Telewizja satelitarna

Telewizja satelitarna nie jest już know-how w świecie technologii informatycznych. Dzięki telewizji satelitarnej masz niepowtarzalną okazję obejrzeć nie tylko wiele nowych kanałów, ale także znacząco poprawić jakość nadawania programów ogólnopolskich.
Telewizja satelitarna to specyficzny program edukacyjny XXI wieku. Jeśli weźmiesz do ręki magazyn Telesputnik, miesięcznik poświęcony telewizji satelitarnej i kablowej, zobaczysz, ile satelitów znajduje się na naszej orbicie okołoziemskiej. W rzeczywistości czasopismo zawiera informacje tylko o części satelitów z dużej liczby statków kosmicznych. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej i wszystkie znajdują się na orbicie geostacjonarnej znajdującej się w płaszczyźnie równika ziemskiego. Jest to jedyna okrężna orbita o promieniu 35785 km., Będąc obserwatorem ziemskim satelita wydaje się być nieruchomy, pod warunkiem, że prędkość kątowa obrotu satelity wokół osi Ziemi pokrywa się z prędkością kątową obrotu Ziemi wokół własnej osi. Oznacza to, że jeśli antena satelitarna jest odpowiednio dostrojona do odbioru z satelity i bezpiecznie zamocowana, nie będzie konieczne korygowanie jej pozycji w przyszłości.
Każdy kraj europejski stara się umieścić swoje satelity telewizyjne na orbicie geostacjonarnej, ale nie dla wszystkich jest wystarczająco dużo miejsca. Dlatego w walce o „miejsce na słońcu” satelity, niczym ptaki, gromadzą się w „stadach”. Na przykład pod nazwą satelita „Hot Bird” rozumie się kilka statków kosmicznych znajdujących się blisko siebie według standardów kosmicznych (około 100 km), zajmujących pozycję orbitalną około 13 stopni długości geograficznej wschodniej. Ponieważ wszystkie satelity znajdują się na płaszczyźnie równikowej, ich szerokość geograficzna wynosi zero i różnią się długością geograficzną. Jak pamiętamy, południk główny przebiega przez Londyn i oddziela długości geograficzne zachodnie i wschodnie. Satelita telewizyjny jest umieszczany w danym punkcie orbity, aby obsłużyć określone terytorium powierzchni ziemi, dlatego ma swój własny wzór kierunkowy. Ponieważ na każdym statku kosmicznym zainstalowanych jest kilka transponderów (nadajników-odbiorników), z których każdy może transmitować kilka programów telewizyjnych w jednym strumieniu, całkowitą liczbę nadawanych kanałów można zmierzyć w dziesiątkach. Dla jasności, satelita można sobie wyobrazić jako „unoszącego się” na nocnym niebie nad równikiem, jako „reflektor” lub grupę „reflektorów”, które swoimi „promieniami” wyrywają część powierzchni ziemi z ciemności. Ponadto, w zależności od obszaru „oświetlanej” powierzchni, każdą wiązkę można sklasyfikować: wąską, strefową, regionalną, globalną itp. Największą gęstość fal elektromagnetycznych skupia się w środku wiązki. Im większa moc sygnału emitowanego z satelity dociera do powierzchni ziemi w miejscu zainstalowania anteny satelitarnej, tym mniejsza jest średnica zwierciadła anteny. Wąska belka ma tę zaletę. Im szerszy obszar pokrycia, tym niższa gęstość strumienia mocy na powierzchni ziemi. Na przykład, aby odbierać w Kijowie programy telewizyjne z globalnej wiązki satelitarnej „Intelstat 905”, 27,5 stopnia. godz. do pokrycia całej widocznej z niej części powierzchni ziemi wymagana jest antena o średnicy co najmniej trzech metrów. Terytorium Ukrainy jest w zasadzie „oświetlane” przez wiązki wielu satelitów, ale większość z nich wytwarza strumień mocy o małej gęstości. Największym zainteresowaniem nas, mieszkańców Ukrainy, są satelity, z których nadawane są krajowe kanały telewizyjne, a także rosyjskie kanały telewizyjne, których odbiór możliwy jest na małych antenach satelitarnych.
Telewizja satelitarna to czas spędzony z pożytkiem, zwłaszcza, że ​​pozwala na oglądanie znacznie większej liczby kanałów niż telewizja kablowa. Obecnie standardowy pakiet telewizji satelitarnej to 500 kanałów! Wyobraź sobie morze różnych informacji na ekranie Twojego telewizora!

Telewizja satelitarna
Telewizja satelitarna
Telewizja satelitarna
Telewizja satelitarna Telewizja satelitarna Telewizja satelitarnaHome | Articles

December 3, 2022 07:48:22 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting