Zariadenia na implementáciu projektov DVB-T

Pretože všetky štandardy rodiny DVB sú založené na štandarde digitálnej kompresie MPEG-2, na usporiadanie vysielania v DVB-T je potrebná rovnaká sada zariadení ako na organizovanie satelitného digitálneho vysielania. V prvom rade sú to obrazové a zvukové kodéry MPEG-2 DVB, IP / DVB enkapsulátory a multiplexory. Líšia sa iba modulátory, pretože každý zo štandardov DVB (-S, -C, -T) sa líši presne svojim typom modulácie, pretože každé je určené na optimálny prenos cez rôzne fyzické médiá (káblové, satelitné odkazy, bezdrôtové pripojenie).
Za príklad vybudovania vysielacieho centra v štandarde DVB-T môžeme považovať zloženie a princíp fungovania testovacej zóny vysielania DVB-T, ktorá bola vytvorená v Moskve na základe vysielacieho centra OKTOD za aktívnej účasti spoločnosti SYRUS SYSTEMS, ktorá dodala a nainštalovala celú sadu kanálového formovacieho zariadenia MPEG-2 DVB.
Medzi vybavenie dodávané spoločnosťou SYRUS SYSTEMS patria: profesionálne videodekodéry CODICO E-1000, zvukové zvukové kodéry CODICO E-1000, multiplexor CODICO RTM-3800, IP DVB enkapsulátor CODICO IGW-600, mediálny server, predplatiteľské prijímače DVB-T, riadenie a monitorovanie systém, program zaručeného doručovania dát Digitálny doručovací systém FAZZT. Na centrálnej vysielacej stanici sa vytvorí balík digitálnych programov, ktoré sa vysielajú v štandarde DVB-T na frekvencii jedného z pozemných televíznych kanálov (34 kanálov, 578 MHz). Predplatiteľské prijímače prijímajú signál zo vzduchu, dekódujú ho a vysielajú obraz a zvuk do televízora. Rozhlasové programy môžu byť na výstupe z prijímača do zvukového zosilňovača na počúvanie. Súčasne s programami TV a PB v balíku sa prevádzkové údaje IP prenášajú cez samostatný kanál. Zároveň je organizovaný ako jednosmerný prenos dát bez spätného kanálu, tak aj prístup na internet podľa asymetrickej schémy s požiadavkou prostredníctvom vytáčaného pripojenia.
Vytvorený systém umožňuje organizovať prenos v jednom balíku, na jednej nosnej frekvencii, až 4 televíznych programov, 8 rozhlasových programov a kanála na prenos údajov. Príjem sa uskutočňuje na bežných televíznych anténach.

Zariadenia na implementáciu projektov DVB-T
Zariadenia na implementáciu projektov DVB-T
Zariadenia na implementáciu projektov DVB-T
Zariadenia na implementáciu projektov DVB-T Zariadenia na implementáciu projektov DVB-T Zariadenia na implementáciu projektov DVB-THome | Articles

December 3, 2022 04:50:58 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting