Zalety DVB-T

Standard DVB-T wykorzystuje specjalne techniki modulacji i interwały ochronne w połączeniu z szybką transformacją Fouriera, aby zapewnić najwyższą odporność na zakłócenia. Pozwala na zróżnicowanie stopnia bezpieczeństwa, szybkości transmisji i korekcji błędów. Te możliwości pozwalają na tworzenie systemów cyfrowej telewizji naziemnej, które są optymalne dla każdego osiedla czy miasta.
W wyniku szybkiej transformacji Fouriera na wyjściu nadajnika znajduje się 6817 nośnych wąskopasmowych w trybie 8k i 1705 nośnych w trybie 2k. Pewna liczba nośnych jest tłumiona w punkcie odbiorczym w wyniku zakłóceń, pozostałe przechodzą w odbiorniku odwrotną transformację Fouriera i na wyjściu uzyskuje się niezniekształcony sygnał.
Zaletą DVB-T jest możliwość odbioru programów telewizyjnych w przypadku nakładania się obszarów niezawodnego odbioru kilku ośrodków telewizyjnych działających na tej samej częstotliwości. Synchronizacja telecentrów odbywa się zgodnie ze standardem częstotliwości dowolnego dostępnego satelity. Oczywiście wszystkie ośrodki telewizyjne nadające 6-7 programów krajowych na jednym nośniku muszą nadawać pakiet programów jednocześnie i identycznie.
Zmieniając parametry wyzwalanego sygnału, korygując błędy i rodzaje modulacji, można uzyskać szeroki zakres szybkości transmisji od 4,98 do 31,67 Mbit / sw paśmie 8 MHz.
Jeśli zadamy sobie bardzo skromne wymagania co do jakości transmisji (2 Mbit / s), to odpowiada to 2-16 programom telewizyjnym na jednej częstotliwości nośnej. Lub o połowę mniej (do 8 programów) przy 4 Mb / s przy lepszej jakości. W przeciwieństwie do ATSC, transmitowane programy telewizyjne nie są w żaden sposób powiązane ze strukturą sygnałów, a jeden strumień transportowy może zawierać zarówno formaty telewizji standardowej, jak i wysokiej rozdzielczości z rozkładem na 525 i 625 linii.

Zalety DVB-T
Zalety DVB-T
Zalety DVB-T
Zalety DVB-T Zalety DVB-T Zalety DVB-THome | Articles

November 28, 2022 17:55:13 +0200 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting