Wybór lodówki: który system odszraniania jest lepszy?

Producenci lodówek starają się wyprzedzić konkurencję. Jakich sztuczek nie uciekają się: twórz modele o niesamowitych wzorach, wymyślaj nowe funkcje. Wszystko to w jednym celu - przyciągnąć kupujących. Ogromny wybór różnych modeli wprowadza odwiedzających centrum handlowe w otępienie, z takiej obfitości trudno wyodrębnić jeden model. W tym artykule omówimy systemy rozmrażania lodówek, po przeczytaniu materiału czytelnicy będą mogli zrozumieć, które urządzenie do przechowywania żywności jest dla nich bardziej odpowiednie.
Kupując lodówkę jednym z najważniejszych kryteriów jest sposób rozmrażania urządzenia. Istnieją trzy główne technologie tego procesu:
1. kroplówka;
2. połączone;
3. antena, lepiej znana jako „No Frost”.
Głównym celem tych systemów jest zapobieganie tworzeniu się skorupy śniegu na powierzchniach komór zamrażarki i lodówki. Chociaż nie może wpływać na pracę silnika lub innych elementów urządzenia, jego obecność upośledza wymianę ciepła pomiędzy składowanymi produktami a parownikiem. Z tego powodu tryb zamrażania znacznie się pogarsza, na silnik zostaje zwiększone obciążenie.
System kroplowy
Ta metoda rozmrażania polega na tym, że na tylnej ścianie gromadzą się skropliny, co jest spowodowane różnicą temperatur między pomieszczeniem a lodówką po jej otwarciu. Za każdym razem w tym momencie do urządzenia dostaje się ciepłe powietrze, przyczyniając się do powstawania wilgoci. Okresowo, gdy następuje przerwa w pracy sprężarki, ciecz przepływa do specjalnego pojemnika, po czym odparowuje. W tym samym czasie lód nie tworzy się w komorze chłodziarki, ale jest obecny w zamrażarce. Dlatego lodówka będzie musiała być okresowo rozmrażana.
„Bez mrozu”
Urządzenia chłodnicze z takim systemem rozmrażania wykorzystują wymuszoną cyrkulację powietrza, podczas gdy cząsteczki wilgoci są usuwane z komory chłodziarki. Technologia jest dobra, ponieważ lód na ścianach nie będzie się również tworzył w zamrażarce. To jest jego ogromny plus. Ponieważ powietrze jest w ciągłym ruchu wewnątrz urządzenia, żywność jest równomiernie chłodzona i dlatego ma dłuższy okres przydatności do spożycia. Jest też minus: produkty będące w ciągłym „ przeciągu ” są suszone. Przechowuj je w hermetycznym pojemniku.
Opisane powyżej metody rozmrażania urządzeń gospodarstwa domowego nie są idealne, każda z nich ma wady, dlatego producenci nieustannie szukali wyjścia, próbując znaleźć najlepszy sposób. W rezultacie postanowiono stworzyć modele łączące obie opcje. Zostanie to omówione poniżej.
Połączony system
Ta technologia jest używana tylko w drogich modelach. Główny punkt jest następujący: komora chłodnicza rozmraża się za pomocą systemu kroplowego, a komora zamrażania rozmraża z wymuszoną wentylacją. Taka implementacja nie ma wad z punktu widzenia konsumenta. Istnieją techniczne wady: lodówka ma więcej bloków, w wyniku czego wzrasta jej koszt.
Znając te cechy, łatwiej będzie Ci zdecydować o wyborze lodówki. Preferując konkretny model koniecznie zapytaj o jego klasę energooszczędności i pojemność - te parametry też są istotne.

Wybór lodówki: który system odszraniania jest lepszy?
Wybór lodówki: który system odszraniania jest lepszy?
Wybór lodówki: który system odszraniania jest lepszy?
Wybór lodówki: który system odszraniania jest lepszy? Wybór lodówki: który system odszraniania jest lepszy? Wybór lodówki: który system odszraniania jest lepszy?Home | Articles

December 3, 2022 15:35:28 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting