איך בוחרים מקפיא?

כבר מההתחלה נציין שלא מדובר במקפיאים, אלא במקפיאים. המקפיא הוא חלק בלתי נפרד מהמקרר. מקפיא - ארון מקפיא נפרד, המיועד לאחסון לטווח ארוך של מספר רב של מוצרים. יש לציין שלא כל משפחה צריכה מקפיא.
כיום מוצגים בשוק המקומי מקררים בהם המקפיאים מרווחים מאוד ועונים על הצרכים של רוב הקונים. אז למי מיועדים מקפיאים? מקפיא מרווח נחוץ לאנשים שאין להם הזדמנות ללכת לחנות כל יום ולקנות אוכל לא יותר מפעם בשבוע (אבל במקביל הם רוצים שבביתם תמיד יהיה מה לאכול במקרה של " מלחמה גרעינית"), וכן תושבי קיץ, עסקו בהכנות לחורף.
לאחר העיבוד הראשוני, הכמות המומלצת של המוצר מונחת בשקיות ניילון מוכנות מראש (בדרך כלל בין 200 ל-600 גרם כל אחת). השקיות אטומות כך שיכילו כמה שפחות אוויר (בין פירות יער, מנות מוצר, פרוסות), מסומנות (שם מוצר, חיי מדף) ומכניסות למקפיא.
כיצד לקבוע את הכמות הנכונה?
כמובן, הכל תלוי בהרגלים שלך בחיי היומיום. בדרך כלל, נפח המקפיא לאחסון מזון לאדם הוא 50 ליטר. יש אנשים שרגילים לקנות מזון בכמויות גדולות פעם בשבוע, אחרים מעדיפים לקנות כמויות קטנות של מזון מדי יום. אם אתה רגיל לאחסן ירקות ופירות בהקפאה, אז המקפיא שלך צריך להיות בעל קיבולת גדולה יותר. אם אתה לא מתכוון להכין מניות כאלה, ורק מדי פעם מופיע בשר או עוף במקפיא שלך, אז 50 ליטר. מספיק נפח.
פונקציות המקפיא
מקפיא מודרני ניתן להשאיר בטיפול של כל מזון. הודות למערכת Non-frost, אין צורך להפשיר אותו. הוא ידאג לחסוך בחשמל. זה הולך טוב עם ריהוט מטבח. תוספת נוחה מאוד היא הימצאות מצברים קרים במקפיא. במקרה של הפסקת חשמל, סוללות אלו יבטיחו שהטמפרטורה בתוך המקפיא תישמר בטמפרטורות מתחת לאפס למשך 9-24 שעות (תלוי בדגם).
אם פריאון שימש קודם לכן כחומר קירור, כעת נעשה שימוש בתרכובות כימיות ידידותיות לסביבה R-134a ו-R-600a.
יצרני מקפיאים מודרניים שואפים ליצור תנאים אופטימליים לאחסון מזון, הכרוך בהתקדמות הטכנולוגית העדכנית ביותר. כל דגם חדש מצויד באפשרויות חדשות ויש לו הרבה תכונות נחמדות.
כמעט לכל פאנל מקפיא יש ווסת טמפרטורה ומחוון, מקש מתג מצבים ומחווני צבע. ירוק - סמל של מצב ההפעלה של האחסון, צהוב מציין את מצב ההקפאה המהירה, אדום מציין טמפרטורת יתר או דלת פתוחה (בדגמים מסוימים מחוון זה מתווסף על ידי אות קולי).
יש לזכור שעם הזמן, האינדיקטורים עשויים להתחיל להראות טמפרטורה נמוכה יותר ממה שהם בפועל. לכן, אחת לשנה, יש להשוות את הנתונים שלהם לנתונים של מדחום אחר (מדויק). לפעמים מצב "E" מצוין בלוח (לדוגמה, הוא זמין כמעט בכל דגמי BOSCH). זהו מצב חיסכון באנרגיה המשמש כאשר המקפיא עמוס רק למחצה.
שיטת ההקפאה המהירה מאפשרת לחסוך מקסימום רכיבי תזונה וויטמינים. בנוסף, אם המוצרים קופאים באופן מיידי, לא נוצרים בהם גבישי קרח, אשר קורעים את קרום הרקמות התאיות, כפי שקורה בקירור הדרגתי. יש צורך להפעיל את מצב ההקפאה המהירה 5 שעות לפני הנחת המזון במקפיא. המדחס יתחיל לעבוד ברציפות, הטמפרטורה בתא תרד. לאחר מכן, אתה יכול לשים מזון טרי - הם יקפאו במהירות ולא יחממו את האספקה שכבר מאוחסנת עם החמימות שלהם. לאחר 24 שעות, הפעל את מצב "אחסון".
ישנם מקפיאים דו-חדריים: תא אחד פועל במצב רגיל, השני מיועד להקפאה מהירה. למכשירים כאלה יש שני מדחסים, וזה נדיר עבור מקפיאים. שיטת ההקפאה המהירה דורשת צריכת אנרגיה נוספת. בנוסף, במצב זה המדחס פועל ללא עצירה, מה שמאיץ את שחיקתו.
מקפיאים זמינים בצורה של ארונות, ארונות ושידות.
ארונות מקפיא
הם מגיעים לגובה של 2 מ' ולרוחב של 60 ס"מ, תופסים שטח קטן יחסית. נפח שימושי גדול (עד 280 ליטר) מאפשר לאחסן בהם הרבה מוצרים. לארונות מספר מפלסים, המעוצבים בצורה של מגירות או מדפים עם דלתות. פיקטוגרמות על הפנלים הקדמיים מציינים את חיי המדף המומלצים של מוצרים שונים. בחלק מהדגמים יש מגשים מיוחדים להקפאת פירות יער, פירות וירקות. הפירות מונחים על מגש ומצננים בצורה אחידה מבלי להקפיא זה לזה.
ארונות מקפיא
הם משתלבים היטב עם ריהוט למטבח, ניתן להתקין אותם מתחת למשטח השיש או לכל משטח עבודה אחר. בדרך כלל יש להם נפח קטן ו-3-4 תאים.
מקפיאים לחזה
הם מוארכים ונפתחים. ביכולת כזו נוח להקפיא מנות גדולות של בשר או דגים. לעתים קרובות, הנפח השימושי של שידות גדול בהרבה מנפח הארונות ומגיע לכ-370 ליטר. הדגם העדכני ביותר של מקפיא החזה הוא בעל מידות של 850*1560*600 ס"מ ובקושי יכול להיכנס דרך הדלת. למעשה, מקפיא חזה הוא מרתף נייד בדירה שלכם. זה יכול להיות ממוקם על אכסדרה או מרפסת, והקור יישאר אפילו בטמפרטורת הסביבה של עד +40 מעלות צלזיוס.
חסרון בולט של מכשיר מסוג זה הוא שהחזה עמוק מספיק, ולא תמיד נוח להוציא ממנו אוכל. נכון, לאחסון מוצרים ארוזים בדגמים רבים מסופקים קופסאות מיוחדות וסלסילות תלויות. בנוסף, ניתן להשתמש בקירות הפרדה בתוספת. בשל העיצוב שלהם, בידוד תרמי יעיל ומעגל קירור הממוקם היטב, מקפיאים חזה חסכוניים יותר ממקפיאים זקופים (הם מכילים יותר מזון לליטר). שומר על קור לאורך זמן בזמן הפסקת חשמל. עם זאת, הם אינם נמצאים בשימוש נרחב בחיי היומיום. עבור המטבחים הקטנים שלנו, מקפיא החזה מגושם מדי.
כמה טיפים
יש למלא את המקפיא עד כדי כך שלא תיחסם את זרימת האוויר החופשית, מה שמבטיח קירור אחיד בכל המדפים ובכל התאים. ניתן להשתמש בפרוסות ופירות יער קפואים כקוביות קרח דקורטיביות. לשם כך מניחים אותם על מגש ומקפיאים אותם מראש, ואז נארזים בשקיות להקפאה עמוקה. בשיטה זו, הגרגרים אינם קופאים ומאוחסנים בנפרד.
עדיף לאחסן בשר חתוך לחתיכות בגודל שאתה צריך אחר כך, ודגים - נקיים ושלמים. אל תניח מאכלים המכילים ג'לטין במקפיא.
לא מומלץ להקפיא מלפפונים, בננות, צנוניות, חסה, ריבה, ביצים, מוצרי חלב, גבינות דלות שומן.
במקפיא, ניתן לשים בו זמנית בין 4 ל-10 ק"ג מזון טרי ולהקפיא 18-36 ק"ג ליום. אבל לכל דבר יש את הגבול שלו. אל תעמיס יתר על המידה את הצ'ילר, אחרת הוא עלול פשוט להיכשל.
אין להסתכן בהנחת משקאות בכלי זכוכית במקפיא - הם עלולים להתפוצץ. מצננים את כל המאכלים לטמפרטורת החדר לפני הכנסתם לתנור.
המקפיא לא אוהב את הקרבה לכיריים (גם גז וגם חשמל) ואת החשיפה לאור שמש ישיר. לאחר שמצב ההקפאה המהירה עשה את עבודתו, הקפד להחזיר את המקפיא למצב תקין. אחרת, המדחס ייכשל ויישרף.
קנייה מהנה!

איך בוחרים מקפיא?
איך בוחרים מקפיא?
איך בוחרים מקפיא?
איך בוחרים מקפיא? איך בוחרים מקפיא? איך בוחרים מקפיא?Home | Articles

May 26, 2024 21:17:45 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting