Výhody vysávača na prachový kôš

Takýto vysávač s odstredivým čistením vzduchu láka zákazníkov po celom svete absenciou vrecka, v ktorom sa zhromažďuje prach. Takáto taška neexistuje a namiesto nej je plastová nádoba. Je tiež očistený od prachu, nádobu je možné aj umyť, výkon vysávača pri tomto prístupe neklesne, keď je nádoba naplnená, ale zostáva na jednej vysokej úrovni počas celého čistenia. Jediná vec, ktorú musíte mať na pamäti, je, že vyčistenie nádoby bude vyžadovať oveľa väčšie úsilie v porovnaní s výmenou filtra za obyčajný. Kontajnerový vysávač má často dve úrovne filtrácie:
• špinavý vzduch spolu s prachom víri vďaka špeciálnemu dizajnu a vytvára tak cyklický tok. Odpadky sa pomocou odstredivej sily tlačia na steny rúrok v takom vysávači, z ktorého strácajú rýchlosť a zostávajú v odpadkovej nádobe. Potom samotný vzduch prechádza motorom a filtrami vytvorenými špeciálne na čistenie a je odoslaný späť do miestnosti, 97% čistý.
• vzduch s prachom sa posiela do samotného kontajnera, kde oveľa rýchlejšie stráca rýchlosť a zostáva v ňom. V takom prípade zostáva na dne nádoby ťažší odpad, často až 97%. A malé prachové častice zostávajú vo víre, ktorý vstupuje do filtra motora, a potom do špeciálneho filtra na jemné čistenie.
Filtre na jemné čistenie sa dajú nazvať záverečné čistenie.
V mnohých moderných modeloch, prenosných vysávačoch, výrobcovia poskytli HEPA filter, ktorý je jemným filtrom, veľmi dôležitý, týmto by mal byť vybavený každý vysávač s nádobkou. Takýto filter je schopný veľa, a to zadržať malé častice až do 0,3 mikrónu a percento zadržaných častíc nemôže byť iné ako potešenie a je o niečo viac ako 99%. V Európe sa takéto filtre často označujú ako filtre triedy S. Špeciálne antibakteriálne filtre majú tiež schopnosť ničiť mnoho druhov baktérií. Ale tie veľmi malé častice, ktorým sa podarí prekĺznuť cez všetky filtre a prekážky, ktoré im stoja v ceste, nemôžu potešiť, pre úplnú bezpečnosť a maximálne vyčistenie existuje ďalší hygienický filter. Vlákna tohto filtra sú nabité špeciálnou elektrostatikou, ktorá priťahuje aj tie najmenšie prachové častice. Pre ľudí trpiacich alergiami a ešte väčšou astmou je potrebné vziať si vysávač s nádobou a ďalší HEPA filter, najlepšie aspoň 12.

Výhody vysávača na prachový kôš
Výhody vysávača na prachový kôš
Výhody vysávača na prachový kôš
Výhody vysávača na prachový kôš Výhody vysávača na prachový kôš Výhody vysávača na prachový kôšHome | Articles

December 3, 2022 18:25:25 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting