AEG existuje už viac ako sto rokov. V roku 1889 spoločnosť na výstave predstavila všetkým svoje domáce spotrebiče. Boli to čajníky, žehličky, natáčky na vlasy a nejaké ďalšie doplnky. Už v roku 1986 bolo v katalógu tejto spoločnosti 80 položiek tovaru. Medzi najrôznejšími výrobkami sa našli variče vajec, kávovary a elektrické sporáky. Dizajn a technológia výrobkov boli už v tej dobe ohromujúce. Za dizajnéra všetkých modelov bol ustanovený Peter Behrens. Od roku 1907 bol tento architekt zodpovedný za úplne všetky domáce spotrebiče. Tí, ktorí sa zaoberali dizajnom chladničiek, poznali všetky potreby a návyky bežného človeka. Chladnička a všetky jej ovládacie funkcie presne spĺňali všetky parametre pohodlného života. Dizajn chladničky siaha do devätnásteho storočia. Ale hneď ako vznikol prvý trojfázový motor, bola okamžite vynájdená chladnička. V roku 1911 bola spoločnosť schopná realizovať podobný nápad. Cena takejto chladničky bola primeraná cene statku.
Od roku 1950 sa spoločnosť rozhodla zamerať iba na výrobu chladničiek a mrazničiek pre spotrebiteľa. Najzaujímavejšie nápady boli okamžite implementované do modelov chladničiek AEG. Prvá vstavaná chladnička bola uvedená na trh v roku 1953. Spotrebiteľ v roku 1963 videl chladničku so zabudovanou mrazničkou. V roku 1984 spoločnosť nainštalovala na svoje chladničky skrytý výparník. Tým sa znížila spotreba energie o 20%.
Spoločnosť AEG uviedla na trh v roku 2000 úplne nový a vylepšený rad chladničiek. Spoločnosť neustále určuje trendy v oblasti chladiacej techniky. Princíp transparentnosti bol priekopníkom v spoločnosti AEG. Spočívalo to v tom, že police boli priehľadné a ľahko sa s nimi dalo pohybovať. Dvere mohli byť teraz vyvážené. Spoločnosť vytvorila pre fľaše špeciálny držiak. A pre malé výrobky by sa dalo prispôsobiť veľké množstvo škatúľ, ktoré sú pre väčšie pohodlie tiež priehľadné.
Moderné chladničky sú tiež vybavené funkciou, ktorá vám umožní rýchlo ochladiť veľké množstvo šalátov a nápojov. K dispozícii je expresné zmrazenie. Od roku 1994 začala táto spoločnosť vstupovať do koncernu „ Electrolux “. Nielen chladničky, ale aj všetky spotrebiče vyrobené spoločnosťou AEG sa považujú za prestížne, odolné a spoľahlivé.


Home | Articles

December 8, 2022 00:38:32 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting