איך בוחרים טלוויזיית LCD?

הטלוויזיה לא בכדי נחשבת לאחת ההמצאות העיקריות של המאה הקודמת. מישהו אוהב תוכניות טלוויזיה, ומישהו רוצה לראות כדורגל עם בקבוק בירה. ואיזו שמחה על פניהם של הילדים כשהם צופים בסרטים המצוירים האהובים עליהם בהתלהבות. כמעט כולם צופים בטלוויזיה, מה שאומר שבמוקדם או במאוחר כל משפחה מתמודדת עם הבעיה של בחירת נס הטכנולוגיה הזה.
הבחירה בטלוויזיית LCD צריכה להיעשות לא רק על בסיס העדפות אסתטיות והמראה של דגם מסוים, אלא בהתאם לפרמטרים הטכניים המוצהרים בטלוויזיה. אז, מה שאתה צריך לדעת כאשר אתה בוחר LCD, או כמו שאומרים - טלוויזיית LCD.
גודל אלכסוני של טלוויזיית LCD
פרמטר זה הוא אחד המרכזיים בבחירת כל טלוויזיה, ובמיוחד טלוויזיות LCD מודרניות, שהאלכסון שלהן כבר חצה את רף ה-50 אינץ', או 127 ס"מ. אם אתם מתכוונים להציל את העיניים ממתח ולהשיג את מירב הנוחות. מצפייה בטלוויזיה החדשה שלך, זכור שהמרחק ממנו יצפו בתוכניות הטלוויזיה האהובות עליך צריך להיות גדול פי 4 עד 5 מהאלכסון של מסך הטלוויזיה. לכן, אם קניתם טלוויזיית LCD עם אלכסון של 32 אינץ' (1 אינץ' = 2.54 ס"מ) - המרחק למקום הצפייה צריך להיות בין 3.25 מ' ל-4 מ'.
אל תנסה לרדוף אחרי גדלים, זה לא המקרה כאשר יותר עדיף. התחושה של השתלשלות הראש בניסיון לעמוד בקצב של תמונה המשתנה במהירות לא תהיה הרגע הכי נעים.
רזולוציית טלוויזיית LCD
כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לאינדיקטור זה. הרזולוציה של טלוויזיה קריסטל נוזלי, או הרזולוציה של מטריצת טלוויזיה, היא לא יותר ממספר התאים המאירים (פיקסלים) שיוצרים תמונה הנראית על המסך. פיקסל הוא ריבוע קטן (נקודה) בעל גודל מנורמל ומכיל מידע על הבהירות של שלושה צבעים (RGB - אדום (אדום), ירוק (ירוק) וכחול (כחול). מנקודות אלו נוצרת תמונה על מסך LCD.
הערך המאפיין את הרזולוציה של טלוויזיית LCD מצוין כיחס בין מספר הפיקסלים בצורה אופקית למספר אנכית. לדוגמה, אם המפרט הטכני של הטלוויזיה מציין רזולוציה של 1366 × 768, אז זה אומר שהמסך ברוחב 1366 פיקסלים וגובה 768 פיקסלים.
אם ברצונכם לצפות בשידורי טלוויזיה בלבד, אז זכרו שהאות המשודר בפורמט PAL או SECAM, שנמצא בשימוש נרחב בארצנו, מתאים לרזולוציה של 720x576 (720 שורות ברוחב ו-576 בגובה). זה גם משמש כי גודל זה כולל 720 פיקסלים ברוחב ו-576 פיקסלים בגובה. לכן, אם אתם רוצים לרכוש טלוויזיית LCD עם אלכסון קטן, ראו שהרזולוציה גבוהה מגודל זה. לצפייה באיכות גבוהה בסרטים מנגן DVD, כבר נדרשת רזולוציה של 1366x768, וכדי לקבל איכות מלאה מאות דיגיטלי בחדות גבוהה (HDTV) 1920x1080.
אמנם טלוויזיה דיגיטלית בחדות גבוהה עדיין לא מצאה יישום רחב בארצנו, אבל טכנולוגיות דיגיטליות בלו-ריי בעוד כמה שנים יכולות ללחוץ ברצינות על פורמט ה-DVD שהוא כה נפוץ כיום. כבר עכשיו, עם מדיה ונגן Blu-ray בהישג יד, תוכלו ליהנות מהסרט האהוב עליכם באיכות HD. כמובן, אם הטלוויזיה שלך תומכת ברזולוציה של 1920x1080. לפיכך, חיסכון ברזולוציית מסך ה-LCD היום עשוי למנוע מכם יתרונות והנאה רבים בעתיד.
זווית צפייה
זוויות צפייה אנכיות ואופקיות, פרמטרים שאין לזלזל בהם בבחירת טלוויזיית LCD. אם מסתכלים על המסך מהצד של מרכזו, ניתן להבחין בירידה חדה בקונטרסט ובשינוי בצבעים. ככל שהמרחק ממרכז טלוויזיית ה-LCD יגדל, העיוות רק יגדל. הערך המינימלי המותר של זוויות צפייה במישור האנכי והאופקי הוא 160 מעלות. המשמעות היא שבצפייה בטלוויזיה בזווית של 80 מעלות, הניגודיות תהיה קטנה פי 10 מאשר אם תצפו בטלוויזיה במרכז.
טלוויזיות LCD מודרניות צריכות להיות בעלות זוויות צפייה בסדר גודל של 176-178 מעלות. לכן, שימו לב לפרמטר זה כדי לא לקנות דגם LCD מיושן, בו זוויות הצפייה עשויות להיות פחות חשובות.
זמן תגובה
על מנת שתופיע על המסך תמונה צבעונית המשתנה באופן אינטנסיבי בעת צפייה בתכניות טלוויזיה, סרטים וכו'. גבישים נוזליים, עליהם מבוססת הטכנולוגיה לייצור טלוויזיות LCD, חייבים לעבור מהעמדה ההתחלתית לקיצוניות. לדוגמה, במצב אופקי, רק לבן נראה, כאשר הם הופכים למצב אנכי, רק שחור יהיה גלוי. הזמן שלוקח לגבישים נוזליים לעבור ממצב אופקי למצב אנכי נקרא זמן התגובה של גבישים נוזליים. לכן, ככל שזמן התגובה מהיר יותר, כך השחזור הצבעוני של התמונה יהיה טוב יותר. אחרת, אם לזמן התגובה יש חשיבות רבה, אז בעת צפייה בסצנות דינמיות, אובייקטים הפועלים במהירות ישאירו "לולאה" או שתמונה אחת תוצב על גבי אחרת. עבור צגי LCD מודרניים, זמן התגובה צריך להיות לא יותר מ-8 אלפיות השנייה (מילישניות, כלומר 1ms = 1x10-3 שניות).
ניגודיות ובהירות
הניגודיות של טלוויזיית LCD היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר. אם הניגודיות של הטלוויזיה נמוכה, אז על המסך לא תראה פלטת צבעים עשירה של תמונות ומגוון עשיר של גוונים וגוני ביניים של צבע. עם זאת, לאחרונה פרמטר זה איבד את הרלוונטיות המיוחדת שלו, שכן המאפיינים האיכותיים שלו כבר הגיעו לערכים גבוהים מאוד. לטלוויזיות LCD יש יחס ניגודיות של 600:1. המשמעות היא שהחלקים הכהים ביותר של התמונה נבדלים פי 600 מהחלקים הבהירים ביותר. באופן טבעי, ככל שהיחס הזה גדול יותר, כך עיבוד הצבע של התמונה יהיה טוב יותר. עבור טלוויזיות LCD מודרניות, פרמטר זה צריך להיות לפחות 800:1.
יצרנים מסוימים עשויים לציין יחס ניגודיות של 12000:1. אנחנו מדברים על ניגודיות דינמית, אשר מושגת באמצעות שימוש באלגוריתמים אדפטיביים מיוחדים, כלומר באמצעות התאמת תמונה נוספת. לכן, אתה לא צריך לשים לב לערך זה, אבל הערך העיקרי בעת בחירת להסגיר ניגוד סטטי.
פרמטר נוסף לא פחות חשוב של טלוויזיית ה-LCD הוא בהירות התמונה. אם הבהירות של דגם הטלוויזיה הנרכש נמוכה, תצטרך להתאמץ מאוד כדי לראות את התמונה המשודרת של התמונה היטב, ובשעות היום, צפייה בתוכניות טלוויזיה יכולה להפוך לעינויים. לכן, הבהירות של טלוויזיות LCD מודרניות חייבת להיות לפחות 450 cd / m2, ערך זה נחשב נורמלי לצפייה בטלוויזיה. אם ערך הבהירות של הדגם הנרכש הוא יותר מ-450 cd/m2 (לדוגמה, 600 cd/m2), זה בהחלט לא יהיה חסרון של ה-LCD. בחלק מהדגמים של טלוויזיות LCD יש גלאי מובנה לקביעת רמת התאורה בחדר העבודה. בהתאם לערך הנמדד, בהירות הטלוויזיה משתנה אוטומטית על מנת להשיג נוחות מירבית בעת צפייה בתוכניות טלוויזיה וקבצי וידאו.
נשמע
בעת בחירת טלוויזיית LCD, שימו לב במיוחד למערכת הסטריאו הקיימת. לרוב הדגמים המודרניים יש מגבר דיגיטלי, המשמש להבטחת טוהר צליל מקסימלי. טלוויזיית ה-LCD חייבת להיות בעלת מערכת רמקולים דו כיוונית לפחות המורכבת מ-4 רמקולים וטוויטרים. גודל הרמקולים לתפיסת צליל נוחה צריך להיות לפחות 6 ס"מ, וגודל הטוויטרים צריך להיות לפחות 2 ס"מ.
בנוסף, שימו לב לנוכחות של אקולייזר בהגדרות הטלוויזיה, זה יאפשר לכם להתאים מעט את אותם מאפייני התדר של הצליל לטעמכם.
ממשק חיבור
הבעלים של טלוויזיית LCD מודרנית יכול ליצור מרכז בידור ביתי בעזרת מכשירים מחוברים ולהשתמש בכל התכונות של הטלוויזיה במלואה.
אבל כדי להשיג זאת, הטלוויזיה שלך חייבת להיות לפחות סט מינימלי של כניסות ויציאות סטנדרטיות:
כניסת אנטנה - מיועדת לחיבור שידור או טלוויזיה בכבלים. אתה יכול לחבר מכשיר וידיאו.
מחברים מרוכבים - קיימים כמעט בכל ציוד אודיו-וידאו, ומיועדים לשדר אותות אנלוגיים.
כניסת ה-S-Video, כמו המחבר המרוכב, מיועדת לשדר אות וידאו אנלוגי ברזולוציה מקסימלית של 480 i. מאפשר לך לקבל תמונה טובה יותר, כי. מספק שידור נפרד של אות הזוהר (Y) ושני אותות כרומיננס משולבים (C) על גבי כבלים עצמאיים.
כניסות רכיבים - מיועדות לשדר אות וידאו ברכיבים צבעוניים. בשל השידור הנפרד, התמונה ברורה יותר, יציבה יותר ועם שכפול צבע מדויק.
SCART (Syndicat des Constructeurs d' Appareils, Radiorecepteurs et Televiseurs) הוא ממשק אודיו-וידאו אוניברסלי בעל 21 פינים להעברת אותות אנלוגיים בשני כיוונים.
מחבר RGB - משמש לחיבור למחשב. התמונה מועברת ישירות למסך, תוך עקיפת מעבדי עיבוד הטלוויזיה.
DVI (ממשק וידאו דיגיטלי) הוא מחבר דיגיטלי, כאשר השימוש בו האות אינו נתון להמרה כלשהי, מה שמפחית את הסבירות לרעש תמונה.
HDMI (High Definition Multimedia Interface) הוא ממשק מולטימדיה דיגיטלי שיכול להעביר בו זמנית עד 8 ערוצי שמע ואות טלוויזיה בהבחנה גבוהה (HDTV).
המחבר הקואקסיאלי הוא גם דיגיטלי. תמיד מודגש בכתום ומיועד לשידור ממקור דיגיטלי.
אופטי - שוב, דיגיטלי, מבוסס על חיבור סיבים אופטיים.
מחבר FireWire - הוא מערכת דיגיטלית דו-כיוונית לחיבור מצלמות וידיאו או מכשירי הקלטה דיגיטליים אחרים.
למרבה הצער, לא כל היצרנים מציידים את טלוויזיות ה-LCD שלהם בכל הכניסות והיציאות המפורטות. לכן, בעת בחירת טלוויזיה, הקפד לוודא שיש לה מספר יציאות דיגיטליות. אחרת, במהלך הפעולה, מצב בלתי נמנע שבו אתה צריך לעבור ידנית בין מכשירים שונים. זה, כמובן, המקרה כאשר אתה רוצה לחבר מספר מקורות אות בו-זמנית, כמו נגן DVD, מקלט לווין, מחשב וכדומה. ובהחלט תרצה בכך, במוקדם או במאוחר.
אז שקלנו כמעט את כל המאפיינים של טלוויזיית ה-LCD, שבהחלט תצטרך לשים לב אליהם בעת הבחירה. שימוש בכל ההמלצות לעיל יעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה מבחינת יחס מחיר ואיכות.

איך בוחרים טלוויזיית LCD?
איך בוחרים טלוויזיית LCD?
איך בוחרים טלוויזיית LCD?
איך בוחרים טלוויזיית LCD? איך בוחרים טלוויזיית LCD? איך בוחרים טלוויזיית LCD?Home | Articles

April 22, 2024 21:26:34 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting