Zakup telewizora do użytku w kuchni

W monitorach 40-calowych najbardziej zaawansowanymi technologiami są obecnie LCD i plazma. Ceny wyświetlaczy każdej z technologii są w przybliżeniu takie same. Ekrany można porównać pod względem nasycenia kolorów, trwałości, kontrastu, wymagań dotyczących napięcia itp.
1. Kontrast
W monitorach plazmowych wyświetlanie ciemnych i czarnych obszarów uzyskuje się poprzez zmniejszenie przepływu prądu do niektórych obszarów panelu. Ta metoda daje obraz o wysokim kontraście. Współczynnik kontrastu monitorów plazmowych może wynosić do 3000: 1.
Wyświetlacze ciekłokrystaliczne wytwarzają ciemne plamy, zwiększając energię dostarczaną do piksela. Najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwalają na uzyskanie współczynnika kontrastu około 700: 1.
2. Nasycenie kolorów
Monitory plazmowe bardzo wyraźnie odtwarzają całą gamę kolorów. Wysokie nasycenie wyświetlaczy uzyskuje się dzięki temu, że każda komórka panelu zawiera składową czerwoną, zieloną i niebieską. Technologia plazmowa zapewnia najdokładniejsze odwzorowanie kolorów.
Wyświetlacze ciekłokrystaliczne wykorzystują technologię polaryzacji krystalicznej, a dzięki niewielkim rozmiarom matrycy pikseli uzyskuje się bardzo wysoką klarowność i żywość obrazu. Ale są gorsze od paneli plazmowych, gdy konieczne jest wyświetlanie scen z dużą prędkością zmieniających się obrazów.
3. Trwałość
Monitory LCD mogą pracować do 75 000 godzin. W rzeczywistości żywotność wyświetlacza ciekłokrystalicznego określa żywotność lampy, dzięki której powstaje obraz po konwersji światła. Lampę, jeśli ulegnie awarii, można wymienić.
Panel plazmowy tworzy obraz za pomocą impulsu elektrycznego działającego na rzadkie gazy (neon, ksenon, argon). Jądra gazów rozpadają się w czasie i to one wpływają na żywotność wyświetlacza, która wynosi około 30 000 godzin.
4. Wypalenie ekranu
Czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze monitora. Pod tym względem monitory LCD są lepsze od technologii plazmowej, ponieważ praktycznie się nie wypalają. Wyświetlacze plazmowe w pewnych warunkach zaczynają się wypalać po 15 minutach.
5. Zużycie energii
Lampa fluorescencyjna monitora LCD zużywa mniej energii niż elektrody komórek panelu plazmowego.
Zatem po wyjaśnieniu warunków, w jakich technika będzie stosowana, nie jest trudno podjąć decyzję o wyborze wyświetlacza.
Oświetlenie ma ogromne znaczenie w każdym pomieszczeniu. To właśnie tworzy wyjątkowy nastrój, atmosferę w pomieszczeniu. Możesz znaleźć odpowiedni żyrandol lub lampę zarówno w zwykłym sklepie, jak iw sklepie internetowym. Jaka jest zaleta wirtualnego sklepu? Tutaj możesz zobaczyć mnóstwo opcji w krótkim czasie. Wybierz rozmiar, kolor, projekt - cokolwiek chcesz. Jednocześnie zaoszczędzisz dużo czasu na bezcelowym przenoszeniu się z jednego sklepu do drugiego.

Zakup telewizora do użytku w kuchni
Zakup telewizora do użytku w kuchni
Zakup telewizora do użytku w kuchni
Zakup telewizora do użytku w kuchni Zakup telewizora do użytku w kuchni Zakup telewizora do użytku w kuchniHome | Articles

December 3, 2022 13:55:33 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting