איך בוחרים מדפסת

בחירה וקנייה של מדפסת זה כמו לחפש דגם רכב מתאים במובן זה שאתה לא קונה אותו כדי לקשט את הפנים, אלא תצטרך "להסיע" אותו. זה די קשה לאדם רגיל לבחור את הדגם הנכון; תחילה עליך ללמוד את המאפיינים הטכניים של מדפסות שהספקים מציעים כיום. והמבחר של מכשירי ההדפסה הוא כל כך גדול ומגוון! בחומר זה נעזור לענות על השאלה כיצד לבחור מדפסת? כיצד לבחור את המדפסת הנכונה ולהדגיש את המפרט הטכני שעל פיו תבחרו.
ראשית עליכם להכין רשימה של משימות שאתם מתכננים לפתור בעזרת רכישה חדשה. נתח את צרכי המשרד שלך על סמך מאפייני מדפסות שונות: פרודוקטיביות, מחיר החומרים המתכלים, מחיר המכשיר עצמו. לאחר מכן, יהיה לכם מושג ויזואלי יותר באיזו מדפסת לבחור לבית ואיזו למשרד.
סוג ההתקנה
לפי סוג ההתקנה, ניתן לחלק את כל המדפסות לשלושה סוגים:
סידור הרצפה
סידור שולחן העבודה
נייד
מיקומים על הרצפה דורשים מכשירים גדולים במיוחד המעבדים מספר לא מבוטל של מסמכים. לרוב, מדובר במכשירים רב תכליתיים בעלי מידות ומשקל משמעותיים, אשר מותקנים במשרדים או בבתי דפוס ועמוסים בכמות עבודה רבה. מדפסות שולחניות משמשות במשרדים קטנים או בבית לעבודה נייחת. ניידים משמשים בעיקר להדפסת תמונות בנסיעות עסקים, הם קלים וקטנים בגודלם.
מבחינת יכולות, גם המדפסות שונות מאוד. ממדפסות רגילות עם פונקציית הדפסה, זולות ופרקטיות לפתרון משימות קטנות ופשוטות של מיני-משרד ביתי, ועד למכשירים רב-תכליתיים המשלבים מספר מאפיינים שונים של מדפסת, סורק, מכונת צילום, מכשירי פקס בודדים בבת אחת. אם אתם צריכים ציוד לבית דפוס, אנא פנו לאורל-מינולטה!
מכשירים רב תכליתיים
מטבע הדברים, המחיר של מכשירים חכמים כאלה גבוה בהרבה מזה של מדפסות ביתיות פשוטות.
התקנים רב-תכליתיים (MFP) מתאימים בקלות לכל רשת מחשבים ולמערכת זרימת העבודה המורכבת ביותר.
וכמה יתרונות יש לרב-תכליתיות - מכשיר אחד משתמש בחלל בצורה חסכונית יותר מחמש או שש מדפסות. והמחיר של "מכשיר מרובה ידיים" נמוך מהסט המלא של פקס-מדפסת-סורק-מעתיק. קל יותר להתקין ולהגדיר מכשירי MFP - אתה יכול להסתדר עם מנהל התקן אחד וכבל ממשק אחד במקום רבים ושונים.
חיי מדפסת וביצועים
פרמטר חשוב מאוד. מכשירים צנועים למשרדים ביתיים מסוגלים לעבד עד 10,000 דפים בחודש. אלה כוללים מדפסות הזרקת דיו ולייזר. הפופולריות ביותר הן מדפסות משרדיות קטנות עם יכולות הדפסה הנעות בין 10,000 ל-50,000 עותקים בחודש. ה-MFP של משרדים בינוניים מסוגל לעבד עד 100 אלף דפים, ואפילו עבור המשרדים הגדולים ביותר, התקני הדפסה בדרך כלל מתחרים במדפסות.
מבחינת ביצועים, בחרו מכשיר בהתאם לעומס העבודה של המשרד שלכם. עבור מדפסת ביתית, המדד הזה לא כל כך חשוב, אבל עבור מדפסת ממוצעת כבר צריך להיות מסוגל לקבל עד 30 דפים לדקה של חומר מעובד, הדרישות למכשירים בעלי ביצועים גבוהים הם אפילו גבוהים עד 40 עמודים לדקה.
טכנולוגיות הדפסה
נבין את טכנולוגיית ההדפסה של המדפסות המודרניות. ניתן לקבל הדפסות באיכות גבוהה מאוד על MFP או מדפסת בטכנולוגיית לייזר. האיכות מסופקת על ידי הדפסה אלקטרוגרפית, אך העלות של מכשיר כזה היא גבוהה. עם זאת, היא מפוצה בתהליך על ידי עלות ההדפסה הנמוכה.
מדפסות הזרקת דיו מתומחרות הרבה יותר אטרקטיביות ופופולריות ביותר. הם משתמשים בהדפסת הזרקת דיו פיזואלקטרית או תרמית. מבחינת איכות ההדפסה, מסמכים אינם נחותים מאלה של לייזר אם הם עשויים על נייר צילום. בעת רכישת מדפסת כזו, שימו לב שעלות הדפסת מסמך בודד במקרה זה היא גבוהה. הסיבה לכך היא העלות הגבוהה של מחסניות הזרקת דיו והמוזרות של מכשיר זה, הדורשת פעולה רציפה מתמדת כדי למנוע ייבוש מהדיו. בנוסף, משך ההדפסה במדפסת הזרקת דיו גבוה יותר ותכונה זו גורמת לסבירות גבוהה יותר לשימוש בבית. שקול את העצות הללו בעת בחירת מדפסת הזרקת דיו.
כיצד פועלת המדפסת
מהו עקרון הפעולה של כל סוג של מכשיר? במדפסות מסוג לייזר, הקרן יוצרת תמונה על תוף בעלת רגישות לאור. ואז התמונה הזו מועברת לגיליון נייר באמצעות צבע אבקה. הרולר מתחמם וממיס את חלקיקי האבקה, ויוצר טקסט או תבנית. הצבע יכול להיות בצבעים שונים, ומספר המחסניות גדל בהתאם. המחסנית מיועדת לטונר אחד. עקרון הפעולה של מדפסות לד דומה מאוד לאמור לעיל, אך קו ה-LED זול לייצור מאשר לייזר, מה שבא לידי ביטוי במחיר המדפסת.
במדפסות הזרקת דיו, מטריצת ראש ההדפסה מספקת דיו לנייר. הסרעפת של הפיאזוקריסטל יוצרת טיפת דיו. כאשר מופעל חשמל, הפיזוקריסטל מתכופף ולוחץ על הסרעפת, דוחף את הטיפה החוצה מהזרבובית. טכנולוגיה זו האדירה את יצרנית המדפסות המפורסמת בעולם Epson. המכשירים של חברה זו מפורסמים בעמידותם המדהימה.
במדפסות סובלימציה, הדיו מחומם על ידי אלמנט תרמו, ומתאדה, נופל על דף נייר. זמני ההדפסה הארוכים של מדפסות אלו נובעים מכך שכל צבע מעובד בתורו ורק לאחר מכן מוחל ציפוי מגן.
במדפסות דיו מוצק, הדיו נמס תחילה במיכל ולאחר מכן מוזן לראש ההדפסה, ולאחר מכן לגיליון נייר.
לדגמי מדפסות שונים יש מחסניות דיו שונות. זה רע כשיש רק מחסנית אחת להדפסות שחור ולבן וגם להדפסות צבע, אחד הצבעים מסתיים וצריך להחליף את כל המחסנית.
כדי להימנע מהגדרת הדפסה באמצעות מחשב, בחר במדפסת עם מקלדת מגע על המארז ולוח LCD או צג למידע תוך כדי תנועה.
כיצד וכמה נייר מוכנס למדפסת? מדפסות ביתיות בעלות נמוכה מצוידות במגש קלט נייר אחד בקיבולת של עד 150 גיליונות. מכשירים למשרדים בינוניים מסוגלים לקבל עד 500 גיליונות, למשרדים גדולים 1000 ומעלה. מדפסות רב תכליתיות מודולריות מצוידות לרוב במספר מגשים והאפשרויות מורחבות ל-8700 גיליונות. מכשירים רציניים כאלה מצוידים לעתים קרובות במזין אוטומטי עבור מסמכי מקור במהלך תהליך הסריקה. אתה רק צריך להניח ערימה של גיליונות, והמכשיר עצמו יעתיק תחילה אחד ולאחר מכן את הצד השני של הגיליון, ויהפוך אותו בעצמו.
שקול את המאפיין של מדפסות לעשות רעש במהלך הפעולה. ככל שהמדפסת חזקה יותר, כך היא משמיעה יותר רעש.
המטרה שלך היא להדפיס תמונות במדפסת? קנו מדפסת עם יכולת הדפסה על נייר צילום, רק כך תגיעו להדפסה באיכות גבוהה. באשר למשקל הנייר למדפסות, הערך המרבי שלו הוא 1190.0 גרם/מ"ר.
איך מדפסות מחוברות?
בארגונים ומוסדות גדולים, מומחים מחברים את ה-MFP למספר מחשבים בו-זמנית, ובכך מארגנים גישה חופשית לעובדים למכשיר להדפסת מסמכים. לשם כך נעשה שימוש בפרוטוקול HTTP. מדפדפן אינטרנט רגיל מתרחש הליך התקנה סטנדרטי.
ומדפסות צילום כבר לא צריך להיות מוגדר באמצעות מחשב. הם מסוגלים ליצור הדפסים בשילוב עם מצלמה בלבד. כדי לערוך תמונות ולצפות בתמונות, מדפסות אלו מצוידות במסך צבעוני.
שאלת בחירת מערכות ההפעלה למחשב לתפעול הרגיל של טנדם המדפסת-מחשב אינה רלוונטית בתקופתנו. המחשב יכול להיות מצויד בכל מערכת הפעלה, וכדי לבחור מדפסת, רשום את הנתונים על כמות ה-RAM וסוג המעבד שלך על פיסת נייר, זה יכול להועיל. למדפסות יש זיכרון RAM משלהן. הוא מאחסן נתוני עיבוד תמונה, וברזולוציות גבוהות, כמות הזיכרון הזו משמעותית מאוד.
כאשר המדפסת תפוסה חשובה תדירות המעבד שלה, עם קצבי תדירות גבוהים יותר, תור ההדפסה פועל מהר יותר.
אביזרים וחומרים מתכלים
בעלי מדפסות צריכים לזכור את האמירה של Exupery שאנו אחראים לאלה שאילף. בפרפרזה על זה, אפשר לומר שאם קניתם מדפסת, אז תצטרכו לטפל בה כל הזמן. ודאגה זו תהיה בשמירה על תקינותו על ידי החלפת רכיבים וקניית חומרים מתכלים.
דוגמה חיה היא תוף צילום כחלק שצריך להחליף לאחר מיצוי המשאב שלו. מכשיר זה מעביר תמונה על גבי דף נייר. ובלייזר, כמו גם מדפסות LED, הוא ממצה את המשאב שלו עם הדפסה מהירה למדי. אם תוף הצילום ממוקם בתוך המחסנית, כפי שנעשה במכשירי MFP ומדפסות פשוטות, אזי חיי השירות שלו מתארכים.
גם למשאב האבקה המגנטית במדפסת לייזר יש גבולות - המפתח, כלומר האבקה הזו, יכול להחזיק מעמד עד כ-600,000 עמודים. משאב הטונר אפילו פחות - הוא מספיק רק לחמשת אלפים דפים במדפסות אישיות, עד שלושים אלף עותקים במכשירים גדולים פרודוקטיביים. המשאבים של מחסניות טונר צבעוניות מעט גבוהים יותר - עד חמישים אלף, ומחסניות טונר בשחור-לבן - עד מאה אלף דפים. שימו לב לעובדה שעם רמת מחירים משמעותית של מדפסות הזרקת דיו, המשאב של ראשי הדיו שלהן צנוע מאוד. זה שווה לשלוש מאות עמודים.
באיזה ממשק להשתמש?
בעזרת איזה ממשק לחבר את המדפסת החדשה שלכם למחשב, החליטו לא לאחר הרכישה, אלא לפני אותו רגע משמח בו המכשיר החדש מקשט לכם את המשרד. בואו ננסה להבין את שפע ההמצאות האנושיות בתחום העברת הנתונים ממעבד למכשיר היקפי. הממשקים הם קוויים ואלחוטיים. האחרונים, כמובן, נוחים יותר מכל בחינה, והאנושות נעה בהמצאותיה, מתרחקת מהצורך להיאחז בחוטים מתחת לרגליים. שוב נדגיש שהכל נקבע לפי המחיר ואתם מחליטים באיזה ממשק לבחור:
Ethernet הוא ממשק קווי, מחבר RJ-45 מחבר את הכבל למדפסת או MFP. אי הנוחות טמונה בחוטים שמתחת לרגליים ובצורך לכיווץ מחדש את הכבל למחבר חדש, בתנאי שמישהו עדיין נפל ונצמד אליו. הצטייד במחברים ורכוש מכשיר לכיווץ.
LPT הוא ממשק מקביל מאוד פופולרי קודם לכן, אך כעת הולך ונעלם, להעברת נתונים ממחשב למדפסת. הוא מאופיין במהירות נמוכה וחי בשקט את ימיו.
USB – מכיוון שזהו הממשק הפופולרי והנפוץ ביותר כיום – אנו ממליצים לעצור בו. לכל מחשב מודרני יש מספר יציאות USB. לכן, לא אמורות להיות בעיות עם החלפת הרכישה שלך.
FireWire - הממשק הזה הוא סדרתי, ולא רק כך הוא שונה מ-LPT. המהירות של חיבור זה גבוהה בהרבה והיא כ-400 Mbps.
Bluetooth הוא ממשק אלחוטי נוח במיוחד. מסכים, זה תענוג להחליף את המדפסת בלי חוטים שרועים על הרצפה.
Wi-Fi היא גרסה מודרנית של תקשורת אלחוטית. הוא משמש בחברות וארגונים גדולים לבניית רשתות אלחוטיות. נוח ובטוח, מאפשר לשכוח מהחוטים.
IRDA - יציאת אינפרא אדום. יש לו קצב העברת נתונים נמוך, אך הוא משמש למעבר כמעט כל מכשיר המצויד בממשק קרינה אינפרא אדום דומה.
תכונות פקס
יצרני מכשירים רב תכליתיים עבדו קשה כדי להרחיב את היכולות של המכשירים העדכניים ביותר, ויש לנו הזדמנות להשתמש במגוון הרחב הזה. להעתיק, לסרוק, לשלוח ולקבל הודעות פקס ועדיין לדבר בטלפון ללא שפופרת - כמו אגדה? אבל הזדמנויות אלה זמינות מזמן לכולם!
במספר תכונות, ל-MFP יש את כל היתרונות של טלפון מן המניין, יתר על כן, חלק מהמכונות החכמות הללו מצוידות במכשיר אלחוטי. אז אתה יכול, בעקבות הדוגמה של יוליוס קיסר, להתמודד עם כמה משימות במקביל - לענות לטלפון, להעתיק תמונות ולשתות קפה. אם הרמקול כלול ב-MFP שלך, אז דיבור ברמקול אינו מהווה בעיה עבורך. המשיבון ישתלט על פונקציות הטיפול בשיחות לקוחות אם אינך נמצא במקום העבודה.
אם תגדיר את המחשב שלך באופן תוכנתי לשימוש בפקס המובנה ב-MFP, תקבל חיסכון משמעותי בעלויות הנייר.
יכולות סריקה של MFP
המכשירים הרב-תכליתיים הקסומים הללו מסוגלים גם להפוך לסורק צבעוני. סורקים מובנים במכשירי MFP מתחלקים לשני סוגים - שטוח ו-broaching. הראשונים נועדו לסרוק מסמכים בודדים. על ידי הנחת הגיליון על משטח הזכוכית של הסורק, אתה קורא באופן איכותי את המידע מהמסמך שלך. אתה יכול לעשות את הפעולה הזו עם הספר, אם תנסה. אבל הסורק הנשלף לא יאפשר לך לעבוד עם דף ספר אם לא תלשת אותו קודם. סוג זה של סורק נועד לבצע משימות שונות מאוד. אם התמונה או הפוסטר שלך גדולים, MFP בפורמט גדול עם סורק נמשך הוא בדיוק מה שאתה צריך. הוא מסוגל לבצע דיגיטציה של פוסטרים ולוחות שנה בפורמט גדול, שלטים, תצלומים והודעות. בעת בחירת MFP, שימו לב לכך.
יצרני MFP לא היו מובילים במכירות אם לא היו מציגים לשוק מכשירי MFP עם סורקים מובנים המשלבים גם את היכולות של מיטה שטוחה וגם של מכשיר פריצה! כן, יש מכשירים משולבים כאלה.
יש להדגיש כי עלות הסורק המובנה, ומכאן גם עלות ה-MFP כולו, תלויה באופן משמעותי בסוג החיישן בו משתמשים היצרנים. ברוב המקרים, אתה עלול להיתקל בנוכחות של חיישן CIS ליצירת קשר בסורק. אפשרות זו דמוקרטית יותר במחיר והיא מיועדת לצרכנים במגזר המשרדים הביתיים.
אבל אם הצרכים המקצועיים שלך קשורים לעיבוד גרפי, דיגיטציה באיכות גבוהה של תמונות ותמונות, אז סורק CCD עומד לשירותך. מטבע הדברים, העלות של מכשיר כזה תהיה גבוהה יותר.
היכולות של MFPs מודרניות מאפשרות לך לא לפנות לשירותי יונים דוארות, אלא לשלוח מיד תמונה קריאה בדואר אלקטרוני, יתר על כן, מבלי להיכנס לדפדפן שלך במחשב, אלא באמצעות לוח המגע של המכשיר עצמו ו ספר הכתובות. ותגיד לי אחרי זה שאי אפשר לקרוא למאה שלנו תקופה של אפשרויות אנושיות חדשות!
יכולות העתקת MFP
חלק מדגמי ה-MFP מספקים יכולות העתקה ללא בקרת מחשב. האיכות והמהירות של התהליך אינן נחותות מאנלוגים טיפוסיים.
מהירות ההעתקה המונוכרום עבור נייר A4 היא בין 3 ל-140 עמודים לדקה, ומהירות ההעתקה בצבע היא בין 1 ל-130 עמודים לדקה.
אחריות תמיכה בשירות
בעת רכישת ציוד יקר, כל קונה מגלה בעצמו אפשרויות שירות אפשריות, מכיוון שמכשירים מורכבים נוטים להציג הפתעות לא נעימות לבעלים בזמן מסוים. ככלל, זה קורה ברגע הכי לא מתאים בשיא יום העבודה עם עומסים מקסימליים ומגבלות זמן לתיקון שלו.
במצבים כאלה, מהר מאוד מופיעים במשרד "מומחים" חסרי מצפון מחברות חד-יומיות במהירות רבה בשיחה, שעם בקשות גבוהות בגובה התשלום עבור השירותים שלהם, עדיין מצליחים להחליף את החלקים האיכותיים שלך בפחות יעילים.
כדי להימנע ממצבים כאלה, נסו לרכוש מראש ציוד מסוחר, שיעניק לכם אחריות להחלפה איכותית של חלק שכשל תוך זמן קצר. אתה תהיה מבוטח מפני החלפת רכיבים של המכשיר היקר שלך.
תפריט רוסיפיקציה
MFPs מודרניים הם מכשירים שקשה מאוד להבין את פעולתם עם מספר עצום של פונקציות שונות. לכן, יהיה לך קל יותר ללמוד מידע על היכולות שלו ולעבוד איתו אם התפריט הוא בשפת האם הרוסית שלך.
סיכום
ההישגים בתחום טכנולוגיות ה-IT בהחלט מרשימים, אך רחוקה השעה שבה נשכח לחלוטין את גרסת הנייר של המסמכים ונעבור לאלקטרוניים. אנשים רבים אפילו חושבים שהרעיון הזה אינו בר ביצוע.
מניסיון חיים כולם יודעים עד כמה זה מר לאבד מסמך חשוב במצב נחוץ בדחיפות עקב תקלה במחשב. אבל היתרון של גרסת הנייר של המסמך הוא השימור הקבוע שלו, בלי לספור את השריפות.
התפתחות הייצור של מכונות צילום אינה מפגרת מאחורי המגמות הכלליות בטכנולוגיית המחשב, יצרנים מתעדכנים ברגישות עם הצרכים של עובדים של חברות וחברות גדולות. הודות לכך, נוכל תמיד לנצל מבחר עשיר של טכנולוגיה איכותית. אנו מקווים שהטיפים הללו לבחירת מדפסת יעזרו לך!

איך בוחרים מדפסת
איך בוחרים מדפסת
איך בוחרים מדפסת
איך בוחרים מדפסת איך בוחרים מדפסת איך בוחרים מדפסתHome | Articles

April 16, 2024 06:44:15 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting