Tableta kineze

Kanë kaluar 2 vjet që kur pajisjet e para të tilla të asamblesë kineze dolën në tregun tonë. Progresi i dukshëm është i dukshëm: këto nuk janë më ato copëza hekuri dhe frenuese, por pajisje me cilësi të lartë me një garanci dhe performancë të mirë. Për më tepër, ato janë bërë thjesht të pazëvendësueshme në jetën e një personi modern. Në fund të vitit 2011, kompanitë kineze ndaluan kopjimin e markave të njohura dhe filluan të sjellin zhvillimet e tyre në dizajnin dhe softuerin e pajisjeve. Në vitin 2012, këto janë tashmë tableta të plota me cilësi të lartë që mund të konkurrojnë me modele më të shtrenjta dhe të njohura.
Si të zgjidhni një tablet kinez?
Ka shumë prodhues në treg. Nëse markat e mirënjohura dhe të profilit të lartë janë në buzët e të gjithëve, atëherë askush nuk i di me të vërtetë emrat e kompanive kineze. Në këtë rast, vlen të kërkohet informacion për gjerësinë e rrjetit. Në Kinë, markat janë të njohura për konsumatorët. Natyrisht, nuk ka nevojë të rrezikosh të blesh një ipad kinez pa një emër fare, nga NoName.
Para blerjes, duhet të vendosni për një sërë funksionesh që do të nevojiten. Shtë e qartë që ju doni gjithçka menjëherë, por atëherë duhet të përgatisni një sasi të madhe. Dhe për këto para, tashmë mund të blini një vegël të një niveli tjetër. Prandaj, për 80 dollarë, do të duhet të kaloni me një pajisje me një ekran rezistues dhe pa shumë prekje.
Në mënyrë paradoksale, pasi konsumatori të ketë vlerësuar siç duhet superpad-in e ri, " homologët " e tij fillojnë menjëherë të shfaqen në treg . Prodhuesit kinezë po falsifikojnë konkurrentët e tyre. Veryshtë shumë e lehtë për të blerë një produkt me cilësi të ulët gabimisht. Prandaj, këshilla: është më mirë të blini tableta kineze nga furnizuesit e besuar.
Ditët e fundit, është bërë modë të zgjedhësh ngjyrën e veglës që përputhet me ngjyrën me disa atribute të veshjeve. Për shembull, mund të zgjidhni sandale dhe këpucë të rehatshme verore në dyqanin online dhe më pas të shkoni të blini një tabletë të ri në këpucë të reja.
Çmimi dhe karakteristikat
Pajisjet e mira kushtojnë rreth 140 $, ato shumë të mira rreth 250 $. Zakonisht ky çmim përfshin transportin. Pajisjet janë të pajisura me procesorë mjaft të fuqishëm, karta video bën të mundur argëtimin si me lojëra të thjeshta ashtu edhe me strategji komplekse. Soft ju lejon të lidheni pa probleme me rrjetet lokale dhe internetin. Ekziston gjithashtu një funksion Wi-Fi, kamera 2 MP, një fole kufjesh. Sa i përket RAM-it, iPad kinez, natyrisht, është dukshëm inferior ndaj pajisjeve të ngjashme nga markat e njohura. Sidoqoftë, është mjaft e mundshme të gjesh performancë të mirë të softuerit për disa modele.

Tabletat moderne kineze janë bërë shumë më konkurruese sesa dy vjet më parë. Prandaj, adhuruesit e modeleve të njohura të markave të shtrenjta që nuk u besojnë pajisjeve të prodhuara nga Kinezët, së shpejti mund të ndryshojnë mendjen e tyre.

Tableta kineze
Tableta kineze
Tableta kineze
Tableta kineze Tableta kineze Tableta kinezeHome | Articles

December 8, 2022 01:42:22 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting