כיצד לבחור DVR

מקליט רכב הוא מכשיר שימושי מאוד לחובבי רכב המאפשר להקליט מידע על תעבורת אודיו ווידאו ממכונית. כיום, בין שלל תאונות ומצבי תחבורה שנויים במחלוקת, דבר כזה חיוני לנהג של כל מכונית.
לרוב, משתמשים במכשירי DVR כדי להוכיח את חפותם בבעיה מסוימת, בין אם זו תאונה, מערך תחבורה או פעולות לא חוקיות של שוטרי תנועה. לאחר מכן, בואו ננסה לענות על השאלה: איך לבחור DVR ולהבין מה זה בפירוט!
בין ההתקדמות המדעית והטכנולוגית המהירה וחבורת יצרנים המציעים את הטכנולוגיה הדיגיטלית שלהם, קל מאוד להתבלבל בשמות ובמונחים. מה ההבדל בין מכשיר זה או אחר? אילו "מלכודות" מחכות לכם בעת הבחירה? עם אילו שאלות מתמודדים הצרכנים ולמה כדאי קודם כל לשים לב בבחירת DVR לרכב?
שיטת הרכבה של DVR
פרמטר חשוב קשור יותר למכניקה מאשר לאלקטרוניקה של המכשיר. להפעלה ארוכת טווח ללא תקלות, על המכשיר להיות מקובע בצורה מאובטחת במקום הנכון ברכב ובעיקר לראות טוב מבלי למשוך את תשומת ליבו של הנהג ולא להסיח את דעתו מהמצב בכביש.
רשמים אוניברסליים עם הידוק על זכוכית. בדרך כלל הם מחוברים לכוס עם כוס יניקה רגילה. קל מאוד להתקין מקליטים ניידים מסוג זה. כל אדם ללא צרות ובעיות מיותרות יתקין באופן עצמאי מכשיר כזה במכוניתו. כמו כן, לא יהיו קשיים עם זווית הנטייה של הרשם, הר כזה נוח מאוד לשימוש. עקב אכילס של מתלה מסוג זה הוא חוסר האמינות וחוסר האבטחה שלו. הבעיה יכולה להיות חריפה במיוחד בעונת החוץ ובחורף, כאשר הפרש הטמפרטורות ברכב בעת הפעלת המזגן משמעותי. בנוסף, יש להסתיר רשם כזה לעתים קרובות יותר, מכיוון שהוא נמצא במקום בולט, הוא מושך יותר מדי תשומת לב לעצמו. נקודה שלילית נוספת היא אספקת החשמל של המקליט, אפשר רק מהמצת, זה לא יעבוד לחבר את המכשיר בדרך אחרת.
מחזיקי רכב מובנים בזכוכית האחורית. כאן, קודם כל, כדאי לשים לב לאמינות הידוק המכשיר ולמיקום הטוב והסודיות של הרשם (לא יהיה צורך להסתיר אותו מעיניים סקרניות ולהסיר אותו כל הזמן בלילה). בנוסף, יש כל הזמן אימייל. אספקת חשמל לרכב. נקודה מעניינת נוספת היא צבירה של פונקציות. כתוספות נחמדות למכשירים מסוג זה, ניתן למצוא צג לחיבור מצלמת ראייה אחורית, או למשל גלאי מכ"ם. החסרונות כוללים רק את העלות הגבוהה של המכשיר והתקנת ה-DVR, שכן בהחלט יהיה צורך להתקין אותו במרכז רכב מיוחד.
מכשירי וידאו עם מצלמות מחוברות בנפרד. רשמים כאלה מורכבים מבחינה מבנית מיחידת הקלטת וידאו נפרדת, מצלמה ומסך לצפייה בסרטון המצולם. הייחודיות של יחידת הקלטת הווידאו היא שבעזרתה ניתן לחבר מספר מצלמות בו זמנית ולתעד את מצב התנועה מכמה נקודות מבט. במקרה זה, אתה בהחלט לא מסתכן בהחמצת פרט חשוב מהאירוע. קשה לזהות מכשיר כזה, מכיוון שהיחידה מותקנת מוסתרת, למשל, מתחת ללוח המחוונים של מכונית. ניתן להציב מצלמות בכל מקום, מלפנים ומאחורי המכונית. פתרון זה הוא הנוח והמקצועי ביותר. מורכבות ההתקנה והמחיר מתוגמלים על ידי נוחות העיצוב והשימוש.
אוֹפְּטִיקָה
האופטיקה והעדשה ממלאות את אחד התפקידים הבסיסיים ב-DVR, שכן בעזרתן התמונה נלכדת. במה לתקן את התמונה ולצלם ה-DVR צריך לא רק את המצב במכונית, אלא גם הרבה מעבר לגבולותיה. לכן גם זווית הראייה של העדשה צריכה למלא תפקיד מכריע בבחירה. אם זווית הצפייה קטנה מהמרווח של 90 עד 1400, אז אנחנו לא ממליצים לרכוש אותה, שכן יש סיכוי שפרט חשוב של תאונה או מצב אחר פשוט יחמוק מתשומת הלב שלך או לא ייכנס לפריים , מידע על מכוניות הנוסעות בנתיב הבא רלוונטי במיוחד. כדאי גם להיזהר מזווית צפייה גדולה, שכן במקרה זה התמונה עלולה להיות מעוותת ואי אפשר יהיה לזהות כמה פרטים חשובים, כמו מספר מכונית.
שמירה ועיבוד של תמונות
על מנת לצפות בסרטון במחשב, יש להקליט את הסרטון בפורמט דיגיטלי. בהקשר זה, עליך לשים לב היטב למספר פרמטרים שאחראים לאיכות התמונה:
רזולוציית תמונה היא אולי המאפיין החשוב ביותר. מכשירי ה-DVR של היום מאפשרים לך לשמור סרטונים ברזולוציות שונות. מ-VGA 640 על 480 ל-Full HD מ-1920 על 1080 פיקסלים. כולם יודעים שככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך התמונות והסרטונים מהרשמקול יהיו מפורטים יותר. לפעמים זה מאוד חשוב אם אתה צריך לשקול את הפרטים הקטנים של מכונית, כגון מדינה. מספר או יצרן הרכב.
מספר הפריימים לשנייה. גם הפרמטר הכי חשוב. זה מציג את מספר הפריימים שצולמו בשנייה של זמן. מאפיין זה נקרא גם מהירות ההקלטה של ה-DVR. ככל שמספר הפריימים גבוה יותר, הסרטון יהיה טוב יותר ותוכלו לעקוב אחר הדינמיקה של תאונה או נקודות חשובות אחרות. מכשירי ה-DVR של היום מאפשרים לך לצלם במהירות של לפחות 25 פריימים לשנייה.
סיומת קובץ או פורמט. תוכנה מודרנית מאפשרת לדחוס וידאו כך שהפסד איכות התמונה יהיה מינימלי. הדבר נובע בעיקר מהעובדה שקיבולת כרטיס הזיכרון של ה-DVR מוגבלת מאוד, והדחיסה מאפשרת לצמצם את גודל הקובץ המוקלט בזמן אמת, ובכך לחסוך בזיכרון המכשיר. הודות לכך, אתה יכול לצפות בקבצי וידאו במשך תקופה ארוכה של זמן. פורמטי הקבצים הפופולריים ביותר כיום הם AVI עם MJPEG או H.264 codec. ראוי לציין שקבצים קומפקטיים יותר מאפשרים לך ליצור את ה-Codec H.264 ואת השינויים האפשריים שלו.
שומר סרטון. לשם כך, מכשירי וידאו משתמשים בכרטיסי זיכרון סטנדרטיים. הפורמט שלהם הוא SD או Micro Sd (T-Flash). המאפיין החשוב ביותר הוא ללא ספק גודל כרטיס הזיכרון, ככל שהוא גדול יותר כך מרווח הזמן יהיה זמין להקלטה. העלות של כרטיסי SD מקובלת יותר מאשר מקביליהם.
תכונות DVR
איזה DVR לבחור? בעת הקנייה, שימו לב לתכונות הבאות:
צג מובנה
אחת התכונות הנוחות ביותר היא הצג המובנה. אם אין צג, שימו לב האם יש יציאה חיצונית לחיבור למקלט וידאו חיצוני ברכב שלכם.
התנעה אוטומטית וכיבוי אוטומטי של מקליט הווידאו בעת התנעה או עצירה של מנוע המכונית
הכל ברור מהשם. הנהג שוכח לעתים קרובות לכבות את מכשירי ה-DVR, אז כיבוי / הדלקה אוטומטי יתקבל בברכה.
החלפת קבצים
זמן ההקלטה של רשמי הרכב מוגבל והוא עד 5 דקות. כאשר כרטיס הזיכרון מלא, קבצים ישנים נמחקים וחומרי וידאו חדשים ממשיכים להיות מוקלטים.
שעה ותאריך
כולכם שמתם לב שכאשר צופים בקבצים מה-DVR, השעה והתאריך קבועים בהכרח בחלק העליון או התחתון של המסך.
הקלטת קול
יש מיקרופון להקלטת סאונד חשוב מאוד. שימו לב לאיכות המיקרופון ולסאונד המשוחזר.
חיישן תנועה
מאפשר להפעיל את ה-DVR כאשר חיישן תנועה מופיע בשדה הפעולה. ברוסיה, השימוש בחידושים כאלה לא מצא תגובה בקרב האזרחים, ולכן פונקציה זו נותרה ללא דרישה.
רישום קואורדינטות GPS
תכונה שימושית למדי, אם כי די נדירה. מתקן את הקואורדינטות שלך במפה ומקשרים לסרטון.
פנס אחורי
דבר שימושי בחושך. דגמים מסוימים מצוידים בתאורת אינפרא אדום. הנקודה השלילית היא האיכות הנמוכה של ההקלטה בלילה, כי התאורה משאירה הרבה מה לרצוי.
מצב צילום
תכונה נפוצה וחשובה הנתמכת על ידי מכשירי DVR מודרניים רבים. ייתכן שיהיה צורך במקרה של תאונה כדי לתקן נזק לרכב על ידי בוחני משטרת התנועה ולספק מידע לחברת הביטוח. לנהג לא תמיד יש מצלמה בהישג יד, לכן חשוב שתהיה פונקציה זו ב-DVR שלך.
איך בוחרים את מקליט הווידאו המתאים? אל תשכח את העלות. ישנם הרבה דגמים של מכשירי וידאו ונע בין 60-700 רובל לכמה עשרות אלפים עבור דגמים עם חבורה של פונקציות. קודם כל, בעת הבחירה, החליטו אילו תכונות אתם צריכים ואילו לא. נהגים רבים עדיין רואים את הדבר הזה מיותר, אבל בפועל מראה שעם הצמיחה של מכוניות על כבישי רוסיה, מקליט רכב עוזר לפתור מצבי בעיה שונים, הן בתאונות והן בחיים.

כיצד לבחור DVR
כיצד לבחור DVR
כיצד לבחור DVR
כיצד לבחור DVR כיצד לבחור DVR כיצד לבחור DVRHome | Articles

May 21, 2024 17:17:37 +0300 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting