Sprężarka czynnika chłodniczego i lodówki

Jeśli mówimy o zakupie średniej lub dużej lodówki, od razu myślą o liczbie sprężarek w niej. Co do małej lodówki, jedna kompresor świetnie sobie radzi ze wszystkich powierzonych jej prac. Posiadanie dwóch sprężarek w lodówce oznacza, że ​​lodówka jest wyposażona w dwa niezależne układy chłodnicze. Jeden z tych systemów jest przeznaczony do obsługi komory chłodziarki, a drugi do zamrażarki. Całe obciążenie jest rozłożone na dwa systemy. Lodówka z dwiema sprężarkami ma wiele zalet:
1. Ta lodówka ma dłuższą żywotność. Dzieje się tak dlatego, że sprężarki pracują tylko dla komór, do których są przeznaczone i w momencie, kiedy jest to konieczne.
2. Wydajność na zimno lodówki z dwoma kompresorami jest znacznie wyższa.
3. Zarządzanie dwukomorą jest łatwiejsze. Użytkownik może samodzielnie regulować temperaturę w różnych komorach. Możesz także włączyć każdą z kamer osobno. Ale są takie lodówki z jedną sprężarką, które pozwalają również regulować reżim temperatury w różnych komorach.
Istnieje opinia, że ​​lodówka wyposażona w dwie sprężarki jest znacznie bardziej niezawodna niż jedna sprężarka. Ale to stwierdzenie nie jest prawdziwe. Lodówka o najlepszej jakości ma większe szanse na niezawodną pracę. To samo dotyczy hałasu i zużycia energii przez lodówkę. Lodówka jest wyposażona w czynnik chłodniczy. W tym miejscu należy również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego modelu. Lodówki nowoczesnej produkcji zakładają dwa rodzaje czynnika chłodniczego. Najpopularniejszym czynnikiem chłodniczym jest R134a. Ale jest też zastosowanie czynnika chłodniczego R600a. Te dwa czynniki chłodnicze nie zawierają chloru.
Chlor jest jednym z najgorszych wrogów ozonu. Czynnik chłodniczy nie może być wymienny. Jeśli na przykład lodówka została zaprojektowana do napełniania czynnikiem chłodniczym R600a, wówczas ten rodzaj czynnika chłodniczego może być używany wyłącznie. Jeśli porównamy wszystkie dostępne rodzaje czynnika chłodniczego do lodówki, można wyróżnić R600a. To ten typ ma wiele zalet. Zapewni również bardziej ekonomiczne zużycie energii przez lodówkę.

Sprężarka czynnika chłodniczego i lodówki
Sprężarka czynnika chłodniczego i lodówki
Sprężarka czynnika chłodniczego i lodówki
Sprężarka czynnika chłodniczego i lodówki Sprężarka czynnika chłodniczego i lodówki Sprężarka czynnika chłodniczego i lodówkiHome | Articles

December 5, 2022 20:54:03 +0200 GMT
0.006 sec.

Free Web Hosting