Vysávače a ich typy: všetko o jemnosti výberu

Všetci vieme, aký dôležitý je vysoko kvalitný vysávač: okrem toho, že nám umožňuje robiť náš domáci vysávač, kvalitné čistenie políc pomocou tohto najužitočnejšieho zástupcu domácich spotrebičov nám umožňuje vyhnúť sa mnohým zdraviu. problémy. Problém však je, že nie všetky typy vysávačov môžu poskytnúť také vynikajúce výsledky. V našom článku sme sa pokúsili zhromaždiť najpraktickejšie tipy na ich výber, ktoré vám umožnia kúpiť skutočne kvalitný a funkčný model, ktorý nielenže spĺňa všetky vaše požiadavky, ale dokáže aj nevytĺcť dieru vo vašej rodine. rozpočet.
Kritériá voľby
Všetky vysávače sú rozdelené do dvoch skupín - na suché alebo mokré čistenie. Zariadenie na chemické čistenie sa vyznačuje prijateľnou cenou, rôznymi modelmi, malými rozmermi a hmotnosťou. Umývací vysávač je nevyhnutný na čistenie podláh, kombinuje suché aj mokré čistenie, je možné ho použiť na čistenie kobercov a čalúneného nábytku. Jeho pôsobivá veľkosť, náročnosť údržby a vysoká spotreba energie však neumožňujú jeho príliš časté použitie.
Sila nie je zlozvyk. Výrobcovia zvyčajne označujú sací výkon a príkon. Spotreba energie charakterizuje triedu spotreby energie vysávača (čím je vyššia, tým viac ďalších možností má tento typ vybavenia), ale nijako neovplyvňuje kvalitu čistenia, ktorá závisí od sacieho výkonu. Stáva sa, že pri rovnakej energetickej triede je stupeň absorpcie pre rôzne modely odlišný. Vysávače s regulátorom výkonu sú veľmi pohodlné. Všeobecne by ste si mali zvoliť výkon medzi 300 a 450 wattmi.
Filtračný systém. Najskôr sa nasávaný vzduch dostane do zachytávača prachu. Môže to byť buď „ vrecový “ typ - vo forme látkového alebo papierového vrecka - alebo cyklonálny typ, v ktorom sa nečistoty zhromažďujú v špeciálnej nádobe. Obidve majú nevýhody: je potrebné vymeniť papierové a látkové vrecká, kupovať nové a cyklónové filtre spôsobujú, že vysávač je spomalený a zvyšuje hladinu hluku. Okrem zberača prachu sú moderné vysávače vybavené ďalšími filtrami, ktoré čistia a dezinfikujú vzduch, ktorý vychádza.
Typy príloh. Najdôležitejšie doplnky sú hladké podlahové kefy a kefy na koberce, ako aj štrbinová hubica. Veľmi užitočná turbo kefa, vo vnútri ktorej je rotačný valec - umožňuje vám ľahko zbierať vlasy a zvieracie chlpy z podlahy. Okrem týchto parametrov stojí za to posúdiť hladinu hluku emitovaného počas prevádzky, dĺžku hadice a šnúry a prítomnosť indikátora plného zberača prachu. Každá ďalšia možnosť stojí peniaze, ale oplatí sa to počas prevádzky skutočne pohodlnej a spoľahlivej jednotky.

Vysávače a ich typy: všetko o jemnosti výberu
Vysávače a ich typy: všetko o jemnosti výberu
Vysávače a ich typy: všetko o jemnosti výberu
Vysávače a ich typy: všetko o jemnosti výberu Vysávače a ich typy: všetko o jemnosti výberu Vysávače a ich typy: všetko o jemnosti výberuHome | Articles

December 6, 2022 16:54:07 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting