Spotrebiteľ a mrazák

Sprievodná dokumentácia k mrazničke by mala popisovať všetky vlastnosti mrazničky. Konkrétne ide konkrétne o užitočný objem. Ale niektorí predajcovia zámerne skrývajú údaj o užitočnom objeme mrazničky. Ale niektoré mrazničky majú schopnosť nielen zmraziť jedlo, ale aj zmraziť steny mrazničky. Údaj sa môže líšiť o desiatky litrov. Ak je ekonomická trieda mrazničky dostatočne vysoká, potom budú mať jej steny dostatočne veľkú hrúbku. Zároveň sa zníži užitočný objem takejto mrazničky. Zmrazovacia kapacita potravín naznačuje schopnosť tohto mrazničky zmraziť jedlo v celej svojej hĺbke po dobu 24 hodín. Toto zohľadňuje teplotu mrazničky -18 stupňov. Každých 10 litrov využiteľného objemu môže zmraziť jeden kilogram jedla denne. Rýchlosť zmrazovania sa môže zvýšiť v dôsledku prítomnosti studených akumulátorov. Sú to brikety alebo vrecká, ktoré obsahujú soľný roztok. Drôtené koše tiež uľahčujú rýchle zmrazenie. Perforované steny v mrazničke umožňujú cirkuláciu vzduchu bez obmedzenia.
Bezpečnosť skladovania potravín závisí od tepelnoizolačných vlastností každej konkrétnej mrazničky. Svoju úlohu zohráva aj studený akumulátor. Ak sú steny mrazničky dosť silné, bude to mať pozitívny vplyv na spotrebu energie. Ultraekonomické modely mrazničiek majú tepelnú izoláciu rovnajúcu sa 120 mm. Trieda ekonomickej efektívnosti mrazničky má tiež sedem ukazovateľov, od A po G. Ale vzhľadom na to, že technológia výroby mrazničiek sa neustále zdokonaľuje, v súčasnosti existujú mrazničky, ktorých ekonomická trieda má ukazovateľ A + alebo A + +.
Spotreba energie takéhoto mrazničky je polovičná ako v prípade triedy G. Prirodzene, tieto vlastnosti ovplyvňujú cenu chladničky. V skutočnosti ovplyvňuje spotrebu energie veľa faktorov. Patria sem: vonkajšia teplota, utesnenie dverí, použitie mrazenia, ako často sa otvárajú dvere mrazničky a plnenie mraziaceho priestoru rôznymi potravinami. Ak sa dvere mrazničky neustále otvárajú, následne sa zvýši spotreba energie.

Spotrebiteľ a mrazák
Spotrebiteľ a mrazák
Spotrebiteľ a mrazák
Spotrebiteľ a mrazák Spotrebiteľ a mrazák Spotrebiteľ a mrazákHome | Articles

December 3, 2022 15:10:58 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting