Temperatura w lodówce

To, jak długo żywność może zachować świeżość, zależy od temperatury w lodówce. Kupując lodówkę, każdy klient zakłada, jakie produkty i jak długo będzie tam przechowywać. Jeśli po zakupie lodówki nie uzasadnia to nałożonych na nią obowiązków, należy upewnić się, że rzeczywista temperatura odpowiada tej wskazanej w dołączonym do niej paszporcie. Jeśli paszport do lodówki nie wskazuje, że producent zapewnia określoną temperaturę, niemożliwe będzie udowodnienie, że zakupiona lodówka nie spełnia wymagań. Jeśli lodówka jest w dobrym stanie, musisz dokładnie wiedzieć, jakie temperatury odpowiadają każdemu z proponowanych trybów. Większość lodówek nie jest wyposażona w wewnętrzne termometry. Regulatory temperatury mają różne podziały. Może to być zarówno tryb minimalny, jak i maksymalny. Każda lodówka ma swoje własne optymalne miejsce do normalnego przechowywania żywności. Musisz sam wybrać tę pozycję. Podczas pracy każdy producent zaleca stosowanie średniego trybu pracy. W oparciu o dalszą pracę lodówki można ją dostosować do pożądanego poziomu.
Za pomocą termopar można zmierzyć temperaturę w lodówce. W tym celu bierze się trzy punkty. Podczas przeprowadzanych testów lodówka musi być hermetycznie zamknięta. Wszystkie temperatury wskazane przez producenta dla każdej strefy roboczej muszą odpowiadać danym wskazanym w paszporcie. Dzięki etykietowaniu możesz dowiedzieć się, w jakich temperaturach przechowywane są mrożonki.
Jeśli w domu nie ma pod ręką specjalnego termometru, możesz użyć standardowego termometru, który jest umieszczony w wodzie. Możesz użyć zewnętrznego termometru do pomiaru temperatury w zamrażarce. Podczas pomiarów termometr należy umieścić w geometrycznym środku komory. Pod koniec cyklu chłodzenia można wykonać pomiary. Aby uzyskać dokładne pomiary, musisz użyć kilku cykli. Jeśli potrzebujesz dokładniejszych pomiarów, musisz użyć zdalnych termometrów elektronicznych.

Temperatura w lodówce
Temperatura w lodówce
Temperatura w lodówce
Temperatura w lodówce Temperatura w lodówce Temperatura w lodówceHome | Articles

November 28, 2022 17:13:59 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting