איך בוחרים אוזניות

כדי להבין באילו אוזניות לבחור, צריך לענות על השאלה למה אנחנו צריכים אוזניות? כמובן, כדי להאזין למוזיקה. וטוב מאוד שהתהליך הזה ילווה בנוחות. אין ספק, הקריטריון העיקרי המשפיע על נוחות ההאזנה יהיה היעדר רעש זר. בשום מקרה אסור לשמוע בס רועם, שריקות או כל צליל אחר שאינו קשור לקובץ שאתה מאזין לו. אבל, לא כל האוזניות עומדות בדרישות הללו. רוב האנשים המחזיקים במכשירים ניידים נאלצים לקנות עבורם אוזניות נפרדות. זה קורה בשל העובדה שהאזנה למוזיקה באוזניות המצורפות למכשיר אינה גורמת להנאה. מה צריך לעשות כדי לבחור "אוזניים" טובות? איך בוחרים את האוזניות הנכונות?
הכלל החשוב ביותר שיעזור להציל את העצבים שלך הוא לא לתת עדיפות לאוזניות זולות. חיסכון ישפיע מאוד על איכות הצליל. אם תחסכו כסף באוזניות, תאבדו הרבה מאיכות. זה מאוד לא סביר שאתה רוצה לשמוע לא צליל נעים וברור, אלא שריקה או שריקה. במקרה שאתה קונה אוזניות בעלות ערך גבוה, העלויות שלך לא יהיו לשווא. ביציאה תקבלו צליל נפלא והיעדר צלילים זרים.
לְעַצֵב
בהתאם לסוג הבנייה, האוזניות מחולקות למספר סוגים. הם אלקטרוסטטיים, דינמיים ומחזקים.
באוזניות דינמיות משתמשים בעקרון האלקטרודינמי של המרת אותות. לממברנה מחובר סליל תיל שנמצא בשדה של מגנט קבוע. תחת פעולת זרם חילופין, הסליל מבצע תנועה החוזרת בדיוק על צורת האות החשמלי. גם אם ניקח בחשבון את כל החסרונות של שיטת המרת האותות הזו, השימוש בחומרים והמצאות חדשים מחליק אותם, ומשפר את איכות הצליל המשוחזר.
אוזניות חיזוק לפי עקרון הפעולה דומות למדי לאוזניות דינמיות. המרכיב העיקרי של אוזניות כאלה הוא אביזרי, מה שנקרא צלחת בצורת U, עשוי מסגסוגת פרומגנטית. השפעת השדה המגנטי על האבזור המחובר לסרעפת גורמת לתנודות שלה, העומדות בקנה אחד עם האות המתקבל. התנודות של הסרעפת נתפסות אצלנו כקול. עיצוב זה מונע הופעת עיוות במהלך השמעה, כך שסוג זה של אוזניות פופולרי מאוד בקרב מוזיקאים. הצליל של אוזניות אלו תלוי מאוד במיקום הישיר של האוזניה באוזן ובמבנה האנטומי של האוזן. חסרון נוסף הוא העלות הגבוהה של מגוון זה.
אוזניות אלקטרוסטטיות משתמשות בממברנה שיושבת בין שני אלקטרונים כדי ליצור צליל. מתח קבוע מופעל על הממברנה, ואות ממערכת השמע מופעל על האלקטרודות, שבהשפעתן, תנודות הממברנה חוזרות בצורה מדויקת להפליא על צורת האות החשמלי. אוזניות אלו משמשות לעתים קרובות עם ציוד שמע Hi-Fi ו-Hi-End. זאת בשל העובדה שהמחיר שלהם גבוה מאוד.
כבל האוזניות חייב להיות בחיבור חד-כיווני או דו-כיווני. במקרה שהחיבור הוא דו-כיווני, אז החוט עובר בנפרד לכל אוזניות, אך אם יש לנו חיבור חד-כיווני, אז החוט מתאים לאוזניה אחת בלבד. האפרכסת השנייה מחוברת באמצעות חוט, אשר מוסתר על ידי קשת. וזה מאוד נוח למי שמשתמש בהם.
המרכיב העיקרי של כבל החיבור הוא נחושת, הממלא את התפקיד של מנצח. כבל החיבור מורכב מחיבור טורי של כדורים בודדים. לכל גרגיר בפנים יש סריג קריסטל במבנה הנכון. עם זאת, המעברים בין הגרגירים מתחמצנים וגורמים לנזק מבני. מעברים אלו מהווים מכשול המדרדר את האות על ידי הפרעה לזרם החשמלי. האוזניות בקצה הגבוה ביותר משתמשות במוליך נחושת נטול חמצן. ובזכות זה, אין הפרה של המבנה בין הגרגירים, אשר משפיעה לטובה על איכות האות.
אורך הכבל של אוזניות קונבנציונליות הוא 1-3 מטרים, אך בכמה סוגים הוא יכול להגיע ל-7 מטרים. לאוזניות לנגנים יש כבל באורך 50 סנטימטר, אך לעתים קרובות מאוד מסופק כבל מאריך עם האוזניות, שכן ייתכן שאורך הכבל לא יספיק כדי למקם את הנגן בצורה נוחה בכיס. כבל האוזניות לציוד נייד צריך להיות בממוצע באורך 1-1.2 מטר, אך ייתכן שאורך זה לא יספיק לשימוש ביתי.
תדירות
בעת בחירת אוזניות, בדוק היטב את הקופסה. זה אמור לציין את התדר שמשפיע על איכות הסאונד שמגיע מהאוזניות. במקרה שטווח התדרים צר, ביציאה נקבל גוון מתכתי של צליל בתדרים גבוהים מאוד או נמוכים מאוד, כמו גם שריקה אופיינית. אבל היצרנים, כדי לעניין את הלקוח, מציינים לעתים קרובות מגוון רחב יותר ממה שהוא בפועל. זה נעשה מכיוון שהקריטריונים למדידת טווח התדרים של כל יצרן שונים. מחוץ לטווח, הצליל לא יהיה שונה, מלבד היותו מעט יותר שקט. לכן אנשים כל כך מופתעים כאשר משווים אוזניות זולות ויקרות עם אותם טווחי תדרים. בהקשר זה, כדאי לזכור כי אין לשים לב לפרמטר זה.
יש דבר כזה תגובת תדר או גרף תגובת תדר, שתמיד צריך להישאר ליניארי, ללא עיוות קול. לכן ללא הליניאריות של תגובת התדר, המאפיינים של טווחי התדרים נשארים מידע חסר תועלת. משרעת התדר דרך החבילה אינה נקבעת. כדי לעשות זאת, אתה צריך להאזין לקומפוזיציה אקספרסיבית דרך אוזניות, ובכך לבדוק את המכשיר.
קרום האוזניות הוא גם אחד הגורמים המשפיעים על איכות הצליל. ככל שקוטר הממברנה של האוזניות גדול יותר, כך אוזניות כאלה ישחזרו טוב יותר את ה"תחתונים". כתוצאה מכך, אם איכות הצליל המתקבל חשובה לך, זכור שהממברנה לא צריכה להיות פחות מ-30 מ"מ.
הִתנַגְדוּת
פרמטרים חשובים נוספים מצוינים גם על האריזה. התנגדות היא מדד להתנגדות המינימלית לזרם AC. פרמטר זה נלקח בחשבון ביחס למכשיר אליו יחוברו האוזניות. הנגן הנייד מתאים לאוזניות שהעכבה שלהן היא 16-40 אוהם. אבל כדאי לדעת שאם ההתנגדות היא מתחת לרמה המינימלית המותרת, המשתמש ישמע לא רק מוזיקה, אלא גם רשרוש המתרחשים בעת החלפת לשוניות נגן, כמו גם רעשים אחרים.
אם יחוברו לנגן אוזניות מוניטור גדולות, בעלות התנגדות של 250 אוהם, לא נשמע צליל אלא לחישה. אתה גם צריך לדעת שכדי לחבר אוזניות עם עכבה של יותר מ-150 אוהם, עליך להשתמש במגבר משלך. אוזניות המיועדות לכרטיסי קול ומשמשות ללא מגבר צריכות להיות בעלות עכבה שנעה בין 120 ל-150 אוהם. לאוזניות השייכות למעמד הגבוה ביותר יש עכבה של מעל 300 אוהם. זה מפחית את העיוות הכולל, אך מחייב שהאות המגיע מהמגבר יהיה ברמת מתח גבוהה.
רְגִישׁוּת
פרמטר זה משפיע על עוצמת הקול של האוזניות, בערכים מסוימים של האות המסופק להן. אוזניות בעלות רמת רגישות גבוהה יותר יפעלו חזק יותר מאלה שאיתן יש להן אותה רמת עכבה. הרגישות של האוזניות נקבעת לפי הלחץ שהן מייצרות כאשר מופעל עליהן אות חשמלי בהספק של 1mW.
לחץ הקול נמדד ב-dB (דציבלים). סף הרגישות לשמיעה אנושית הוא אפס דציבלים. סף הכאב הוא 140 dB. בהקשר זה, הרגישות של האוזניות צריכה להיות לפחות 100 dB. הליבות המגנטיות של האוזניות ראויות לתשומת לב מיוחדת. הקוטר הקטן של הליבה יכול להעיד על ההספק הנמוך של המגנט. במקרה שאוזניות עם ממברנות גדולות אינן מתאימות לכם, אז כדאי לבחור באוזניות עם ליבות ניאודימיום, בעלות רמה גבוהה של אנרגיה מגנטית.
אוזניות מדורגות להספק חשמלי, המשתנה בין 1 ל-3500 mW. זה מציג את עוצמת הקול שבה האוזניות משמיעות צליל. הדבר העיקרי שיש להבין הוא שעוצמת הקול תלויה לא רק בכוח, אלא גם בהתנגדות וברגישות.
סוג חיבור
גם שיטות חיבור האוזניות שונות. לפי סוג החיבור, יש אוזניות אלחוטיות וקוויות. מה עדיף לבחור? כמובן שאוזניות אלחוטיות הן פתרון די אטרקטיבי שמתאים לאנשים שזזים או רוקדים תוך כדי האזנה למוזיקה. עם זאת, יש דעה שאיכות העברת הקול של אוזניות כאלה שונה מאוד, לרעה, מאוזניות חוטיות מאותה מעמד. עם זאת, אין להוזיל את האוזניות הללו. טכנולוגיות מודרניות מאפשרות למנוע עיוותים חזקים בעת העברת אות עם אוזניות אלחוטיות.
משדר האוזניות האלחוטי יכול להיות בין 1 עד 27 ערוצים. מספר גדול יותר של ערוצים יוצר את התנאים לבחירה פשוטה יותר של תדר ההפעלה. זאת בשל העובדה שאם מתרחשת הפרעה באחד הערוצים, ניתן לעבור לערוצים הבאים. ככל שתדר הפעולה של המשדר גבוה יותר, כך האות יעבור טוב יותר דרך קירות ומכשולים אחרים. אם אתם מתכננים להשתמש באוזניות מחוץ לחדרים או מחוץ לבית, כדאי לבחור באוזניות עם תדר הפעלה של משדר של לפחות 800 מגה-הרץ.
הטווח של אוזניות אלו משתנה מאוד ויכול להגיע עד 100 מ' במידה ואתם צריכים אוזניות שיעבדו בתוך החדר, מספיק לכם טווח של מספר מטרים. כדי להסתובב בדירה, מספיק שהטווח הוא 10-30 מ' אוזניות בעלות טווח של עד 100 מ' מתאימות לשימוש מחוץ לבית.
בנוסף למקורות אותות אינפרא אדום ורדיו, ישנם דגמים המשתמשים בטכנולוגיית בלוטות', כך שהם יכולים להתחבר למכשירים רבים בעלי מתאם בלוטות' מובנה התומך בפרופיל A2TP.
זה לא סוד שה"אוזניים" האלחוטיות כבדות מעט יותר מה"חברים" המחוטטים שלהן. זאת בשל העובדה שלפעולתם נדרשות סוללות או מצברים, שגם הם נפרקים לעתים קרובות למדי. לכן, כדי לא לקנות אוזניות נפרדות למערכות Hi-Fi ו-Hi-End, כדאי לבחור מיד באוזניות קוויות.
ללא יוצא מן הכלל, לכל האלחוטי, כמו גם כמה דגמים של אוזניות חוטיות, יש בקרת עוצמת הקול. זה הופך שימושי אם האדם נמצא רחוק ממקור האות.
עיצוב אקוסטי
בהתאם לעיצוב האקוסטי, ישנם מספר סוגים של אוזניות: סגורות, פתוחות וחצי פתוחות. אוזניות סגורות לא מאפשרות חדירת צלילים חיצוניים, וזה טוב כששומעים מוזיקה בתחבורה ציבורית. במכשיר סגור, סרט הראש, אם קיים, לוחץ על האוזן יותר מאשר סוגים אחרים של אוזניות. זאת בשל העובדה שאם הכוסות לא יתאימו היטב, השעתוק של צלילים בתדר נמוך ידרדר. אם תבחרו באוזניות עם רקות, שימו אותן למשך 5-10 דקות. אתה תרגיש מיד אם הם לוחצים עליך.
אוזניות פתוחות מאפשרות כניסת צלילים חיצוניים. בקשר לאלה, אדם אינו מופרד מבחינה שמיעתית מהעולם החיצון, מה שהופך את הצליל לטבעי יותר. אבל בתחבורה ציבורית זה הופך לבעייתי להאזין למוזיקה באמצעות האוזניות הללו. אוזניות פתוחות למחצה מכניסות צלילים חיצוניים, אך מספקות בידוד צליל הגון.
נוחות
ישנם מספר סוגים של עיצוב אוזניות:
- חיבור
- חשבוניות
- ספינות
- מוניטור
אוזניות הממוקמות ישירות באוזניים מתחלקות לשני סוגים: בתוך האוזן ובאוזן. האוזניות קטנות בגודלן, נוחות מאוד לשימוש עם מכשירים ניידים. כלול ברוב השחקנים. החיסרון הוא שהם נשמרים בצורה די גרועה באוזניים. זה נובע מהעובדה שלאנשים יש צורות אוזניים שונות מאוד. כמו כן, לאוזניות אלה יש בידוד קול נמוך, משחזרות בצורה גרועה צלילים בתדר נמוך.
אוזניות בתוך האוזן נשארות טוב יותר באוזן. זה מושג באמצעות קוטר קטן יותר. הם גם מוחדרים עמוק יותר לתוך תעלת האוזן. בדרך כלל, לאוזניות הללו יש מה שנקרא כריות אוזניים מסיליקון, המקבעות היטב את האוזניה באוזן, וגם עוזרות לשפר את בידוד הקול, מה שמשפר את איכות ההאזנה למוזיקה.
אוזניות On-Ear נלחצות אל האוזניים בעזרת הקשת העורפית, וגם בעלות קוטר קרום גדול בהרבה, מה שמשפיע לטובה על איכות הצליל. לפעמים ההידוק הוא קשת אנכית, המחברת בין שתי כוסות של ה"אוזניים" הללו. בשל כך, משקל האוזניות מופץ באופן שווה על פני הראש.
מוכרות אוזניות המוניטור הטובות ביותר, המשמשות לניטור סאונד באולפני הקלטות. אבל, ראוי לציין שיש אוזניות מוניטור לשימוש ביתי. למגוון זה יש סרט גדול לראש, כריות אוזניים המכסות את האוזן ככל האפשר, וכן ממברנות גדולות המשחזרות באופן שווה את כל טווח התדרים.
לאוזניות צג מדגמים שונים יש מאפיינים משלהם. לחלקם יש כבל שנראה הרבה כמו כבל שפופרת או כבל נתיק. כבל מעוות משמש כדי למנוע מהחוט להשתלשל מתחת לרגליים. כבל נתיק מאפשר החלפה במקרה של נזק. זה נכון מאוד אם לוקחים בחשבון את המחיר של אוזניות מוניטור. הרבה יותר קל לקנות כבל חדש מאשר לזרוק אוזניות יוקרתיות בגלל הנזק הקטן ביותר.
גם למשקל האוזניות יש חשיבות רבה, מכיוון שהן לובשות כל הזמן על הראש. משקל האוזניות נע בין 5 ל-30 גרם, התקורה בין 40 ל-100, ומנטרות 150-300 גרם.
מיתוג
ישנם שני סוגים של העברת אותות אודיו - אנלוגי ודיגיטלי. שידור דיגיטלי פירושו שהאות מועבר מקודד כאחדים ואפסים. סוג שידור דומה משמש באוזניות אלחוטיות, אך רוב האוזניות משתמשות בסוג שידור אנלוגי. זה מרמז שגודל האות עומד ביחס ישר לעוצמת האות. אוזניות דיגיטליות מספקות צליל באיכות גבוהה יותר, ללא הפרעות, ללא דהייה בתנועה, ללא רעש, אך אוזניות מסוג זה מגיעות עם תג מחיר גבוה.
יוצאים
לאוזניות אלחוטיות יש יחידת בסיס המאכלסת את המשדר, אלקטרוניקה לעיבוד אותות ומוצא קו שבו האות משוכפל. זה מאפשר, מבלי לכבות את האוזניות, לחבר אליהן מגבר עם רמקולים.
תשומות
ליחידת הבסיס המותקנת באוזניות האלחוטיות יש גם כניסת קואקסיאלית דיגיטלית, המבטלת נוכחות של הפרעות ורעש. עם זה, אתה יכול להעביר את אות האודיו במצב סטריאו ורב-ערוצי. כמו כן, ניתן להעביר דרכו אודיו רב ערוצי באמצעות כבל פשוט עם מחבר RCA.
בנוסף לכניסה זו, עשויה להיות גם קלט אופטי דיגיטלי. זה מאפשר לך להעביר אות דיגיטלי במספר מצבים. ההבדל העיקרי מהכניסה הקואקסיאלית הוא השימוש באור להעברת האות, כמו גם שימוש במנחה אור במקום כבל חשמלי. כל זה מאפשר לך להבטיח הגנה על אותות גם עם הפרעות אלקטרומגנטיות חזקות.
מחברים
ישנם מספר סוגי מחברים לחיבור אוזניות למכשיר. הם מיני ג'ק 3.5, מיני ג'ק 2.5, 5 פינים, ג'ק 6.3. ישנם שני סוגים של שקעים - 6.3 למערכות שמע ו-3.5 לנגנים.
גודל האוזניות צריך להתאים לקוטר הקלט של מערכת השמע. לעתים קרובות מאוד, באוזניות עם מחבר מיני שקע 3.5, אחד הרכיבים הוא מתאם לשקע 6.3. בתורו, אוזניות עם מחבר 6.3 מסופקות עם מתאם ל-3.5. כמעט כל האוזניות האלקטרוסטטיות משתמשות במחבר 5 פינים.
ישנם מספר שינויים במחבר המיני שקע. זהו מחבר ישר ובצורת L. במקרה בו נעשה שימוש בציוד נייד, מתאים מחבר בצורת L. זאת בשל העובדה שהוא מתאים יותר לגוף, וגם אינו משפיע על מידותיו בשום צורה. אוזניות עם מחבר ישיר מתאימות למדי לציוד נייח.
סיכום
מגוון המינים של אוזניות מקשה למדי על בחירתם. בעת בחירת אוזניות, אתה צריך להחליט לאיזו מטרה, כמו גם באילו תנאים אתה הולך להשתמש בהן. כמו כן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את כל הפרמטרים שצוינו במאמר זה. מגוון אוזניות מאפשר לכל אדם לבחור את ה"אוזניים" המתאימות לו. מאמר זה נועד לעזור למשתמש הממוצע בבחירת אוזניות. אנו מאוד מקווים שהמידע שסיפקנו היה שימושי עבורך, והצלחת לבחור אוזניות שענו במלואן על הדרישות והציפיות שלך.

איך בוחרים אוזניות
איך בוחרים אוזניות
איך בוחרים אוזניות
איך בוחרים אוזניות איך בוחרים אוזניות איך בוחרים אוזניותHome | Articles

June 13, 2024 19:53:38 +0300 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting