Znajdowanie płaskich telewizorów wysokiej jakości

Obecnie telewizory z płaskim ekranem stają się coraz bardziej popularne, a telewizory CRT należą do przeszłości. Takie telewizory mają płaskie wyświetlacze o małej grubości, dlatego nazywane są telewizorami płaskimi. Zaczęto je rozwijać dzięki technologiom - są to LCD i plazma.
Płaskie telewizory są wygodne nie tylko w konstrukcji, ale także nie są niebezpieczne w użytkowaniu, nie wybuchają, ponieważ nie używają wysokiego napięcia, a tylko na takim ekranie można uzyskać niezniekształcony i stabilny obraz.
Płaskie telewizory różnią się nie tylko rozmiarem ekranu, ale także plazmą i LCD.
Telewizory LCD (modele o przekątnej ekranu od 7 cali do 37 cali), jeśli przekątna wyświetlacza jest większa niż 37 cali, to można tu zastosować obie technologie, chociaż telewizory plazmowe są rzadkością, ale w telewizorach o przekątnej ekranu 42 cale Stosowane są również obie technologie i prawie 50 do 50., im większa przekątna, tym więcej przeważa telewizorów plazmowych, chociaż telewizorów LCD jest, ale jest ich znacznie mniej.
Im wyższa rozdzielczość ekranu, tym lepsza jakość obrazu.
Co to są wyświetlacze LCD? Jest to metoda modulowania światła za pomocą komórek ciekłokrystalicznych, czyli obraz na takim ekranie powstaje w wyniku nakładania się lub przepuszczania światła z podświetlanych lamp przez wiele komórek-pikseli, stają się one częściowo lub całkowicie zamknięte lub przeźroczyste, dzięki czemu można kontrolować światło z lampy, tworząc jednocześnie cały obraz i posiada szeroką gamę odcieni kolorów wyświetlanych na ekranie. Technologia LCD jest bezpieczna dla oczu i nie migocze.
Ale ekran plazmowy to dwie szklane płytki, między którymi znajdują się komórki pikselowe, emitują światło, ponieważ są wypełnione gazem obojętnym, następuje w nim wyładowanie plazmowe, daje promieniowanie ultrafioletowe, dzięki blaskowi luminoforu, ponieważ komórki są nim pokryte. Na bazie różnych rodzajów luminoforu powstają 3 podstawowe kolory, które determinują całe spektrum odcieni barwnych obrazu. Ponieważ szkło nie przepuszcza światła ultrafioletowego, telewizory plazmowe są bezpieczne dla zdrowia ludzi.
Wybór telewizora z płaskim panelem jest bardzo ważny, ponieważ od poprawności takiego wyboru zależy jakość obrazu, bez względu na to, jak nam się wydaje, że obie technologie są takie same, ale efekt w jakości wyświetlacza może się różnić .

Znajdowanie płaskich telewizorów wysokiej jakości
Znajdowanie płaskich telewizorów wysokiej jakości
Znajdowanie płaskich telewizorów wysokiej jakości
Znajdowanie płaskich telewizorów wysokiej jakości Znajdowanie płaskich telewizorów wysokiej jakości Znajdowanie płaskich telewizorów wysokiej jakościHome | Articles

December 6, 2022 16:05:58 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting