Výber chladničky: Ktorý rozmrazovací systém je lepší?

Výrobcovia chladničiek sa snažia obísť konkurenciu. K akým trikom sa neuchýlia: vytvárať modely s neuveriteľným dizajnom, vymýšľať nové funkcie. To všetko s jediným cieľom - prilákať kupujúcich. Obrovský výber rôznych modelov zavádza návštevníkov nákupného centra do strnulosti, z takého množstva je ťažké vyčleniť jeden model. Tento článok bude hovoriť o systémoch na rozmrazovanie chladničiek, po prečítaní materiálu budú čitatelia schopní pochopiť, ktoré zariadenie na skladovanie potravín je pre nich vhodnejšie.
Pri kúpe chladničky je jedným z najdôležitejších kritérií spôsob rozmrazovania zariadenia. Existujú tri hlavné technológie tohto procesu:
1. kvapkať;
2. kombinované;
3. anténa, známejšia ako „No Frost“.
Hlavným účelom týchto systémov je zabrániť tvorbe snehovej kôry na povrchoch mraziacich a chladiacich priestorov. Aj keď to nemôže ovplyvniť činnosť motora alebo iných prvkov zariadenia, jeho prítomnosť zhoršuje prenos tepla medzi uskladnenými produktmi a odparovacím zariadením. Z tohto dôvodu sa režim zmrazovania výrazne zhoršuje, na motor sa kladie zvýšené zaťaženie.
Odkvapkávací systém
Táto metóda odmrazovania spočíva v tom, že sa na zadnej stene zhromažďuje kondenzácia, čo je spôsobené rozdielom teplôt medzi miestnosťou a otvorenou chladničkou. Zakaždým, keď v tomto okamihu vstúpi do prístroja teplý vzduch, prispieva k tvorbe vlhkosti. Pravidelne, keď dôjde k pauze v činnosti kompresora, kvapalina prúdi do špeciálnej nádoby, po ktorej sa odparí. V chladiacom priestore sa zároveň netvorí ľad, ale je prítomný v mrazničke. Preto bude musieť byť chladnička pravidelne odmrazovaná.
„Frost Free“
Chladiace zariadenie s takýmto odmrazovacím systémom využíva nútenú cirkuláciu vzduchu, zatiaľ čo z chladničky sú odvádzané častice vlhkosti. Táto technológia je dobrá v tom, že ani v mraziacom priestore sa nebude hromadiť ľad na jeho stenách. To je jeho obrovské plus. Pretože sa vo vnútri spotrebiča neustále pohybuje vzduch, sú potraviny rovnomerne chladené, a preto majú dlhšiu trvanlivosť. Existuje tiež mínus: výrobky, ktoré sú neustále v „ prievane “, sa sušia. Skladujte ich vo vzduchotesnej nádobe.
Vyššie opísané spôsoby rozmrazovania domácich spotrebičov nie sú ideálne, každý z nich má nevýhody, takže výrobcovia neustále hľadali cestu von a snažili sa nájsť najlepšiu cestu. Vo výsledku sa rozhodlo o vytvorení modelov, ktoré kombinujú obe možnosti. Toto bude prediskutované nižšie.
Kombinovaný systém
Táto technológia sa používa iba u drahých modelov. Hlavný bod je nasledovný: chladiaci priestor sa odmrazuje kvapkacím systémom a mraziaci priestor sa rozmrazuje núteným vetraním. Táto implementácia nemá z hľadiska spotrebiteľa žiadne nevýhody. Existujú technické nevýhody: chladnička má viac blokov, v dôsledku čoho sa zvyšujú jej náklady.
Ak poznáte tieto vlastnosti, bude pre vás jednoduchšie rozhodnúť sa pre výber chladničky. Ak uprednostňujete konkrétny model, nezabudnite sa opýtať na jeho triedu úspory energie a kapacitu - tieto parametre sú tiež dôležité.

Výber chladničky: Ktorý rozmrazovací systém je lepší?
Výber chladničky: Ktorý rozmrazovací systém je lepší?
Výber chladničky: Ktorý rozmrazovací systém je lepší?
Výber chladničky: Ktorý rozmrazovací systém je lepší? Výber chladničky: Ktorý rozmrazovací systém je lepší? Výber chladničky: Ktorý rozmrazovací systém je lepší?Home | Articles

November 29, 2022 13:23:05 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting