Teplota v chladničke

Ako dlho si jedlo dokáže udržať čerstvosť, závisí od teploty v chladničke. Pri kúpe chladničky každý zákazník predpokladá, aké výrobky a ako dlho tam bude skladovať. Ak to po zakúpení chladničky neodôvodňuje povinnosti, ktoré pre ňu vyplývajú, musíte sa ubezpečiť, že skutočná teplota zodpovedá teplote uvedenej v pase, ktorý je k nej pripojený. Ak cestovný pas pre chladničku nenaznačuje, že výrobca poskytuje uvedenú teplotu, bude nemožné preukázať, že zakúpená chladnička nespĺňa požiadavky. Ak je chladnička v dobrom prevádzkovom stave, musíte presne vedieť, aké teploty zodpovedajú každému z navrhovaných režimov. Väčšina chladničiek nie je vybavená vnútornými teplomermi. Regulátory teploty majú rôzne rozdelenia. Môže to byť minimálny aj maximálny režim. Každá chladnička má svoju optimálnu polohu pre bežné skladovanie potravín. Túto pozíciu si musíte zvoliť sami. Počas prevádzky každý výrobca odporúča používať stredný prevádzkový režim. A na základe ďalšej prevádzky chladničky ju možno nastaviť na požadovanú úroveň.
Pomocou termočlánkov môžete merať teplotu v chladničke. Z tohto dôvodu sa berú tri body. Počas vykonaných skúšok musí byť chladnička hermeticky uzavretá. Všetky teploty uvedené výrobcom pre každú jednotlivú prevádzkovú zónu musia zodpovedať údajom uvedeným v pase. Pomocou označenia sa môžete dozvedieť o teplotách, pri ktorých sa mrazené potraviny skladujú.
Ak doma nie je po ruke žiadny špeciálny teplomer, môžete použiť štandardný teplomer, ktorý je umiestnený vo vode. Na meranie teploty v mrazničke môžete použiť vonkajší teplomer. Počas meraní musí byť teplomer umiestnený v geometrickom strede komory. Na konci chladiaceho cyklu je možné vykonať merania. Pre presné merania je potrebné použiť niekoľko cyklov. Ak potrebujete presnejšie merania, musíte použiť vzdialené elektronické teplomery.

Teplota v chladničke
Teplota v chladničke
Teplota v chladničke
Teplota v chladničke Teplota v chladničke Teplota v chladničkeHome | Articles

November 28, 2022 16:28:24 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting