בחירת מקרר: איזו מערכת הפשרה הכי טובה?

יצרני המקררים נאבקים לנצח את המתחרים. לאילו טריקים הם נוקטים: הם יוצרים דגמים עם עיצוב מדהים, מעלים פונקציות חדשות. כל זאת במטרה אחת - למשוך קונים. מבחר עצום של דגמים שונים מכניס את המבקרים במרכז הקניות למבוי סתום, קשה לייחד דגם אחד מתוך שפע כזה. מאמר זה ידון במערכות הפשרה למקרר, לאחר קריאת החומר יוכלו הקוראים להבין איזה מכשיר לאחסון מזון מתאים להם יותר.
בקניית מקרר אחד הקריטריונים החשובים ביותר הוא אופן הפשרת המכשיר. ישנן שלוש טכנולוגיות עיקריות לתהליך זה:
1. טפטוף;
2. משולב;
3. אוויר, הידוע יותר בשם "No Frost".
המטרה העיקרית של מערכות אלו היא למנוע היווצרות קרום שלג על משטחי המקפיא והמקרר. אמנם היא אינה יכולה להשפיע על פעולת המנוע או אלמנטים אחרים של המכשיר, אך נוכחותו פוגעת בחילופי החום בין המוצרים המאוחסנים לבין מכשיר האידוי. בגלל זה, מצב ההקפאה מחמיר באופן משמעותי, עומס מוגבר מופעל על המנוע.
מערכת טפטוף
שיטת הפשרה זו מורכבת מהעובדה שהקונדנסט נאסף על הקיר האחורי, זה קורה בגלל הפרש הטמפרטורות בחדר ובמקרר בעת פתיחתו. בכל פעם ברגע זה נכנס אוויר חם למכשיר התורם להיווצרות לחות. מעת לעת, כאשר יש הפסקה בפעולת המדחס, הנוזל זורם למיכל מיוחד, ולאחר מכן הוא מתאדה. יחד עם זאת, כפור לא נוצר בתא המקרר, אבל הוא קיים במקפיא. לכן, מדי פעם יהיה צורך להפשיר את המקרר.
ללא פרוסט
בציוד קירור עם מערכת הפשרה כזו, משתמשים בזרימת אוויר מאולצת, בעוד שחלקיקי לחות מוסרים מתא המקרר. הטכנולוגיה טובה כי הצטברות קרח על הקירות שלו לא תיווצר גם בתא ההקפאה. זה הפלוס העצום שלה. מכיוון שהאוויר נע כל הזמן בתוך המכשיר, המזון מתקרר באופן שווה ולכן יש לו חיי מדף ארוכים יותר. יש גם מינוס: המוצרים, שנמצאים כל הזמן ב"טיוטה", מיובשים. שמור אותם באריזה סגורה.
השיטות שתוארו לעיל להפשרת מכשירי חשמל ביתיים אינן אידיאליות, לכל אחת מהן יש חסרונות, ולכן היצרנים מחפשים כל הזמן מוצא, מנסים למצוא את הדרך הטובה ביותר. כתוצאה מכך, הוחלט ליצור דגמים המשלבים את שתי האפשרויות. על כך נדון להלן.
מערכת משולבת
טכנולוגיה זו משמשת רק בדגמים יקרים. העיקר הוא כדלקמן: תא הקירור מופשר על ידי מערכת טפטוף, ותא ההקפאה מופשר על ידי אוורור מאולץ. ליישום כזה מנקודת מבטו של הצרכן אין חסרונות. ישנם חסרונות טכניים: למקרר יש יותר בלוקים, וכתוצאה מכך העלות שלו עולה.
הכרת התכונות הללו, יהיה לך קל יותר להחליט על בחירת המקרר. כאשר נותנים עדיפות לדגם מסוים, הקפד לשאול על מעמד החיסכון באנרגיה שלו וקיבולת - גם פרמטרים אלה חשובים.

בחירת מקרר: איזו מערכת הפשרה הכי טובה?
בחירת מקרר: איזו מערכת הפשרה הכי טובה?
בחירת מקרר: איזו מערכת הפשרה הכי טובה?
בחירת מקרר: איזו מערכת הפשרה הכי טובה? בחירת מקרר: איזו מערכת הפשרה הכי טובה? בחירת מקרר: איזו מערכת הפשרה הכי טובה?Home | Articles

July 23, 2024 07:43:42 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting