איך בוחרים מכשיר אדים?

הבריאות ומצב הרוח שלנו תלויים בגורמים רבים, ביניהם מקום חשוב תופס על ידי המיקרו אקלים שמסביב, בפרט, הלחות היחסית של האוויר. כולם סובלים ממחסור בלחות: רהיטים עם פרקט שמתייבש וצמחי פנים שקודם מאטים את צמיחתם, ואחר כך מתים כליל. האקלים היבש רע במיוחד לילדים. כאשר שואפים אוויר כזה, הריריות מתייבשות, מה שגורם לסיכון מוגבר למחלות בדרכי הנשימה וזיהומיות עקב ירידה בתפקודי ההגנה של הגוף.
המסקנה ברורה - יש צורך לנקוט בצעדים דחופים כדי להילחם ביובש המוגבר של האקלים. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לרכוש מכשיר מיוחד - מכשיר אדים. כל הדגמים של מכשירי האדים הביתיים אינם דורשים התקנה ומסוגלים לעבוד מסביב לשעון בחדר סגור (חדר, משרד, חדר עבודה וכו'). אל תחששו להתקין אותו בחדר השינה, רמת הרעש של המכשיר כל כך נמוכה שהיא לא תפריע לשנתכם.
מכשיר האדים קל מאוד לתפעול. אתה רק צריך למלא את המיכל במים ולחבר אותו לשקע, המכשיר יעשה את השאר.
לחות בחדר
לפיכך, הלחות היחסית של האוויר היא אחד המרכיבים החשובים בשמירה על בריאות האדם ונוחות חייו ועבודתו. ישנן נורמות כאלה של טמפרטורה ולחות יחסית למגורים:
תקופת השנה טמפרטורה Rel. לחות (אופטימלית) Rel. לחות (מותרת)
קר 18-24 C 45-30% 60%
חם 20-28 C 60-30% 65%
כמו כן, ההנחה המקובלת היא שאוויר עם ערך לחות יחסית של פחות מ-50% הוא יבש, 50-70% הוא לחות בינונית, ויותר מ-70% הוא לח. רופאי ילדים ממליצים לבריאות הילד לשמור על הלחות בחדר ברמה של 50-60%. עם ערכים כאלה, ריריות רגישות מאוד של איברי הנשימה אינן סובלות, בהתאמה, הסבירות שהתינוק יחלה נמוכה יותר.
אבל יחד עם זאת, כדאי לזכור שאם האוויר לח מדי, יכולות להיות לכך השלכות שליליות, שכן חיידקים פתוגניים מתרבים בחדרים חמים לחים, ובחדרים קרים האפשרות להצטננות תגדל באופן דרמטי.
סוגי מכשירי אדים
ישנם ארבעה סוגים של מכשירי אדים, ועל מנת לבחור את המתאים עבורכם, כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.
מָסוֹרתִי. הם עובדים על העיקרון של אידוי טבעי, "קר". הם נחשבים למתאימים ביותר לדירות ובעיקר לחדרי ילדים. מים מוזגים לתוך מיכל מיוחד בתוך מכשיר האדים, ואז הם מוזנים ליסודות האידוי. מאוורר מובנה כמעט שקט מכניס אוויר דרכם, לוקח אותו מהחדר ומוציא אותו כבר לח. מכשירי האדים המסורתיים יכולים להשתמש בקלטות נייר להחלפה עם הספגה אנטיבקטריאלית (אפשרות זולה יותר) או בדסקיות פלסטיק עם משטח סופג (יקר יותר). כך, האוויר לא רק מולח, אלא גם מנוקה מאבק וחלקיקים זרים המצויים בו. העיקר לא לשכוח לשטוף את המסנן ואת המיכל עצמו במים כל שבוע-שבועיים.
הכוח של מכשירי אדים כאלה, ככלל, הוא קטן - 20-60 W, מינימום של פעמונים ושריקות, אבל באותו זמן שטח שירות גדול למדי - עד 150 מטרים רבועים. מ' אידוי מים במכשירי אדים כאלה מתרחש בקצב של עד 300-400 גרם לשעה, אבל זה תלוי במידה רבה בלחות החדר. פרודוקטיביות קטנה אינה מאפשרת לזמן קצר להביא את הלחות היחסית לרמה הנדרשת, וככל שהאוויר רווי בלחות קרוב יותר לסמן של 60%, היעילות שלהם יורדת כמעט לאפס. יש לכך יתרון מובהק: מכשיר אדים באידוי קר לעולם לא יוביל ללחות מוגזמת בחדר. מכשירי אדים מסורתיים יכולים לשמש גם כמכשירים עבור הארומתרפיה הפופולרית של ימינו. מספיק להתקין קפסולה עם חומר ארומטי בתוכם.
יתרונות:
עובד על עיקרון הוויסות העצמי
לא יוצאים ממנו קיטור
שימוש במי ברז
האפשרות של ארומטיזציה
ניתן לעקוב אחר כמות המים במיכל
נוכחות של מסננים לשימוש חוזר בחלק מהדגמים
פגמים:
לחות אוויר מקסימלית - 60%
רמת הלחות עולה ככל שטמפרטורת החדר עולה.
מכשירי אדים בקיטור. בניגוד לאלו המסורתיים, שבהם האידוי מתרחש בצורה "קרה", אלו הקיטור עובדים על עיקרון הרתיחה. מים מהמיכל מסופקים למגש בו מותקנות האלקטרודות. בחיבור לרשת האלקטרודה מחממת את המים ומתרחש אידוי. מכשירי אדים בקיטור מצוידים במערכת אבטחה - אם המים רותחים, המכשיר יכבה אוטומטית. כמו כן, מטעמי בטיחות, מארזי מכשירי האדים עשויים מפלסטיק עמיד בחום, העיצוב עצמו לא יאפשר למכשיר להתהפך אם הוא נדחף בטעות, ומכשיר האדים לא יידלק אם מכסה מיכל המים לא ייסגר היטב. לאדים המגיעים ממכשיר האדים יש טמפרטורה של 50-60 C ולכן לא מומלץ להכניס אותם לחדר הילדים. יחד עם זאת, מכשירי אדים בקיטור אינם צריכים חומרים מתכלים (מחסניות, קלטות, מסננים).
הביצועים של סוג זה של מכשיר אדים גבוהים למדי: הם מתאדים עד 700 מ"ל נוזל לשעה. מכשירי אדים אדים טובים גם מכיוון שהם יכולים לשמש כמשאף (חלק מהדגמים מגיעים אפילו עם זרבובית מיוחדת). למיכל המכשיר ניתן להוסיף חליטות ומרתח צמחים או מרפא, כמו גם חומרים ארומטיים. מכשירי אדים מסוג זה מומלצים לשימוש גם בחממות ובחממות, שכן הם מסוגלים לספק עד 60% לחות יחסית. צריכת החשמל של מכשירי אדים היא כ-320 W, נפח מיכלי המים הוא 5-5.5 ליטר.
יתרונות:
לא צריך מים נקיים
קיטור סטרילי
אפשר לבצע את הליך השאיפה, ארומתרפיה
אין להחליף חומרים (מסננים, מחסניות)
בעל ידית נשיאה נוחה
בעל הביצועים הגבוהים ביותר מבין כל סוגי מכשירי האדים
יש אינדיקטור של כמות המים שנותרה
מלחלח את האוויר ביותר מ-60%
עלות נמוכה יחסית וקלות תחזוקה
פגמים:
צורכת הרבה חשמל - משמעותית יותר מאשר סוגים אחרים של מכשירי אדים
אין היגרוסטט המאפשר לשמור על הלחות הרצויה בחדר - יש לרכוש אותו בנפרד
לא מומלץ בבתים עם ילדים וחיות מחמד, tk. עלול להיות מסוכן אם לא מטפלים בזהירות
מכשירי אדים קוליים. סוג זה של מכשיר אדים מעניין במיוחד - בגלל עקרון הפעולה. הכל אותו מיכל עם מים, אבל המים ממנו לא נופלים לתוך המחבת, אלא על צלחת רוטטת בתדירות גבוהה (אולטרא-סאונד). רטט מפצל את הנוזל לטיפות זעירות - מסתבר שמשהו דומה לערפל או לענן. המאוורר המובנה מניע אוויר דרך ה"ערפל" הזה. זה נראה כאילו אדים אמיתיים וחמים יוצאים מהמכשיר - אבל הוא קר לחלוטין, אתה יכול להחזיק את היד שלך בבטחה מעליו.
שיטת הלחות האולטראסונית היא ללא ספק היעילה ביותר. סוג זה של מכשיר אדים מצויד בהיגרוסטטים מובנים - מכשירים המווסתים את רמת הלחות "ביציאה", שיכולים להפעיל ולכבות בעצמם, תוך שמירה על רמה נתונה. להפעלת מכשירי אדים קוליים נדרשות מחסניות עם שרף מחליף יונים המטהרות מים ממלחים של מתכות כבדות וזיהומים מינרלים (יש להחליף מחסניות כל 3-4 חודשים). מומלץ במיוחד להתקין מכשירי אדים כאלה בחדרים עם רצפות פרקט, ריהוט עתיק, כלי נגינה.
צריכת החשמל של מכשירי אדים קוליים היא בין 40 ל- 130 W, נפח מיכלי המים הוא בין 3.5 ל 6.5 ליטר. לאחרונה הופיעו בשוק דגמים חדשים של מכשירי אדים, המצוידים בפונקציות נוספות: טיהור אוויר רב-שלבי (מריחות לא נעימים, חומרים מזיקים ותרכובות כימיות), יינון (ייצור יוני חמצן שליליים הטובים לבריאות והופכים את אוויר טרי), מסננים לטיהור אוויר מאבק גס ומשיער בעלי חיים, חיטוי מים במיכל, אוזון (לחיטוי אוויר פנימי).
יתרונות:
הלחות הרצויה נשמרת הודות להיגרוסטאט המובנה
מכשיר האדים נדלק ונכבה באופן אוטומטי, שומר כל הזמן על הלחות שנקבעה.
דגמים שונים של מכשירי אדים קוליים מאפשרים לך להראות את הלחות האמיתית בחדר, להשמיד חיידקים במים, להחזיק כפתורי מגע
מידה קטנה
מלחלח את האוויר ביותר מ-60%
בעל עיצוב מודרני ומסוגנן
פגמים:
החלפת מסנן מאולצת כל 2-3 חודשים
חוסר יכולת לבצע ארומטיזציה של החדר
רגישות מיוחדת של הפילטר למים קשים (הכרח להשתמש במים מופטרים מיוחדים)
"מכונת שטיפה אוויר" משלבת את הפונקציות של מכשיר אדים ומטהר אוויר. במקרה זה, לחות אוויר מתרחשת עקב דיסקים פלסטיק הממירים מים לערפל. כתוצאה מכך מתרחשת לא רק לחות, אלא גם טיהור אוויר מאבק, אבקה, מיקרואורגניזמים וכו'. ההבדל המהותי בין "שטיפת אוויר" למכשירי האדים המסורתיים הוא שהמכשיר הזה עובד ללא מסננים הניתנים להחלפה ואינו זקוק לחומרים מתכלים.
העיצוב של "שטוף האוויר" ועיקרון הפעולה שלו מקוריים מאוד: מערכת של דיסקים מפלסטיק בעלי צורה הידרודינמית מורכבת מסתובבת במיכל מים. חלקיקי אבק המזהמים את האוויר, נכנסים למכשיר, נטענים על ידי התקן הקדם-יינון המובנה ומתמקמים על הדיסקים, ולאחר מכן נשטפים במים. המאבק במיקרואורגניזמים ובחיידקים מתבצע על ידי אלקטרודות מייננות ISS הממוקמות במגש. כך, יחד עם הלחות, "שטיפת האוויר" מטהרת באופן טבעי את האוויר - אבק ולכלוך מצטברים במחבת. אם אתה רוצה להרגיש כל הזמן אוויר צח ונקי בחדר שלך (כמו אחרי גשם), אז "מכונת שטיפת האוויר" יכולה להתמודד בקלות עם משימה זו, ובחדרים עם אבק כבד, המכשיר הזה פשוט הכרחי כדי לשחזר במהירות מיקרו אקלים רגיל .
יתרונות:
עובד על פי עקרון הוויסות העצמי (ללא היגרוסטט)
ישנה קפסולה לארומטיזציה
לא יוצאים ממנו קיטור
לדגמים שונים עשויים להיות מסננים מיוחדים עם מוט מייננן לטיהור אוויר ביולוגי ממיקרואורגניזמים שונים
פגמים:
ממדים גדולים למדי
לחות אוויר מקסימלית - 60%
מסננים בדגמים מסוימים דורשים החלפה תקופתית
"שוטפי אוויר" מתאימים לאנשים הזקוקים לאוויר נקי במיוחד ללא אבק (אלרגיים הסובלים מאסטמה של הסימפונות), וכן לבית שעבר שיפוץ לאחרונה.
מתחמי אקלים הם מכשירי חשמל ביתיים מודרניים המבצעים מספר אמצעים לשיפור איכות האוויר בבית.
ניקוי אוויר. במתחמים אקלימיים, ככלל, משתמשים במספר מסננים: מסנן HEPA אנטיבקטריאלי (שימור חלקיקים יעיל ביותר) לטיהור האוויר מחלקיקי האבק הקטנים ביותר, קרדית האבק, חיידקים ומסנן פחמן להסרת ריחות לא נעימים, עשן טבק, עירוני. ערפיח, גזי פליטה. תהליך הלחות האוויר במתחם האקלימי מתרחש על ידי אידוי טבעי של מים, כמו גם במכשירי אדים מסורתיים. ביצועי הלחות תלויים בלחות האוויר בחדר, כלומר ככל שהלחות גבוהה יותר כך קצב אידוי המים נמוך יותר, כלומר. לחות האוויר נשמרת אוטומטית ברמה האופטימלית.
כמעט כל מתחמי האקלים מצוידים במיינן אוויר מובנה להעשרת האוויר ביוני חמצן שליליים, שכמותם באוויר של ערים מודרניות, ועוד יותר מכך בדירות, חדרים עם שפע של ציוד משרדי קטן ביותר. . בעזרת יינון איכות האוויר משתפרת, האוויר הופך ל"חי". במתחמים אקלימיים מסופקת האפשרות לארומטיזציה של אוויר בעזרת קפסולה מיוחדת. החדר שלך יתמלא בניחוח נעים, ושמנים ריחניים ירגיעו את מערכת העצבים, יפיגו מתחים וישפיעו לטוניקה.
מתחמי אקלים משמשים ביעילות בדירות, משרדים, מכוני יופי, בתים כפריים וגני ילדים. זרימת אוויר יעילה במיוחד הופכת אותו לאידיאלי עבור סביבות מאובקות או מעושנות.
יתרונות:
רב תכליתיות
ניידות
פגמים:
הגבלה של לחות אוויר ל-60%
ממדים.
החלפה תקופתית של חומרים מתכלים (מסננים)
יש לסכם במה להתמקד בבחירת דגם ספציפי:
השטח של החדר והאזור הניתן לשירות של מכשיר מסוים. מסכים, זה לא הגיוני לרכוש מכשיר המיועד לחות של 50-60 מטרים רבועים. מ', אם שטח החדר שלך הוא 15 מ"ר. מ. בנוסף, לא סביר שניתן יהיה להשתמש במכשיר 1 להרטבת האוויר בכל חדרי הדירה בבת אחת, תצטרך להעביר אותו ממקום אחד למשנהו
קיבולת מיכל מים. במכשירי אדים קוליים קומפקטיים, הרזרבה היא בדרך כלל קטנה, עד 5 ליטר (אחרת, למכשיר יש כבר ממדים רציניים למדי). ככלל, נפח זה די והותר אם מכשיר האדים נשאר דולק למשך הלילה. בנוסף, אם היצרן מציין כמה אוויר המכשיר מסוגל לעבור (למשל, בעת ניקוי, או "כביסה"), אז רצוי שכל נפח האוויר בחדר יוכל לעבור דרך המסננים לפחות 2 פעמים בשעה
הפונקציה של שמירה על לחות ברמה הרצויה. זה יאפשר לך לא להרטיב יתר על המידה את האוויר בחדר, מונע התרחשות של רטיבות
נצרך כוח. באופן כללי, המכשירים חסכוניים, אך ככל שההספק גדול יותר, כך הלחות מתרחשת מהר יותר. כאן כבר תצטרכו לצאת מהצרכים שלכם, לבחור מה יותר חשוב לכם - פרודוקטיביות או חיסכון
צריכת המים נמדדת בליטרים ליום או גרמים לשעה. רוב מכשירי האדים הביתיים מתאדים 8 עד 12 ליטר ביום וזה די מספיק
הטיימר יוסיף נוחות בעת השימוש: למשל, הוא יכבה את המכשיר לאחר זמן פעולה מסוים
רמת הרעש (5-70 dB) נקבעת על ידי עיצוב המכשיר, מהירות המאוורר. הדגמים הפחות רועשים מיועדים לחדר השינה. ככל שהפרמטר הזה נמוך יותר, השינה תהיה נוחה יותר כשהמכשיר פועל.
מסננים. ניתן לצייד את מכשיר האדים במסנן מקדים - זהו מסנן "גס" מכני לזיהומים גסים. מסננים "דקים" נוספים יטהרו את האוויר מקרדית האבק, נבגי פטריות, אבקת צמחים, חיידקים פתוגניים (HEPA, ULPA, אלקטרוסטטי ופוטוקטלי). מסננים פוטוקטליטיים נחשבים לטובים ביותר ומבחינה היסטורית לפילטרים העדכניים ביותר, והם גם עמידים
שימו לב גם לאיזו איכות מים ניתן לשפוך למיכל: מזוקקים או ישר מהברז.
כל מכשירי האדים מיועדים לפעול בחלל סגור אחד, הם קלים לשימוש ונועד לפעול מסביב לשעון. ללא קשר לסוג, למכשירי האדים יש רמת רעש נמוכה מאוד.
השימוש במכשירי אדים יועיל לא רק לך ולילדיך, אלא גם לכל מה שמקיף אותך: חיות מחמד, צמחים ואפילו פריטי פנים. השימוש בהם ישפיע לטובה על הרווחה ועל מצב הרוח שלך.

איך בוחרים מכשיר אדים?
איך בוחרים מכשיר אדים?
איך בוחרים מכשיר אדים?
איך בוחרים מכשיר אדים? איך בוחרים מכשיר אדים? איך בוחרים מכשיר אדים?Home | Articles

May 26, 2024 12:52:14 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting