Typy vysávačov s podrobnými charakteristikami

Pod názvom „ Vysávač “ sa považuje zariadenie, ktoré pomocou vzduchu zriedeného vzduchovým kompresorom nasáva nečistoty a prach, ktorý sa hromadí vo filtri vysávača. Bežne sa používa na čistenie vnútorných podláh a kobercov.
Hlavnými komponentmi vysávača sú ventilátor a elektromotor, ktoré sú zabudované do tela. Pre väčšie pohodlie je vysávač vybavený špeciálnou flexibilnou hadicou a nástavcami pre rôzne potreby.
Existujú také typy vysávačov, v závislosti od rozsahu: podlahový, batoh, ručný, kefový vysávač, automobil atď. Za najbežnejšie sa považujú podlahové vysávače. Vysávače sú tiež rozdelené podľa spôsobu likvidácie: s vreckom s nádobou a s vodným filtrom.
Vysávač s vymeniteľným vreckom na prach
Jedná sa o modely, ktoré používajú prachové vrecko, počas čistenia sa v ňom hromadí prach a malé čiastočky odpadu. Zberač prachu je spravidla nainštalovaný vo vnútri vysávača, môže byť vyrobený z látky, ktorá je neustále vo vnútri vysávača a je pri plnení zbavená zvyškov, ako aj vymeniteľná - vyrobená z papiera alebo netkaného materiálu . Pretože permanentné zachytávače prachu sú vyrobené z textilu, sú neúčinné, pretože sú schopné zadržať iba veľké prachové častice a malé čiastočky sa rozprašujú do vzduchu. Vymeniteľné zachytávače prachu sú efektívnejšie pri čistení, pretože môžu zachytávať prach až do veľkosti 0,3 mikrónov (choroboplodné zárodky, alergény a dokonca aj pachy).
Cyklónový vysávač
Medzi takéto vysávače patria modely, v ktorých je zabudovaný špeciálny cyklónový filter, pomocou ktorých sa v nich počas čistenia pomocou odstredivej sily zhromažďuje prach a nečistoty, ako aj ďalšie čiastočky trosiek. V roku 1986 bol uvedený na trh prvý cyklónový vysávač Dyson. Pokiaľ ide o účinnosť, cyklónové vysávače nie sú nijako zvlášť nadradené klasickým vysávačom, čo sa nedá povedať o cene, ktorá je často rádovo vyššia.
Vysávač s aquafiltrom
Jedná sa o typy vysávačov, pri ktorých dochádza k filtrácii striekaním prúdu vzduchu v špeciálnej nádobe s vodou, takže sa zmiešaním v nádobe s vodou zachytáva hrubý prach a vysoko rozptýlený jemný prach zostáva v špeciálnom odlučovači. V separátore sa vytvára spätný ťah, pretože ním prechádzajú iba molekuly vzduchu, ale zostáva tu prach a voda.

Typy vysávačov s podrobnými charakteristikami
Typy vysávačov s podrobnými charakteristikami
Typy vysávačov s podrobnými charakteristikami
Typy vysávačov s podrobnými charakteristikami Typy vysávačov s podrobnými charakteristikami Typy vysávačov s podrobnými charakteristikamiHome | Articles

November 29, 2022 14:07:35 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting