TV LED të mprehtë në madhësi të ndryshme

Prodhuesi i TV të udhëhequr Sharp ka zgjeruar gamën e tij HDTV duke lansuar një model të ri AQUOS 80LE632U-LC. Risi është e pajisur me një diagonale prej 80 inç dhe, sipas prodhuesit kryesor në Japoni, Sharp Led TV është TV më i madh LCD me dritë të pasme LED të integruar në treg sot.
Por 80-inç AQUOS LC-80LE632U Sharp nuk i përket modelit të linjës së klasës Elite, funksionaliteti i tij është deri në shenjë, përfshin një dritë unike LED të pasme, mbështet rezolucion të lartë Full HD 1920 x 1080 pixel. Vlen të përmendet gjithashtu një portë USB e dyfishtë e integruar dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz, e cila ju lejon të demonstroni një ndryshim të qartë dhe me cilësi të lartë të fotos edhe në skenat dinamike aktive.
Televizorët LED të brezit të ri të Sharp-it kanë një lidhje të integruar Wi-Fi plus qasje të menjëhershme në portalet e njohura në internet si Netflix ose VUDU, dhe TV LED inç 80-inç i Sharp AQUOS LC-80LE632U do të fillojë dërgimin në fillim të Tetorit të këtij viti me një çmim të sugjeruar. prej 5 500 $. Çdokush mund të bëjë një porosi për HDTV tani për më pak se 5 mijë dollarë.
LG po përgatitet të zgjerojë investimet e saj OLED duke rritur subvencionet për sektorin në 2.9 miliardë dollarë në gjysmën e dytë të vitit 2014. Ndarja e kompanisë, e cila është përgjegjëse për zhvillimin dhe prodhimin e ekraneve, do të modernizohet, kjo do të ndihmojë në zbatimin e planifikon dhe lëshon deri në mes të vitit 2012 TV OLED 55 inç, i pari në treg për TV të tillë.
Investimi do të lejojë prodhimin e të ashtuquajturve nënshtresa qelqi të gjeneratës 8.5 220 x 250 cm, citoi Presidenti i LG Display Young-soo Kwon për Nikkei. Paneli modern i diodës organike të emetimit të dritës (OLED) ka shumë përparësi ndaj LCD-ve, me riprodhim më të saktë dhe të qartë të ngjyrave, më pak konsum të energjisë dhe një dizajn shumë më të hollë. Problemi kryesor është kostoja relativisht e lartë e paneleve OLED.

TV LED të mprehtë në madhësi të ndryshme
TV LED të mprehtë në madhësi të ndryshme
TV LED të mprehtë në madhësi të ndryshme
TV LED të mprehtë në madhësi të ndryshme TV LED të mprehtë në madhësi të ndryshme TV LED të mprehtë në madhësi të ndryshmeHome | Articles

November 27, 2022 03:50:52 +0200 GMT
0.008 sec.

Free Web Hosting