Sprzęt do realizacji projektów DVB-T

Ponieważ wszystkie standardy rodziny DVB opierają się na standardzie kompresji cyfrowej MPEG-2, w celu zorganizowania nadawania w DVB-T wymagany jest ten sam zestaw sprzętu, co do organizowania cyfrowej transmisji satelitarnej. Przede wszystkim są to kodery wideo / audio MPEG-2 DVB, enkapsulatory IP / DVB oraz multipleksery. Różnią się tylko modulatory, ponieważ każdy ze standardów DVB (-S, -C, -T) różni się dokładnie rodzajem modulacji, ponieważ każdy jest zaprojektowany do optymalnej transmisji przez różne media fizyczne (kablowe, satelitarne, naziemne).
Jako przykład budowy centrum nadawczego w standardzie DVB-T możemy wziąć pod uwagę skład i zasadę działania testowej strefy nadawania DVB-T, która powstała w Moskwie na bazie ośrodka nadawczego OKTOD przy aktywnym udziale firmy SYRUS SYSTEMS, która dostarczyła i zainstalowała cały zestaw sprzętu kanałowego MPEG-2 DVB.
W skład wyposażenia dostarczanego przez SYRUS SYSTEMS wchodzą: kodery wideo CODICO E-1000 Professional, kodery audio CODICO E-1000 Audio, multiplekser CODICO RTM-3800, enkapsulator CODICO IGW-600 IP DVB, serwer mediów, odbiorniki abonenckie DVB-T, sterowanie i monitoring system, program gwarantowanego dostarczania danych FAZZT Digital Delivery System. W centralnej stacji nadawczej formowany jest pakiet programów cyfrowych i nadawany w standardzie DVB-T na częstotliwości jednego z naziemnych kanałów telewizyjnych (kanał 34, 578 MHz). Odbiorniki abonenckie odbierają sygnał z powietrza, dekodują go i przesyłają obraz i dźwięk do telewizora. Programy radiowe mogą być przesyłane z odbiornika do wzmacniacza audio w celu ich odsłuchu. Jednocześnie z programami TV i PB w pakiecie, dane ruchu IP są przesyłane oddzielnym kanałem. Jednocześnie organizowana jest zarówno jednokierunkowa transmisja danych bez kanału zwrotnego, jak i dostęp do Internetu według schematu asymetrycznego z żądaniem przez połączenie dial-up.
Stworzony system pozwala na zorganizowanie transmisji w jednym pakiecie, na jednej częstotliwości nośnej, do 4 programów telewizyjnych, 8 programów radiowych oraz kanału transmisji danych. Odbiór odbywa się na konwencjonalnych antenach telewizyjnych.

Sprzęt do realizacji projektów DVB-T
Sprzęt do realizacji projektów DVB-T
Sprzęt do realizacji projektów DVB-T
Sprzęt do realizacji projektów DVB-T Sprzęt do realizacji projektów DVB-T Sprzęt do realizacji projektów DVB-THome | Articles

November 29, 2022 13:46:55 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting