Telewizja High Definition

HDTV (telewizja wysokiej rozdzielczości) przyjmuje rozdzielczość 1920 x 1080 (w Europie) lub 1280 na 720 (w USA). Ale w USA stosuje się progresywną metodę tworzenia obrazu, aw Europie z przeplotem.
Zatem czystość obrazu HDTV (liczba punktów tworzących obraz) jest prawie 5 razy większa niż w przypadku konwencjonalnej telewizji. Ci, którzy oglądają telewizję o wysokiej rozdzielczości, są zdumieni jakością obrazu.
We wszystkich formatach telewizji naziemnej (z wyjątkiem zachodnioeuropejskiego PAL Plus) współczynnik kształtu obrazu wynosi 4 do 3. W telewizji wysokiej rozdzielczości współczynnik kształtu wynosi 16 do 9. W związku z tym zwykły obraz na telewizorze HDTV będzie albo rozciągnięty do pełnego ekranu ze zniekształconymi proporcjami, albo przetworzony przez specjalny algorytm w celu zminimalizowania tego zniekształcenia, albo telewizor wyświetli puste czarne pasy wokół krawędzi.
Abonenci telewizji cyfrowej mogą samodzielnie wybrać sposób wyświetlania standardowego obrazu 4: 3 na telewizorze HD, tj. może albo przyciąć obraz na górze i na dole, albo pokazać cały obraz, ale z pustymi paskami po lewej i prawej stronie.

Telewizja High Definition
Telewizja High Definition
Telewizja High Definition
Telewizja High Definition Telewizja High Definition Telewizja High DefinitionHome | Articles

December 3, 2022 03:50:18 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting