Spotreba energie v chladničke

Ergo účinnosť je jedným z hlavných parametrov, ktorým by ste pri výbere chladničky mali venovať zvýšenú pozornosť. Ak napríklad porovnávame domáce spotrebiče pre domáce použitie, potom väčšina spotreby elektrickej energie pripadá na tohto domáceho pomocníka. Preto ak budúci majitelia chladničky premýšľajú o budúcich nákladoch, je potrebné zvoliť ekonomickejší model. Spotreba energie v chladničke sa môže pohybovať od A do G. Najnižšia spotreba energie je v A. Najvyššia spotreba energie v chladničkách, ktoré sú v triede G. Aby ste mohli určiť energetickú triedu, musíte poznať príslušných 95 / 75 ES a 92/2 ES. Zároveň definícia zariadení, ku ktorým takáto chladnička môže patriť. Je tiež potrebné určiť užitočný objem chladiacej aj mraziacej komory. Potom je potrebné určiť nominálnu hodnotu spotreby energie pre konkrétny typ chladničky.
Zároveň je potrebné zohľadniť normy spotreby energie pre túto kategóriu. Nominálnu hodnotu je potrebné brať ako 100%. Potom je potrebné určiť, koľko elektriny skutočne spotrebuje chladnička na prácu. Trieda „ A “ zodpovedá ukazovateľu s hodnotou, ktorá je menšia ako 55%. 75% zodpovedá triede „ B “. 75% -90% patrí do energetickej triedy „ C “. 90-100% - „D“. 100% - 110% zodpovedá triede „ E “. 110-125% hovorí o triede „F“. Všetky ukazovatele, ktoré sú viac ako 125%, zodpovedajú G.
Ale vzhľadom na to, že sa objavuje čoraz viac nových technológií, je možné, že sa medzinárodná klasifikácia doplní o ďalší indikátor. Pôjde o triedu „Super A“. Tento typ chladničky už existuje. Ich energetická spotreba je oveľa nižšia trieda ako trieda „ A “, ktorá dnes existuje. Ako vidíte, v skutočnosti sa môže stať, že chladnička spotrebuje oveľa menej elektriny, ako je uvedené v nominálnej hodnote. To sa dá dosiahnuť pomocou vysoko kvalitných kompresorov, najkvalitnejšej izolácie a iných nákladovo efektívnych zariadení.
Každá chladnička je vybavená vlastnou nálepkou, ktorá vypovedá o jej ergonómii. Tu je tiež uvedená teoretická spotreba energie, ako aj užitočné objemy komôr chladničky. Výrobca môže pre svoj model nezávisle určiť hladinu hluku.

Spotreba energie v chladničke
Spotreba energie v chladničke
Spotreba energie v chladničke
Spotreba energie v chladničke Spotreba energie v chladničke Spotreba energie v chladničkeHome | Articles

December 3, 2022 07:36:21 +0200 GMT
0.007 sec.

Free Web Hosting