Televízia s vysokým rozlíšením

HDTV (televízia s vysokým rozlíšením) predpokladá rozlíšenie 1920 x 1080 (v Európe) alebo 1280 x 720 (v USA). Ale v USA sa používa metóda progresívneho formovania obrazu a v Európe prekladaná.
Čistota obrazu HDTV (počet bodov, ktoré tvoria obraz) je teda takmer päťkrát vyššia ako v prípade konvenčnej televízie. Tí, ktorí vidia televíziu s vysokým rozlíšením, sú ohromení kvalitou obrazu.
Vo všetkých formátoch pozemnej televízie (okrem západoeurópskeho PAL Plus) je pomer strán obrazu 4 ku 3. Pri televízii s vysokým rozlíšením je pomer strán 16 ku 9. Preto bude bežný obraz na televízore HDTV buď sa natiahne na celú obrazovku so skreslenými proporciami, alebo sa spracuje špeciálnym algoritmom na minimalizáciu tohto skreslenia, alebo televízor zobrazí okolo okrajov prázdne čierne pásy.
Predplatitelia digitálnej televízie si môžu nezávisle zvoliť, ako sa bude štandardný obraz 4: 3 zobrazovať na HD TV, t.j. môžete obrázok orezať hore a dole alebo zobraziť celý obrázok, ale s prázdnymi pruhmi vľavo a vpravo.

Televízia s vysokým rozlíšením
Televízia s vysokým rozlíšením
Televízia s vysokým rozlíšením
Televízia s vysokým rozlíšením Televízia s vysokým rozlíšením Televízia s vysokým rozlíšenímHome | Articles

December 3, 2022 04:20:16 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting