כולל אחד צר - להסרת אבק ממקומות שקשה להגיע אליהם. בנוסף, ניתן לחבר מברשת לשטיפת חלונות, מברשת לשטיפת אריחים ובוכנה (אם שואב האבק שוטף).
להבטיח
שואבי אבק ניידים מדגמים שונים מגיעים לרוב עם אחריות לשנה או שנתיים. אותה דמות נקראת גם על ידי היצרן הידוע של מכשירי חשמל ביתיים Miele. מפתחים של שואבי אבק מובנים יקרים מציעים ללקוחותיהם משלוש (BEAM) ועד 7-8 (BVC SIEMENS) שנות שירות אחריות, אך יצרני שואבי אבק רובוטיים לא מעזים להעלות את תקופת האחריות מעל 18 חודשים.
איך לבחור מותג
עם אותו סט של פונקציות, העלות של שואבי אבק המיוצרים תחת מותגים שונים שונה. ככלל, יצרנים ידועים שהתבססו זה מכבר בשוק של סוג זה של מוצר מציעים דגמים יקרים יותר. סביר להניח, את הסכום שמרכיב את הפרש המחיר בין שני דגמים דומים, תשלמו עבור המותג. אבל אל תשכח שהמותג המקודם הוא זה שמבטיח איכות ואמינות: התהילה והתדמית של החברה לטווח ארוך יהיו המפתח לפעולה יעילה של הרכישה החדשה שלך.

איך בוחרים שואב אבק?
איך בוחרים שואב אבק?
איך בוחרים שואב אבק?
איך בוחרים שואב אבק? איך בוחרים שואב אבק? איך בוחרים שואב אבק?Home | Articles

April 25, 2024 01:30:35 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting