Zarządzanie lodówką

Lodówka może być sterowana elektronicznie lub mechanicznie. Najczęściej jest to sterowanie mechaniczne. Tutaj sterowany jest konwencjonalny termostat. Ten element sterujący zapewnia tylko wybór jednego z pięciu dostępnych trybów temperatury. Jeśli weźmiemy pod uwagę sterowanie elektroniczne, to za jego pomocą można ustawić bardzo dokładną temperaturę, w przeciwieństwie do mechanicznej. Dokładną temperaturę ustawia się zarówno w lodówce, jak i zamrażarce. Sterowanie zamrażarką i lodówką może być pojedyncze lub oddzielne. Ujednolicone sterowanie oznacza, że ​​wybrany reżim temperaturowy będzie dotyczył obu komór. Oddzielne sterowanie jest wygodniejsze. Dla każdej komory można ustawić własną temperaturę. Prawie wszystkie lodówki wyposażone w sterowanie elektroniczne mają oddzielną kontrolę komory.
Aby zainstalować lodówkę, musisz wybrać suche, chłodne miejsce. Najlepiej, jeśli wszystkie źródła ciepła znajdują się z dala od lodówki. Lodówka musi mieć swobodny dostęp powietrza ze wszystkich stron. Temperatura w pomieszczeniu musi odpowiadać normom klimatycznym określonym dla tego modelu lodówki. Bardzo ważna jest dla niego pozycja ściśle pionowa.
Jeśli lodówka została właśnie przyniesiona, nie zaleca się jej włączania. Powinno się trochę uspokoić. W tym czasie można go umyć i uporządkować. Po pewnym czasie możesz go włączyć, ale nie powinieneś od razu wkładać do niego jedzenia. Lodówka musi zaakceptować zapewniany przez siebie reżim temperaturowy. Wszystkie niezbędne czynności i ich kolejność są koniecznie wskazane w instrukcjach dołączonych do każdej lodówki.
Od czasu do czasu podczas ciągłej pracy lodówkę należy czyścić. Będzie to wymagało detergentów, a także suchej szmatki. Do prania najlepiej wybierać nieagresywne środki piorące. Lodówka to miejsce do przechowywania szerokiej gamy produktów. W rezultacie może tworzyć się w nim nieprzyjemny zapach. Aby tego uniknąć, musisz używać specjalnych dezodorantów, które są przeznaczone do pochłaniania zapachów. Jeśli lodówka ma ręczne rozmrażanie, to raz w roku należy rozmrozić zamrażarkę i oczyścić ją ze wszystkich narośli i lodu.

Zarządzanie lodówką
Zarządzanie lodówką
Zarządzanie lodówką
Zarządzanie lodówką Zarządzanie lodówką Zarządzanie lodówkąHome | Articles

November 29, 2022 12:58:24 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting