Zużycie energii przez lodówkę

Efektywność Ergo to jeden z głównych parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lodówki. Jeśli na przykład porównamy urządzenia gospodarstwa domowego do użytku domowego, to większość zużycia energii elektrycznej przypada na tego pomocnika domowego. Dlatego jeśli przyszli właściciele lodówki myślą o przyszłych kosztach, konieczne jest wybranie bardziej ekonomicznego modelu. Zużycie energii przez lodówkę może wahać się od A do G.Najniższe zużycie energii jest w A.Najwyższe zużycie energii w lodówkach, które są w klasie G.Aby określić klasę energetyczną, należy znać odpowiednie 95 / 75 ES i 92/2 ES. Jednocześnie definicja urządzeń, do których może należeć taka lodówka. Konieczne jest również określenie użytecznej objętości zarówno komory chłodniczej, jak i mroźniczej. Następnie konieczne jest określenie nominalnej wartości zużycia energii dla określonego typu lodówki.
Jednocześnie konieczne jest uwzględnienie norm zużycia energii dla tej kategorii. Wartość nominalną należy przyjąć jako 100%. Następnie należy określić, ile energii elektrycznej faktycznie zużywa lodówka do pracy. Klasa „ A ” odpowiada wskaźnikowi o wartości poniżej 55%. 75% odpowiada klasie „ B ”. 75% -90% należy do klasy energetycznej „ C ”. 90-100% - „D”. 100% -110% odpowiada klasie „ E ”. 110-125% mówi o klasie „F”. Wszystkie wskaźniki, które przekraczają 125%, odpowiadają G.
Jednak ze względu na to, że pojawia się coraz więcej nowych technologii, możliwe jest, że klasyfikacja międzynarodowa zostanie uzupełniona o jeszcze jeden wskaźnik. To będzie klasa „Super A”. Ten typ lodówki już istnieje. Ich zużycie energii jest znacznie niższe w klasie „ A ” istniejącej obecnie. Jak widać, w rzeczywistości może się zdarzyć, że lodówka zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż wskazana w wartości nominalnej. Można to osiągnąć za pomocą wysokiej jakości sprężarek, najlepszej jakości izolacji i innych opłacalnych urządzeń.
Każda lodówka wyposażona jest we własną naklejkę, która mówi o jej ergonomii. Wskazane jest również teoretyczne zużycie energii, a także użyteczne objętości komór chłodniczych. Producent może samodzielnie wskazać poziom hałasu dla swojego modelu.

Zużycie energii przez lodówkę
Zużycie energii przez lodówkę
Zużycie energii przez lodówkę
Zużycie energii przez lodówkę Zużycie energii przez lodówkę Zużycie energii przez lodówkęHome | Articles

December 3, 2022 17:20:12 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting