Vlerësimi i meritave për të vendosur pse keni nevojë për një iPod

Një lajm i mirë pret pronarët e telefonave iPhone. Hakeri i mirënjohur George Hotz së shpejti do të lëshojë një zhvillim tjetër. Kujtojmë që më herët ishte ai që shpiku programe për jailbreak dhe zhbllokimin e iPhone. Këto programe janë bërë aq të popullarizuara sa lind pyetja: “ Pse na duhet një iPod? » Nëse nuk i përdorni ato.
Shërbimi i ri që Hotz shkruan do t'i përshtatet të gjitha pajisjeve moderne si iPhone 3GS, iPad dhe iPod Touch 3.0. Ende nuk ka një mendim të vetëm për kontrollin mbi të gjitha këto pajisje. IPhone të lëshuar së fundmi, si dhe iPod Touch, kanë provuar të jenë më rezistent ndaj manipulimit me mjetet standarde. Për këtë arsye, hakerat ende nuk mund t'u sigurojnë atyre një jailbreak të plotë.
Sot, pronarët e iPhone 3GS, të cilët megjithatë vendosën të jailbreak firmware e tyre të fundit, do të duhet të lidhin pajisjen me kompjuterin e tyre dhe më pas të përsërisin jailbreak-un sa herë që telefoni rindizet. Lind e njëjta pyetje: atëherë pse na duhet një iPod, i cili kërkon vazhdimisht një jailbreak. Duke besuar në fjalët e Hotz, zgjidhja është afër.
Vlen të kuptohet pse është i nevojshëm fare ky jailbreak?
Vetë termi jailbreak (nga anglishtja. "Jailbreak") nënkupton procedurën për jailbreak firmware të një pajisje të veçantë mobile për të hapur më tej hyrjen e plotë, e cila bën të mundur hyrjen në sistemin e skedarëve të celularit. Kjo teknikë e piraterisë ju lejon të instaloni të gjitha llojet e aplikacioneve pirate në iPhone brenda pak sekondash. Por kjo nuk është aspak arsyeja e parë pse jailbreak është kaq popullor.
Absolutisht të gjithë zotëruesit e telefonave me një ndërprerje jailbreak në të mund të instalojnë programe unike që nuk janë të disponueshme në dyqanin Apple. Për shkak se nga zhvilluesit e aplikacioneve zyrtare të dyqaneve kërkohet që t'i përmbahen udhëzimeve të rrepta.
Në një kohë, iPhone u bë një teknologji që ktheu botën tonë përmbys, tani kjo po ndodh në treg për kukullat e larta. Këto lodra të lezetshme dhe argëtuese rrëmbejnë zemrat e shumë fëmijëve. Ju mund të lexoni se çfarë lloj kukullash të larta përbindësh janë në faqen e internetit highdolls.ru.
Një aplikacion universal mund ta kthejë telefonin tuaj të preferuar në një kompjuter portativ me një lidhje interneti të arritshme ose t'ju ndihmojë të shkarkoni ndonjë video nga rrjetet e kërkimit. Possibleshtë e mundur të shihni dhe ndryshoni cilësimet e fshehura të telefonit. Opsionale, mund të shtoni një numër të pakufizuar të ikonave në Dock ose të ndryshoni ndërfaqen në një më të këndshme. A plotësohet lista e funksioneve nga funksioni i filtrimit të thirrjeve hyrëse? Në fakt, lista është e pafund.

Vlerësimi i meritave për të vendosur pse keni nevojë për një iPod
Vlerësimi i meritave për të vendosur pse keni nevojë për një iPod
Vlerësimi i meritave për të vendosur pse keni nevojë për një iPod
Vlerësimi i meritave për të vendosur pse keni nevojë për një iPod Vlerësimi i meritave për të vendosur pse keni nevojë për një iPod Vlerësimi i meritave për të vendosur pse keni nevojë për një iPodHome | Articles

November 26, 2022 20:29:41 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting