Telewizja naziemna

W tej chwili w Rosji programy telewizyjne w standardzie SECAM (625 linii), obraz wyświetlany jest z rozdzielczością 720 na 576 pikseli i szybkością 25 klatek na sekundę.
Wiele krajów nadaje w formacie PAL, który różni się tylko algorytmem kodowania kolorów.
Uważa się, że najbardziej zaawansowane technologicznie kraje nadają w formacie NTSC 3.58. W tym standardzie liczba klatek na sekundę wynosi 29,97, a rozdzielczość ekranu w reprezentacji cyfrowej to 720 na 480 pikseli. Tak więc standard NTSC ma wyższą liczbę klatek na sekundę, ale niższą rozdzielczość pionową.
Istnieją dwie metody tworzenia obrazu - progresywna i z przeplotem. Przy progresywnej metodzie obrazowania każda klatka zawiera wszystkie linie obrazu, tj. Na przykład z szybkością 30 klatek na sekundę zostanie wyświetlonych 30 pełnych klatek. Przy metodzie transmisji obrazu z przeplotem parzyste linie oryginalnego obrazu (pełna klatka) będą wyświetlane w parzystych klatkach, a nieparzyste w nieparzystych. Obraz z przeplotem wygląda na nieco zamazany w porównaniu z obrazem progresywnym, ale może znacznie zmniejszyć ilość przesyłanych informacji. Wiele osób nie lubi migotania powodowanego przez przeplatane obrazy.
Obraz progresywny jest oznaczony literą p (progresywny), na przykład 720p. Obraz z przeplotem - oznaczony literą I (z przeplotem), na przykład 1080i.
Starsze formaty PAL, SECAM i NTSC 3.58 wykorzystują przeplatany sposób przesyłania informacji.

Telewizja naziemna
Telewizja naziemna
Telewizja naziemna
Telewizja naziemna Telewizja naziemna Telewizja naziemnaHome | Articles

December 3, 2022 06:47:54 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting