Zalety odkurzacza do pojemników na kurz

Taki odkurzacz z odśrodkowym oczyszczaniem powietrza przyciąga klientów na całym świecie brakiem worka, w którym zbiera się kurz. Nie ma takiej torby, a zamiast niej jest plastikowy pojemnik. Jest również oczyszczony z kurzu, pojemnik również można myć, moc odkurzacza przy takim podejściu nie spada, gdy pojemnik jest napełniony, ale pozostaje na jednym, wysokim poziomie przez całe sprzątanie. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że czyszczenie pojemnika będzie wymagało znacznie więcej wysiłku w porównaniu do wymiany filtra w zwykłym. Odkurzacz kontenerowy często ma dwa poziomy filtracji:
• brudne powietrze wraz z kurzem wiruje dzięki specjalnej konstrukcji tworząc w ten sposób cykliczny przepływ. Śmieci z pomocą siły odśrodkowej dociskane są do ścianek rur w takim odkurzaczu, z którego tracą prędkość i pozostają w pojemniku na śmieci. Następnie samo powietrze przechodzi przez silnik i filtry stworzone specjalnie do czyszczenia i jest odsyłane z powrotem do pomieszczenia, czyste w 97%.
• powietrze z pyłem trafia do samego kontenera, gdzie znacznie szybciej traci prędkość i pozostaje w nim. W tym przypadku cięższe odpady, często nawet 97%, pozostają na dnie pojemnika. W wirze pozostają małe cząsteczki kurzu, które przedostają się do filtra silnika, a następnie do specjalnego filtra w celu dokładnego czyszczenia.
Filtry do dokładnego czyszczenia można nazwać czyszczeniem końcowym.
W wielu nowoczesnych modelach odkurzaczy przenośnych producenci dostarczyli filtr HEPA, czyli filtr dokładny, bardzo ważne, każdy odkurzacz z pojemnikiem powinien być w niego wyposażony. Taki filtr jest w stanie wiele, a mianowicie zatrzymać małe cząsteczki do 0,3 mikrona, a procent zatrzymanych cząstek nie może nie zadowalać i wynosi nieco ponad 99%. W Europie takie filtry są często nazywane filtrami klasy S. Ponadto specjalne filtry antybakteryjne mają zdolność zabijania wielu rodzajów bakterii. Ale te bardzo małe cząsteczki, które potrafią przedostać się przez wszystkie filtry i przeszkody na swojej drodze, nie mogą się podobać, dla pełnego bezpieczeństwa i maksymalnego czyszczenia istnieje inny filtr higieniczny. Włókna tego filtra są naładowane specjalnymi ładunkami elektrostatycznymi, które przyciągają nawet najmniejsze cząsteczki kurzu. Dla osób cierpiących na alergie i jeszcze bardziej astmę konieczny jest odkurzacz z pojemnikiem i dodatkowym filtrem HEPA, najlepiej minimum 12.

Zalety odkurzacza do pojemników na kurz
Zalety odkurzacza do pojemników na kurz
Zalety odkurzacza do pojemników na kurz
Zalety odkurzacza do pojemników na kurz Zalety odkurzacza do pojemników na kurz Zalety odkurzacza do pojemników na kurzHome | Articles

December 5, 2022 20:13:27 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting