Zbliżająca się procedura wymiany łożyska w pralce

Zużycie łożysk jest dość częstą awarią pralek. Ta część zużywa się z powodu korozji. Po 6-8 latach uszczelnienie wału zużywa się i przecieka, woda dostaje się do łożyska, co powoduje korozję elementów łożyska. Wymiana łożyska w pralce jest dość pracochłonnym procesem i polega na rozmontowaniu prawie całej maszyny. Aby to zrobić, potrzebujesz następujących narzędzi: śrubokręt z dyszami, zębatki, szczypce, grzechotka z zestawem głowic, młotek, dłuto do usunięcia łożyska, uszczelniacz.
Podczas demontażu starego łożyska i uszczelnienia olejowego należy skontaktować się ze sprzedawcą.
Samodzielna wymiana tej części obejmuje mniej więcej następujący proces:
Demontaż rozpoczyna się od zdjęcia górnej pokrywy, która jest mocowana dwoma śrubami. Po zdjęciu osłony dozownik jest wyjmowany. Następnie śruby mocujące panel sterowania są odkręcane i usuwane. Następnie drzwi są usuwane, które są przytrzymywane przez sprężynę. W rezultacie konieczne jest odłączenie przedniej ściany obudowy od samej pralki. Odłącz wszystkie przewody doprowadzające wodę. Śruby mocujące przeciwwagi do maszyny należy odkręcić, a następnie odłączyć same betonowe przeciwwagi. Dla wygody dalszego montażu możesz oznaczyć potrzebne szczegóły, aby nie popełnić błędu.
Podłączone jest również wyposażenie elektryczne maszyny. Podczas demontażu bębna i wału należy również sprawdzić ich stan. Podczas wyjmowania bębna należy wziąć połowę, na której znajduje się łożysko. Instalując na solidnej powierzchni, delikatnie wybij łożysko dłutem. Razem ze starym łożyskiem pozostaw uszczelnienie olejowe. Następnie powierzchnię myje się i oczyszcza z korozji i brudu. Nowe łożysko montuje się za pomocą lekkich uderzeń młotkiem i dłutem.
Po zainstalowaniu łożyska pozostaje dokończyć proces, instalując uszczelnienie olejowe. Należy go nasmarować przed montażem. Zbiornik jest następnie montowany i ustawiany na miejscu, mocowany do podstawy. Wymiana łożyska w pralce została zakończona. Proces montażu odbywa się w odwrotnej kolejności.
Dzięki temu taką pracę można wykonać samodzielnie, najważniejsze jest wykonanie procesu demontażu i montażu z wysoką jakością i odpowiedzialnością, co pozwoli uniknąć dodatkowych inwestycji finansowych.

Zbliżająca się procedura wymiany łożyska w pralce
Zbliżająca się procedura wymiany łożyska w pralce
Zbliżająca się procedura wymiany łożyska w pralce
Zbliżająca się procedura wymiany łożyska w pralce Zbliżająca się procedura wymiany łożyska w pralce Zbliżająca się procedura wymiany łożyska w pralceHome | Articles

December 3, 2022 05:24:37 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting