איך בוחרים שואב אבק?

כששואבי אבק רק הופיעו בארצנו, רבים התייחסו אליהם רק כאל "צעצועים" עבור הבורגנות, והעדיפו את הדרך הפרולטרית הישנה של התמודדות עם אבק בצורת פח ומטאטא. למרבה המזל, הימים ההם חלפו ואפילו הדור הוותיק ביותר כבר הצליח לדאוג ששואבי האבק יהיו שימושיים. בנוסף, שואב אבק מודרני כבר מזמן לא אותה מפלצת מייללת, שהשקית שלה הוציאה, כביכול, לא מחצית מכל האבק שנאסף במנגנון זה. להיפך, שואבי אבק מודרניים לא רק משתמשים במיכל מים כקולט אבק, אלא יכולים גם להיעשות בצורת רובוטים שינקו את הבית שלכם בעצמם.
איך בוחרים שואב אבק?
השאלה הראשונה שקונה פוטנציאלי צריך לענות עליה היא משהו כזה: אילו פונקציות שואב אבק צריך לבצע? התשובה "שאיבה" לא נחשבת – כל שואבי האבק עושים זאת אחרת, וכאן חשוב להחליט על מגוון המשימות העומדות בפני השואב העתידי שלכם.
אם עיקר העבודה של המכשיר תהיה הסרת אבק משבילי לינוליאום, רהיטים ושטיחים, הרי שהרכישה המתאימה ביותר עבורכם תהיה שואב אבק פשוט שפועל רק במצב ניקוי יבש ובעל הספק של כ-300 וואט. אם הבית מכיל בעלי חיים עם שיער ארוך או לשטיחים עצמם יש שטח משמעותי, אז עדיף לרכוש מכשיר חזק יותר - עד 500 W, שכן לציוד חזק יותר, ככלל, יש משאב ארוך יותר, והוא מתמודד עם זיהום טוב יותר.
ניקוי יבש אינו התפקיד היחיד של שואב אבק. לפני כשלושים שנה הופיעו דגמי "כביסה" - כלומר. שואבי אבק, שבעזרתם אתה יכול לבצע ניקוי רטוב של המקום. שואבי אבק כאלה יקרים משמעותית מאלו הקונבנציונליים, עם זאת, הם מביאים הרבה יותר יתרונות, מכיוון שהם יכולים לנקות לא רק שטיחים ולינוליאום, אלא גם משטחים רבים אחרים. קל יותר, אולי, להבהיר ששואבי כביסה אינם יכולים לנקות – מדובר בפרקט, שטיחים על בסיס קצף ורהיטים יקרים שקורסים כשחודרת לחות נוזלית מטפטפת.
שואבי האבק המודרניים ביותר הם רובוטיים. שואבי אבק כאלה, על פי היצרנים, מסוגלים בעצמם לקבוע את זיהום הרצפה, לנקות אותה ולחזור לטעינה. בפועל, זה מתברר קצת שגוי: שואבי אבק רובוטיים הם "טיפשים", ולכן איכות העבודה שלהם מותירה הרבה מקום לרצוי - למשל, אף אחד מהם עדיין לא יכול לנקות את פינות החדר.
לאחר שהחלטתם על הפונקציונליות והעוצמה של שואב האבק, עליכם להתמודד עם נקודה חשובה כמו סוג המיכל שבו מצטבר אבק.
נכון להיום, ישנם שלושה סוגים כאלה: מסנן מים, מיכל ושקית.
שואבי אבק עם מסנן מים הם הנוחים ביותר. המהות של עבודתם היא שהאוויר הנשאב מועבר דרך שכבת מים וכל האבק נשאר בתוך המיכל. זהו סוג כמעט אידיאלי של מסנן, עם זאת, שואבי אבק כאלה, ככלל, הם קצת יותר יקרים: בנוסף, בדגמים מסוימים, תהליך ניקוי המסנן הוא די קשה.
שואבי אבק מכלים אוספים אבק במיכל פלסטיק או מתכת. בלחץ אוויר, האבק נדחס לגוש צפוף, שפשוט נזרק לפח. ישנם שני חסרונות של שואבי אבק מיכלים - גדלים גדולים וכמות נכבדת של רעש הקשורים לרטט של פלסטיק.
שואבי אבק מצוידים בשקיות חד פעמיות או רב פעמיות הם הנפוצים ביותר. מכשירים כאלה יכולים להיות מאוד קומפקטיים: בנוסף, גם העלות של שואב אבק עם שקיות נמוכה יחסית. הבעיה האפשרית היחידה במקרה זה היא ששקיות חד פעמיות נגמרות במוקדם או במאוחר, ולא תמיד ניתן לקנות חדשות. יש לחזות את המורכבות הזו מראש - פשוט שאל את המוכר אם תיקים רזרביים או מקבילם לשימוש חוזר זמינים למכירה.
פרט חשוב בשואב האבק הוא הכבל, או יותר נכון אורכו. רכישת שואב אבק עם כבל באורך של פחות משישה מטרים טומנת בחובה קשיים מתמידים בשימוש בו, וכבל של שלושה או ארבעה מטרים בדרך כלל מצריכים כבל מאריך באופן אוטומטי. בנוסף, כדאי לשים לב לאיכות הבידוד של הכבל, שכן החוטים של שואבי האבק, ככלל, נתונים לנזקים מכניים.
אחת השאלות הקשות שעל רוכש יצטרך לענות עליהן היא שאלת גודל השואב. מטבע הדברים, כולם שואפים לרכוש את המכשיר הכי קומפקטי שאפשר, אך יחד עם זאת, צריך להיות מודעים לכך שאף אחד לא יכול לייצר מנוע חשמלי קומפקטי, חזק ואמין בו זמנית - לכן, תמיד צריך להקריב משהו.

איך בוחרים שואב אבק?
איך בוחרים שואב אבק?
איך בוחרים שואב אבק?
איך בוחרים שואב אבק? איך בוחרים שואב אבק? איך בוחרים שואב אבק?Home | Articles

June 15, 2024 05:04:26 +0300 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting